Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkamarek
23. mar 2010

uz chapem preco som nas nemohla najst? to odkedy sme v teme nedobrovolna bezdetnost? Az teraz som si to vsimla 😅

mireag
23. mar 2010

obe katky, tak a sup sup do snazilkovania. 😉

kmarek, no otrasne "oznacenie" sme vyfasovali, ale bola zalozena tema, kde sa hlasuje o novy nazov skupiny, tak som velmi zvedava na vysledok... 😅

Inak s MM letim buduci tyz na dovolenku... Akosi som s tehu neratala a teraz mam tak trochu nasadeneho chrobaka
v hlave 😅 Natrafila som na rozne nazory o lietani v prvom trimest. Ja si myslim, ze by to nemalo uskodit, nie? Vraj tie tlaky mozu byt nebezpecne, ci co... 😖 Okrem ineho som sa tesila na ochutnavky toskanskych vin... 😀

sarafortuna
23. mar 2010

mire, hádam to nebude vadiť...
proste tehu nepríde, keď človek na to čaká a dá všetko kvôli tomu bokom... ale práve naopak... ked dačo naplánuje...
a pokiaľ to bude iba ochutnávka... tak zopar poharov môže podĺa mna líznuť.. 😉 😉

govinda
23. mar 2010

mire, aj podľa mňa by to malo byť ok, veď koľko báb ani nevie, že je tehotná a lieta ....

mireag
23. mar 2010

Fajn, tiez si myslim, lebo uz sa velmi tesim a chcem si to uzit. 😉 No a to vincisko - uvidime... MM sa ma pytal, ci sa este vtedy nemozem tvarit, ze neviem, ze som tehu - tak tomu sa hovori riesenie. 😀

sarafortuna
23. mar 2010

no veď mi bláznivé snažilky máme tehu starosti o pár týždnov dlhšie ako iné ženy... 😉 😉 😉
iné na to prídu cca v 7,-8. týždni /to je ten lepší prípad 😀 /

sarafortuna
23. mar 2010

mi ako MY /o maj got - gramatika!/

govinda
23. mar 2010

mire, s vínčiskom opatrne 😀 . Manžel má inak kreatívne riešenia 😀

mireag
23. mar 2010

sara, tak tak. Sak tiez by mi bolo prijemnejsie zistit, ze UPS, dva tyzdne mi meska a potom najst na teste tucne palice. 😀
A rozmyslat, ze ako je to mozne, ked sme si davali pozor... 😀

eninka27
23. mar 2010

Ahojte snažilečky a buduce maminky 😉 Som sa tu dlho neukazala, juj, ako sa mate? katkamarek nesmúť, aj mna ten nazov zaskočil , ale naštartovalo ma to, aby si nemysleli, ze sa len tak vzdávame 😠 🙂

mireag
23. mar 2010

govi, ved jasne. Len ovonat, romanticky omocit pery a tot vsjo... 😎 Hej, kreativny chlapisko to je. 😀

Ahoj eni. 🙂

govinda
23. mar 2010

mire, môžeš aj jazyk namočiť, olíznuť ... 😝 😀

katkaajurko
23. mar 2010

katka - necitim NIC ...je to na lavej strane a tam nikdy nic necitim..ale uz by som ovulu privitala-uz tak trochu nevladzem snazit ehm... 🤐

mna ta tema tiez vyviedla z konceptu...aka nedobrovolna bezdetnost-to je uplna blbost..normalne snazilky sme... alebo "po lekaroch behajuce snazilky" 😀

katkaajurko
23. mar 2010

to sa mi lubi s tym tvarenim sa 😀

mireag
23. mar 2010

Testiky su v albume. 😉

zuzu1111
23. mar 2010

ahojte baby.
Robila som ráno testík, ale len takým "obyčajným" testom - tým objednaným z anglickej stránky. Tam je taký úzky pásik, kde sa ukazujú paličky, že ho sem radšej ani nedávam. Ale palička tam je, troška silnejšia ako včera. Ale stále to nie sú rovnaké //. Idem zajtra k doktorke, lebo som volala kedy môžem prísť (chcela som v pondelok), tak mi sestrička vravela, že najskôr po Veľkej noci 😲 . Potom som jej vysvetlila, že čo je vo veci, tak mi kázala prísť zajtra ráno na krv. Aké vysoké HCG je v norme na 15DPO?
Hoďte niekto odkaz, keď to niekde je v tabuľke, aby som si to potom vedela porovnať.
Neviem, či mi bude robiť aj UTZ, myslím, že ešte nebude chcieť, lebo by tam asi veľmi nič nevidela.

Mireag to je super riešenie tvojho manžela 😀 , typickí chlapi....Sara mala pravdu, že tehu príde keď to najmenej čakáme. My sme vo veľkom začali plánovať letnú dovolenku, nahovorili sme aj ségru s priateľom, aby šli s nami....ale keď to dobre dopadne, tak o pár týždňov im povieme, že to budeme musieť zrušiť 😝 ...lebo letieť v piatom mesiaci, to už asi nebude dobrý nápad, čo????

Shaari - mám Euthyrox, volala som dnes sestričke a bola si pre recept....bola so mňa troška mimo, že či to som či nie som tehotná, či už to mám isté, lebo 31.3. som mala ísť aj na odbery, tak žeby som jej dovtedy dala vedieť, lebo to budú robiť iný odber, ako klasický HP...

govinda
23. mar 2010

zuzu, dôležité je, že sú tam // a veď predsa nemusia byť rovnako silné 😉
mire, krásne testíky 😵

jancos
23. mar 2010

ahojtem zuzu super, tu je stranka
http://www.fertilityplus.org/faq/hormonelevels....
Days Post Ovulation/Retrieval Weeks/Days LMP Average Singleton Level Average Twin Level
10 3w3d 25
12 3w5d 50
14 4w0d 100
16 4w2d 200

cize asi medzi 100 a 200. drzim palce
mire, ja som lietala v prvom tehu aj v prvom timestri aj v druhom, vsetko ok, ale je to aj o psychike, ked si neveris, tak zbytocne neriskuj a ked hej, tak by to malo byt ok.
nestiham vas citat, tak snad vecer este kuknem, majte sa zatial pekne🙂

zuzu1111
23. mar 2010

jancos ďakujem 😉
a kedy si dáš namiesto - snaží sa - v ktorom týždni si?

Govi verím, že aj vám to čoskoro vyjde, len to netreba vzdávať. Ja som brala tri cykly clostilbegyt, tento bol posledný, veľmi som neverila...ale dúfam, že dokina bude mať len dobré správy 😎

Keď ste pri tom vínku, myslíte, že sa môže nejaké malé množstvo? Lebo my sa chystáme k našim blahoželať ocovi na Jozefa a už som vymýšľala, že akú výhovorku použijem, že si nemôžem ani pripiť 😀

govinda
23. mar 2010

zuz, vieš, ja som po 2.cykle clostil stopla. No teraz fachčím na Euthyroxe a Femi kvapkách a to by bolo, aby to nakoniec nebolo 😀 😀 😀

zuzu1111
23. mar 2010

A koľko už máš pauzu od Clostilu, lebo po 3 mesiacoch pauzy, by sa zas dalo na 3 mesiace nasadiť.
Ináč sme na tom podobne, tiež som frčala na Euthyroxe, Femibion 800(škoda, že som si ho kúpila až pre mesiacom, predtým som brala len nejakú obyčajnú kyselinu listovú), v prvej fáze cyklu som si varila aj alchemilkové čajíky...no a samozrejme clostil a niekedy k nemu aj Duphaston

govinda
23. mar 2010

zuz, ja teraz budem brať ten Euthyrox a nemám začínať s CLostilom, Semanová chce urobiť o 3 mesiace kontrolné odbery a nechce, aby boli výsledky ovplyvnené clostilom alebo inými liekmi. Po tých troch mesiacoch sa podľa výsledkov uvidí, či mi dá len clostil alebo aj metformin alebo niečo celkom iné ...
Femibion som tiež brala, ale keďže je tam jód, vraj by som ho kvôli štítke a tej autoimunnej tyreoiditíde nemala brať, tak prechádzam na čistú kyselinu listovú. A ešte papám FEMI kvpaky.

katkamarek
23. mar 2010

zuzu, ja si myslim, ze ked budes v pohode, nebudes mat problemy, tak nevidim dovod preco by si nemohla ist na dovolenku a letiet 😉

zuzu1111
23. mar 2010

Kati no neviem, či sa nebudem báť, tehuľky s PCO sú vraj rizikovejšie...manžel to už rieši za mňa, že letieť nebudem môcť, tak pôjdeme do Chorvátska vlastným autom 😀 😀 😀...ešte sa všetko uvidí
Fíha govi, ja som ani nejak neriešila, čo je vo Femibione, musím sa opýtať budúci týždeň Semanovej, či môžem - ja mám troška inú diagnózu - musím pozrieť na papiere z posledného vyšetrenia.

govinda
23. mar 2010

zuz, v téme o štítnej žľaze sme dnes práve toto rozoberali - tu je link:

https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/problemy-so-stitnou-zlazou-a-snazilkovanie/

vraj ak si tehu, tak vtedy jód môžeš. Ale ide aj o to, akú máš diagnózu. Moc sa v tom nevyznám, ale tak pre istotu prechádzam na čistú kyselinu listovú 🙂

zuzu1111
23. mar 2010

Ešte jedna vec ma napadá - ako je to s grafom BT? Lebo čo ja viem, tak pri tehu zvyknú teploty rásť ešte vyššie....Mne sa teploty od ovulky nezmenili...ako ste to mali vy?

govinda
23. mar 2010

zuz, v pohode som videla aj také grafy, že sa teplota nejako extra nezvyšovala, malo by to byť v pohode. Skús sa opýtať v téme BT, tam sú kočky skúsené 😀 .
A na ten Femibion sa spýtaj pre istotu Semanovej 🙂

govinda
23. mar 2010

zuz, a máš nejaké príznaky? Nejaké bolesti pŕs, nevoľnosť, výtok alebo niečo také?

zuzu1111
23. mar 2010

Cítim takú slabú bolesť v podbrušku ako som už písala, prsia tak trošku, nevoľnosti zatiaľ našťastie nie 😀 , výtok - ehm, no neviem...skôr pociťujem také slabšie svrbenie, obávam sa, že sa vrátil ten bacil s ktorým som bojovala v novebri-decembri a potom ešte raz v januári...musím sa opýtať doktorky na to. Niektoré kočky opisujú aj únavu - ja mám zas od pondelka nejako veľa energie 🙂 ...ale to asi z tých radostných správ a z toho, že od dnešného poludnia do konca týždňa mám dovolenkuuuuuu 😎

govinda
23. mar 2010

zuz, no tak to máš ešte asi energiu z tej eufórie 😉