Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otehotneli ste pri váhe nad 100 kg?

hnedoocko0909
17. mar 2015

... zaujímalo by ma to, lebo nepatrím medzi štíhle a mama ma straší, že kým neschudnem, neotehotniem. .... dakujem tým, co sa naozaj vyjadria k teme

dzejn80
18. mar 2015

Nebolo to bez problemov, ale hej. Ale podla doktorov u mna vaha nebola problem a s druhym som otehotnela "na prvy sup". Ale samozrejme vysoka vaha moze sposobit stratu ovulacie, takze ak sa nedari, odporuca sa schudnut, aj ked len 5 kg, ale aby sa telo trosku nastartovalo.

matulik5521
18. mar 2015

@hnedoocko0909 vobec nebol problem, po vysadeni antikoncepcie na druhy krat 🙂

jaja018
18. mar 2015

Hned na druhy cyklus po vysadeni antikoncepcie

liligreg
18. mar 2015

Nemala som cez 100, ale velmi blizko 100 to bolo. Mne tiez vraveli vsetci, ze budu problemy, ak sa rozhodneme pre babo. A veru, snazili sme sa 1,5 roka. Ale ci to bolo vahou, nemozem na 100% povedat ale sama viem, ze odkedy mi sla vaha hore, zacala som mat nepravidelny cyklus

kiristinka1
18. mar 2015

Ono nejde o to,ze ked mas 100kg neotehotnies, ale ked sa nebude dariť,tak ti každý lekár povie,ze preto,ze mas nadváhu.

tina1988
18. mar 2015

ani ja som nemala cez 100, ale mala som dost velku nadvahu. Aj moja doktorka povedala, ze by to mohol byt problem. Snazili sme sa 7 mesiacov a nic. Potom som schudla a mala o par kil menej a hned som otehotnela.

xxelisxx
18. mar 2015

Ja som mala riadne nad 100 kg,sice sme sa snažili 1,5 roka a mam este aj pco a podarilo sa nam uplne prirodzene,ziadne lieky som nato nebrala nič.Len zrazu som bola tehotna,aj psychyka robi vela.Zacala som mysliet na to ze idem chudnut,aj som zacala,dala som dole asi 5 kil a buch na vianoce dve ciarky na teste 🙂

kiristinka1
18. mar 2015

A este..ja som sa tomuto venovala,nakoľko teraz pri otehotnení som mala 87 kíl pri 174 cm..je to nadváha,ale ja som ritnata a stehnata a bola som na vyšetrení a povedali mi,ze dôležitý je hlavne ten brusny tuk vnútorný,ktorý ja nemám nejaký tragicky..a zas kamoška co mala 70kil tu riešili lebo zasa mala ten brušný vnútorný tuk..nie je to len o kg..ale pri každom jednom zdravotnom probléme je nadváha brana ako komplikácia..aby ste to nepochopili,ze si myslim ze som stihla,to si teda nemyslím a ani som s tym neni spokojná 😀

potvorka88
18. mar 2015

Ja som paradoxne otehotnela ked som pribrala. Mala som vtedy 99. Pocas tehu som schudla a z porodnice som odchadzala o 15 kg lahsia.

decode
18. mar 2015

No ja mám viac ako 100 a otehotnela som na prvý šup..

bubbles
18. mar 2015

áno, do 3 mesiacov a to mám i pco.. ale bola som na liekoch, sledovana u gyneko, endokrino, hemato napokon 🙂 ale konkretne s vahou to nemalo priamy suvis 🙂

martina0308
18. mar 2015

ano a dokonca ovela rychlejsie ako som cakala...tiez ma vsetci strasili, ze to nepojde a podarilo sa hned druhy cyklus po vysadeni HAK, ktoru som brala 10 rokov...

festina479
26. mar 2015

@potvorka88 ahoj a co si robila ked si pocas tehu schudla? 🙂

pianistka
26. mar 2015

@festina479 Ja myslim, ze netreba nic specialne robit, len pravidelne, v malych davkach jest zdravsie varianty jedal, samozrejme ak ti nie je zle a netrpis nechutenstvom. Telo aj babo potrebuju z niecoho cerpat energiu, a kedze tucnejsie zienky maju tych tukovych zasob viac, tak babo moze cerpat z tychto zasob. Ak je teda denny prijem optimalny a neprejedas sa, tak ti vaha dokonca moze aj klesnut bez rizika, ze by to malo nejako uskodit plodu. No urcite netreba drzat ziadne diety alebo hladovat. Proste ako hovorim, vela pit, jest pravidelne, vela ovocia a zeleniny, menej sladkosti a bieleho cukru.

potvorka88
26. mar 2015

@festina479 grcala do 6.mesiaca a potom dokonca trpela nechutenstvom.
Straaasne som sa tesila ze sa budem moct cez tehu bestrestne napchavat a houbeles z toho. Pri oboch detoch to bolo rovnake.

pocahontas88
26. mar 2015

Niekedy nie je poroblem vaha,ale skor neforemnost, nepohybliva zena,azsie otehotnie ked ma 45 kg ako ta,ktora ma 85 kg ale chodi sem tam na daky tanec,jogu a podobne, to je moj nazor,nemam sice nadvahu,ale uz prenasam zopar dni,takze kym porodim,tak mozno budem za dve 🙂

zuzkasu
23. apr 2015

AHoj ja sa nehanbím napísať že mám viac ako 100 kg druhe tehu prislo aj tak a teraz som na tom rovnako a chceme tretie babatkko 🙂 ak si zdravotne ok nemyslim že musí byž problém, možno je to o nieco tazsie, ale kamoška tiež s nadvahou ako ja otehotnela hned na poprve 😀

marusht
23. apr 2015

Kamaratka ma cez stovku a len co zacali sledovat plodne dni,otehotnela na prvy sul,bol to v pohode🙂
Aj teraz sa snazi zdravo stravovat a vaha nestupa🙂
Ja som tiez silnejsia,ale podarilo sa mi zdravsou a pravidelnou stravou s hudnut🙂
Ale povedala by som ze lekari len co vidia zenu ktora nema 40kg tak za vsetko mkze nadvaha...pricom castokrat to vobec nie je...
Ale zdravsiu a pravidelnu,cc kazde 3 hodiny stravu by som doporucila🙂
O psie by ste sa citili🙂 aaj ked prjberiete pocas tehotenstva🙂
Drzim palce nech to ide rychlucko🙂

anemi1620
24. apr 2015

Ahojte tiez mam cez 100 kg s piarelom sa snazime uz cca rok a nicc.. pomaly stracam nadej 😒

xxelisxx
24. apr 2015

@anemi1620 Ahoj, len hlavu hore, my sme sa snažili cca rok a pol a to mám ešte aj pco a otehotnela som, bez akýchkoľvek liekov a úplne prirodzene. A teraz som v 6-tom mesiaci. Viem čo prežívaš, keď vždy meška a človek plný očakávania a potom príde sklamanie. /plne ťa v tomto chápem,ale nádej zomiera posledná. Inak aj psychika robí strašne veľa. A ešte jedna vec ja som mala veľaaaa nad 100 kg, aj tak sa zadarilo. Doktor z toho síce není nadšený, ale čo má robiť. JA som tiež chcela najprv aspoň niečo schudnúť, no nestihla som 🙂 Držím palce

monika15
24. apr 2015

@hnedoocko0909
bez problemov Ano...

pslahorova
24. apr 2015

No mile to od nej urcite nebolo, ale ja som otehotnela pri 87( nieje to moja normalna vaha mam menej len som nabrala ako som prestala kocikovat) kazdopadne schudnut odporucim koli tej zatazi ktora Ta caka pri tehotenste, rataj s tym ze 15 kil minimalne priberies, ja mam uz 95, zacala som 7m, a toto je moje druhe tehotenstvo no prvy krat v zivote budem mat cez 100kg, a mam dost uz teraz, je to fakt zataz. Na telo aj na klby.Nehovorim o tom kupit si na seba nieco pocas tehotenstva...

marusht
24. apr 2015

Podla mna vobec nemusit3 pribrat 15kg
Ja osobne som pribrala slabych11
A niektore silnejsje zeny este menj,pokial sa bude zdravo stravovat,nemusi vela lribrat🙂

pslahorova
24. apr 2015

@marusht pri malej som pribrala 17kg, kamoska cez 20 a to je ako vyzla, kazdy pribera inak.

happy2
24. apr 2015

Otehotnela som ako 108 kilová, po ročnom snažením, no podarilo sa to až keď som sa vykričala v práci. 😀 Rodila som ako 112 a po pôrode som mala 104. A teraz sa teším lebo po 5 rokoch som chudšia ako môj drahý, mám 98 hurá.

pslahorova
24. apr 2015

@marusht moja mama pri mne do 6 m po kile a potom za 2 m dalsich 30 kg.... a verte mi, nezrala jak besna svina.

ivca88
24. apr 2015

Pred pár mesiacmi ma trápilo to iste ... kvoli tomu ze sa nám dlhsie nedarilo a mali sme zle vysledky som zo 63 kg pribrala skoro na 80 kg.... a to moja sestra den pred mojou svadbou hovorila mojej mame ze mám schudnut...lebo TAKATO neotehotniem ...no hrozne ma to zabolelo ...
Bez tak sme sa nevzdavali a otehotnela som... a teraz som sice len v 9 tt...no papam zdravo ... a praveze chudnem,...mám 75kg .... a to si doprajem aj blbosti .. a moj denny pohyb je v rozmedzi mojej postele 😀 kedze sa mi chce furt spat 😀 .... cize i napriek tomu ze som nevazila nad 100 kg.... myslím že to je blbost .... no urcite je lepsie - hlavne kvoli zdravotným vysledkom vázit menej ....
No nie za cenu ze sa budes trápit.... ja som otehotnela s XY diagnozami prirodzene a po roku 🙂 práveze ja som pribrala cez ten rok co sa nedarilo práve kvoli takýmto stresom ze to nepojde a brala som hormony a vitaminove doplnky...a bola nešťastna ...

petra7777
24. apr 2015

Ak je niekto hrdý na to, že má cez metrák, tak klobúk dole ☹ ☹ ☹

hasidlovka
24. apr 2015

Na to nie je nikto hrdý,ale niekto má na to vrodené predispozície po predkoch a môže sa snažiť celý život a stále bude v tej svojej váhovej kategórii,ako sa vraví :" gény nevyštíš",toľko k príspevku hore. Ja som po 20tich rokoch otehotnela ako 101 kilová a skoro 41 ročná a pribrala som iba 6 kg. To pred rokmi to bolo pri prvom 15 a do pätnástich mesiacov druhé - 17 kg. 😀 😀 😀

vierka0
24. apr 2015

@hnedoocko0909 no ja mam nad a z troch nechranenych ovulacnych sexov (inak si v plodnych dnoch davame pozor), som trikrat otehotnela (prvykrat som potratila hned v 5tt, potom som hned otehotnela s mojou uz trojrocnou dcerou a teraz sme sa trosku prepocitali v plodnych dnoch a som znovu tehotna)..fakt je, ze nadvaha moze sposobovat hormonalnu nestabilitu a casto aj syndrom polycystickych vajecnikov ale nie je vseobecna pravda, ze zena s nadvahou ma v zasade problem otehotniet..neviem, aky je pomer neplodnych zien s nadvahou a tych s normalnou vahou..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli