Otehotnenie pri vysokej váhe

ivkav5
17. máj 2023

Ahojte,

uz som sa tu nedavno pytala na to, ci mi viete poradit z vlastnych skusenosti ci sa oplati nejako rapidne chudnut pred planovanym otehotnenim. Teraz sa ale chcem opytat, ci tu su baby, ktore otehotneli pri vyssej vahe. Mam vysku 175cm a vahu 85-86 kg. Viem, je to stale dost, ale to uz mam 20kg dole za sebou. Planujeme s muzom dietatko a ja neviem ci to este natahovat pokial neschudnem na nejakych 75kg alebo sa na to mame vrhnut aj pri takej vahe?

Je tu teda nejaka baba s pociatocnou vahou 85kg a vyssie? Slo to v poriadku? Nesposobovala vaha ziadne komplikacie? Dakujem 🙂

teleskop
17. máj 2023

moja kadernicka mala 130 kg a otehotnela

e1i
17. máj 2023

@ivkav5 89 prvy raz a 88 druhy raz,rozdiel medzi detmi rovne 3r
Pri vyske 162

Myslim ze skor rapidne schudnutie moze sposobit problem

kluska
17. máj 2023

mozes kludne otehotniet, mala som podobne, len si musis davat pozor aby si vela nepribrala v tehotenstve, tj cez 20 kil. Kazdopadne mozes chudnut dalej, ale len pomalicky, nie rapidne a pokusat sa otehotniet. drzim palce

barbora19911
17. máj 2023

@ivkav5 ...86 kg nieje vôbec veľa pri 176 cm ;) ...ja som otehotnela na prvý šup pri tejto výške aj váhe takze smelo do toho 🙂

luccija
17. máj 2023

Čakala som váhu vyše 100 vky.
Ja by som to nechala na náhodu len dávaj pozor nech sa v tehotenstve neopustis a veľa nepriberies

colsami
17. máj 2023

Ok, predpokladam ze este co to chces schudnut ked uz mas nieco za sebou, drzim palce. Vzhladom na tehotenstvo to nie je taka vyrazna nadvaha. Mozno skor by som pockala a este sa snazila zhodit tie dva tri mesiace kvoli tomu, ze v tehotenstve a po porode sa to bude zas iba "nabalovat", tak aj preto aby si mala jednoduchsi start na stabilizaciu vahy aj lepsieho pocitu aj potom. 🙂

divokykonik
17. máj 2023

Ja som otehotnela s váhou 85 kg a rodila s 83 kg. V tehotenstve som schudla, lebo som mala tehotenskú cukrovku. 😁 Mala som ukážkové tehotenstvo a až na konci sa to kompletne dokafralo, ale malý je zdravý a to je hlavné. 🙂 Inak počať sa nám podarilo na 3. šupu a to pri mojej endometrióze bol zázrak. 🙂

ivkav5
autor
17. máj 2023

Baby vy ste skvele!❤️ dakujem za kazdu jednu radu a za vase povzbudenia 😍 vdaka takym ludom mam vzdy pocit, ze to tu este ma zmysel

dilino
17. máj 2023

@divokykonik gratulujem

rebrambora
17. máj 2023

Tak ale udrziavat zdravy životný styl nie je nikdy na skodu 😉
A vahu nemas vysoku, len mozno trosku vyssiu ako ukazuju 'tabulky'.
Vela stastia

martinka13
17. máj 2023

Nie je to žiadna extrémna nadváha, kvôli ktorej by si mala mať problém otehotnieť. Skôr potom v tehotenstve pozor na váhu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terry658
17. máj 2023

@ivkav5 mala som viac ako ty a otehotnela som. Teraz čakám tretie.

sense
17. máj 2023

Otehotnela som v 30 s váhou 83kg na druhý cyklus.
Tak kľudne do toho... Keď to má prísť pride

lucka222
17. máj 2023

Ahoj. Ja som mala cez 100kg. Priblizne za rok som dala dole 22kg. A otehotnela som. Brala som to ako poslednu moznost ako sa dopracovat k babetku.
Ale je viac faktorov co moze branit v tehotenstve. Nemusi to byt vaha. Je dobre to konzultovat u gynekologa. A ak sa nebude darit pol roka rok. Tak by sa mal vysetrit aj partner. 😉
Drzim palce aby Vam to vyslo na prvy sup. 🤗

petersp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
17. máj 2023

Ja mam 175, pri prvej sme sa snazili 8 mesiacov, tri biochemicke, vazila som 70kg. Pri druhom som mala cez 80kg a podarilo sa prvy mesiac bez hak. To nie je vysoka vaha, len nadvaha. Aj ja som cakala aspon 120kg. Pripadne 160cm a 90kg.

stanulienkat
17. máj 2023

@teleskop 130 kil????? Nebudem sprostá a ani nechcem vedieť ako sa to dá oplodniť....

avery95
17. máj 2023

@ivkav5 ahoj, ja som pri prvej mala 89kg pri 178cm, otehotnela som na prvýkrát. V prvom trimestri som schudla na 85 a rodila som s 92, úplná pohodička, hovorila som si, že telo asi vedelo, že si má odkiaľ brať zásoby 🙈 no ale mala som stresy strašné, že priberiem na 100kg, úplne som sa toho desila, ale skrátka som nestihla schudnúť. Teraz som opäť tehotná a stresy znova 😕 v decembri sme prišli o bábätko a ja som sa popri smútení vyžrala naspäť na 89kg. Teraz nemám pocit, že by som chudla a teda sa zase strašne bojím, že priberiem veľa 😕 ale teda otehotnieť som nemala problém ani raz, 1. a 3. krát na prvýkrát, 2. krát na druhý 🙂 paradoxne, pri tom druhom raze som bola chudšia 😀

timik15
17. máj 2023

Ahoj, ja som mala 87kg pri synovi, rodiť som išla do 113. Vtedy som povedala,že pri druhom tehotenstve toľko nenaberiem,a veru , mala som iba 110😂😂😂😂 ale potom som schudla na 76. Poviem ti pravdu, mala som síce fajn postavu (173cm) ale nestojí mi to zato, aby som si všetko odriekala, lebo mne to proste dole inak nešlo. Cvičila som, kalorické tabuľky strážila, ale to nie je život. Teraz mám 82 a konfekčnú veľkosť 42, úplne mi to vyhovuje. Pohyb mám stále,ale neriešim,že si dám koláč, čokoládu a podobne. Vtedy som mala stále v hlave iba to. Takže s kľudom si uzi tehotenstvo, to potom je už iná jazda 🤣🤣🤣🤣 na pár rokov

teleskop
18. máj 2023

@stanulienkat prepina?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre