Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nemko
7. mar 2010

na zaklade odberu horm.profilu

jancos
7. mar 2010

bol vyssi testosteron? alebo zly pomer LH a FSH? nepovedali ti preco, ked mas ovu, sa nedari prirodzene?

sarafortuna
8. mar 2010

Ahojte, tak ja nemám dobré správy... som 5.tt no žiadne srdiečko doktor nevidel.. 😢 ani plod tam nenašiel hoci vačok ma 10mm... no vravel, že ešte je nádej.... ak o týžden srdiečko nebude tak nič z toho...
Včera som mala trochu krvi na papieri no ustálo to... takže teraz čakam že začnem krvácať a idem do nemocnice... som velmi sklamaná, a hoci ešte máme nadej, tak to včerajšie krvacanie mi nadeje vela nedava..

do kelu s tým....

mireag
8. mar 2010

Dobre ranko,
sara, to mi je luto... 😔 Nejako sa nam tu v teme tie tehu nedrzia... ☹ Aaaach... 😔

nemko, s PCO sa da prirodzene otehu. Ja beriem clostil + metformin. Na jesen som otehu, ale v 5tt to zial skoncilo... 😒

Tu je moj graf. Pockam na cervene ciary a zrejme prestanem merat... Uvidim... 😅
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

bielanevesta
8. mar 2010

Sara ak v 5 tt ešte nemáš srdiečko tak rozhodne nehádž filntu do žita 😉 Srdiečko býva až okolo 6-7 tt ako u koho. Ja napr. u malej som ešte ani na začiatku 6 tt nemala vidieť plod nieto ešte srdiečko a v 5+6 tt bol aj plod aj srdiečko 😉 tak držím peste za týždeń 😉

bambi9__2
8. mar 2010

sara ☹ verme ze je to este skoro a srdiecko buduci tyzden bude bit ako zvon 😉 snaz sa nemysliet negativne, aby to telo nebralo automaticky....drz sa 😔

jaaj, baby nech sa to tu uz pekne roztehulkuje a uspesne do konca! 🙂

jancos
8. mar 2010

sara, aj mna to mrzi, no mozno je to predcasne, neviem, ale ked to lekar este nevedel jednoznacne, tak snad vie, co vravi. nebolo by rychlejsie, keby si chodila na hcg a videla, ci stupa ako ma? aspon by si nemusela tyzden cakat, nie? ale ja sa v tom moc neorientujem.

mire, super ovu, gratulujem. ja tiez vaham, ci merat ci nie, ale jasne, ze mi to neda:( a meram. je to otrava.
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

bielanevesta
8. mar 2010

Nemo ja som malú mala viac menej prirodzene, otehotnela som potom ako mi naštartovali MS injekciou 😉
Inak k tomu špineniu, je to asi v každom tehu inak. Napr.pri malej som dva krát ležala v nemocnici so špinením, a pri druhom tehu som len trošilinku špinila, ale tehu odišlo 😒 Takže ak máte nejaké podzrenie radšej rýchlo utekajte na prehliadku 😉
Škoda, že ja si BT merať nemožem 😒

sarafortuna
8. mar 2010

jancos, no mne žltkový vačok rastie pekne ...čiže aj HCG rastie... no bud je plod maličký alebo to skončila iba pri zopár bunkách...ani plodík nevidel...no vravel, že len ho možno nevidí na sone... ale ja nevidím to vôbec ružovo ☹ ... dávam tomu 30%... doktor to bral asi 1:1

zas len musím čakať... a čakať..

bielanevesta
8. mar 2010

Sara bohužiaĺ nič iné neostáva len čakať ☹ Držím peste

sarafortuna
8. mar 2010

bielanevesta, trošku si mi dala nádej..v podstate som začiatok 6.tt... len ten vačok je velký a v nom nič... 😖 😖 ... bojím sa chodiť na záchod, že čo tam nájdem na gatiach... ☹ ☹

bielanevesta
8. mar 2010

Sara bohužiaĺ viem čo prežívaš, mńa pri malej poslali do nemocky s tým, že je to zamlklé tehu, lebo gestačný vačok už bol obrovský a mimi ani žltok nikde. No do pár dní mi tam všetko narástlo ako malo 😵 tak dúfam, že aj u teba to tak bude

sarafortuna
8. mar 2010

tak ešte mu dám nádej... a kým nekrvácam, tak hádam bude bojovať a dobehne zmeškané... no je to 1:1.. sa nemám ani kde vyplakať lebo som už v práci... 🙄

bielanevesta
8. mar 2010

😉 držím peste 😉 vyplakanie sa určite trošku uľaví, tak len čo sa ti bude dať tak sa tomu určite nebráň 😉

monasek84
8. mar 2010

Ahojte... jsem tu s timto problemem nova.... tak mam par dotazu (omlouvam se jestli to bylo receno nekde zpatky, ale nechce se mi to vsechno procitat ☹ ). Kdyz jste nasadili lecbu, napr. praskama.... zmenily se vam nalady? plet? vlasy? cyklus? vaha?? jak na to vase telo reagovalo? Diky

bambi9__2
8. mar 2010

monasek, ja po prvom mesiaci nevidim ziadne zmeny kt. uvadzas.... uvidim tento mesiac, dnes som druhy den co beriem po 2tbl denne 🙂
...ja som sice schudla, ale to nema nic s tymi liekmi 😉 a vlasy mi padaju uz sto rokov 😀

bielanevesta
8. mar 2010

Monasek ja som pri clostile, nemala žiadne vedľajšie príznaky, len možno trošičku zvýšená únava. pred rokom som poriadne zareagovala až v treťom cykle a tentokát skoro vobec ani v jednom 😒

mireag
8. mar 2010

sara, ako pise bielanevesta. Mozno je tam fakt nadej. To by som ti fakt velmi priala. 😵
Mne vtedy na sone nevidel vobec nic... Mala som to potvrdene len z krvy.

jancos, dakujem. Som zvedava, ako to u teba dopadne. 😵 Ja som taketo vysoke teploty este nemala... Neviem, ci to sposobuje metform., ale kazdopadne sa na to dobre pozera. 😀

monasek84
8. mar 2010

bambi, bielanevesta: diky moc 🙂 jen at vim, co mam cekat 🙂

bambi9__2
8. mar 2010

monasek, vies kazde telo moze reagovat inak.... ja som si precitala letacik, tam su uvedene aj vedlajsie ucinky...ved uvidis 😉

jancos
8. mar 2010

mire, metformin teraz neberiem, vysadila som po ovulke, tak tie teploty asi z toho nebudu, ale niekedy mam vyssiu, ked blbo spim, tak mozno preto. drzim palce aj tebe.

nemko
8. mar 2010

jancos mala som zly pomer LH a FSH, nepovedali mi nic viac, len mam skusit IUI.mam nepriechodny lavy vajcovod takze IUI musi byt vtedy ked bude ovu na pravo co je kazdy druhy mesiac, nemam chut nikam ist dnes som bola u svojho gyn a ten mi povedal, ze je na milion percet isty, ze nemam PCO takze uz neviem komu a comu mam verit.

dankadina
8. mar 2010

ahojte, dnes vobec nestiham mala je chora v noci nespi večer padam unavou takže snažilkovanie musi počkať.

jancos
8. mar 2010

nemko, ten pomer LH a FSH je dolezity, mozno preto ti povedali, ze mas PCO, aj ked by pri PCO malo byt toho viac, co aspon ja viem. ale neskusali ti dat metformin, on dobre posobi prave na tento zly pomer. opytaj sa na to, ak chces.

nemko
8. mar 2010

o dva tyzdne idem na krv a ked to bude znova zle tak uvidim co mi povie Dr.ja uz neviem, uz ma to nebavi, stale ina diagnoza a stale sme na tom istom.

jancos
8. mar 2010

:( to mi je luto, niekedy je to v lekaroch a niekedy ani lekari nepomozu. ale tu si skor myslim, ze je to v lekaroch. pomer LH a FSH by mal byt cca 1:1, len keby si si chcela overit, ci sa niekto nesekol. drzim palce

nemko
8. mar 2010

jancos dakujem, idem popozerat tie vysledky

beatab369
8. mar 2010

vidim sara, ze nam to ide super.... 😠
sara, ale 5tt? ved to ani nic ine ako dutinku nie je vidno...plodik je vidno az od 6tt
mas nadej, je to uplne normalne, pokial ti dutinka rastie....mne na 5+1 bolo vidno len dutinku a dr. sama povedala, ze ani nic ine neuvdime a az na 6+4 som mala plodik....sara to bude dobre
az na to spinenie, ale to som ti pisala do IP

inac ja tiez len cakam, dr. mi povedal, ze utz mi nemoze tento tyzden urobit, ked mi ho robila vo stvrtok...a musim pockat do pondelka....a ze ak je to zdrava gravidita, tak sa to udrzi, ak nie nic s tym nenarobime...takze super 😔
ja od soboty, co som mala take slabucke spinenie na toaletaku...nemam nic, ale vcera neviem co to malo znamenat, ked som sa utrela tak som tam mala taku tenulinku a kratucku cervenu - krvavu cmuhu, ale mne to neprislo, ako z vnutra, ale ako keby z povrchu, lebo neviem to definovat....a uz aj mam plne zuby toho strachu, ktory prezivam....fakt sa musim ukludnit....som tyzden PN na radu dr. a lezim...tak uvidime...hadam nam boh pomoze a bude to nakoniec dobre....

jancos
8. mar 2010

bea, sara, drzim palce, nech ste obe ok🙂
ja sa snazim niecim zamestnat, ale nedari sa mi to, stale sa len vraciam ku BT, ci to tento krat budu // alebo nie. neviem, ako sa toho zbavit. je to blbost, ale chcela by som sa zobudit o tyzden a vediet, na com som. nevadi, ak to nebudu //, ale to cakanie ma nebavi....

beatab369
8. mar 2010

jancos ved to cakanie aj nas so sarou ubija...to je des....
vies, ked som chcela velmi otehotniet ani vo sne mi nenapadlo, ze ak to uz raz konecne pride...ze sa ta zrazu zmocni taky velky strach...ja som v postate az do tohto vikendu, nemala dovod mat strach, ale aj napriek tomu to neslo...vzdy ma nieco mata...vzdy...vzdy
drzim ti palceky, aby to vyslo...ja viem, ze je tazke na to nemysliet, ale skus to...ja som zistila, ze ked sa mi to podarilo, tak som vzdy riesila duphaston, bol to moj prvy cyklus s D a tak som sa do toho zahlbila...aby som ho dobre nasadila, aby bola ovulka, aby prisla mrcha na cas a nic sa nepoposuvalo, ako sa tu pisalo, ze som si ani neuvedomovala, ze to moze na prvy krat vyjst a podarilo sa....a teraz sa modlim, ze ak mi to boh doprial, tak aby ma neopustil....