Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bosorkajarka
3. júl 2012

@mili78 a bylo tam neco zajimaveho, noveho?

mili78
4. júl 2012

@bosorkajarka ...v podstate ani nie, vsetko co povedali som vedela 🙂) ak je nadvaha treba schudnut, ak sa to vcas nepodchyti sposobuje to neplodnost, pridruzene k tomu je akné, ochlpenie....a tak...v podstate nic nové nepovedali 🙂

mambba
9. júl 2012

kocky opytam sa tu.. bola som na gynde u noveho lekara s nalezomod predosleho lekara - PCO, pozrel vajecniky, ze su OK, ze mu vobec nic PCO nenaznacuje, bez cyst.. Bral mi hormonalny profil a problem bude zrejme tam s hyperandrogennym syndromom..
zatial viem len telefonicky ze vela testosteronu a zvyseny prolaktin a neviem co este.. pozajtra tam idem... viem, ze to bude chciet endokrinologiu, som tam uz objednana, ale termin mam az za dva mesiace.. a rada by som s tym nieco robila uz teraz.. co mi moze gyndos predpisat uz teraz, bez toho aby sme museli cakat na endosku?

zuzuza
10. júl 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Snažíme se o druhé mimi, př. měsíc začínám se stimulací clostilem, který na mě ale před těhotenstvím nezabral, otěhotněla jsem po ivf, které nevyšlo pak přirozeně. Chtěla bych se zeptat, byla nebo jste některá těhu, i bez užívání metforminu? já jsem ho užívala v prvním těhu nějak chvíli a asi půl roku před ním, ale teď jsem na tom prý líp, docela mi i narůstá sliznice, akorát nemám teda ovulaci a tudíž ani ms, takže mi ten metformin nenapsala doktorka, mám ale sttrach, že kdybych případně otěhotněla, jestli není na závadu, že ho nebudu brát, pač jsme hodně četla, že to zabraňuje i potratům a tak🙂

satko17
16. júl 2012

Ahojte,chcela by som povzbudiť vsetky ženy s touto diagnózou,že je možné otehotnieť...ja som v stredu porodila zdravú dcérku Hanku🙂) Pco mi zistili v júni minulý rok,v septembri som bola na laparoskopii a drilingu vaječníkov a v novembri som už bola tehotná🙂 prajem všetkým veľa šťastia a trpezlivosti

leeena_4
16. júl 2012

@zuzuza já jsem otěhotněla bez metforminu, IR jsem něměla. Ale ovulace byl problém, takže stimulace injekcema a IUI a to vyšlo 😉 Jedině se stimulkou injekcema mi rostla i sliznice. Po clostíku mi narostla akorát cysta. Hodně štěsstí 😉

lubenka96
22. júl 2012

Je tu niektorá z Vás? 😉

zana7
23. júl 2012

AHOJTE Pusinky Moje... Strávila som 2 hodinky v piatok v práci, čítaním Vašich príspevkov... POMOHLO mi to moc, za čo Vám chcem touto cestou zo srdiečka poďakovať :P KISS
Už som vo Vašom klube :( AAAAAAAAACH ťažko sa mi o tom píše, ale ... Budem s tým bojovať, ako dlho budem vládať, avšak len do mojej 30tky :(

zana7
23. júl 2012

No mali ste niekedy pocit, že naše zdravotníctvo kašle Zvysoka na naše city, túžby a požiadavky? Som googlila v piatok .pdf o PCOS a zistila som, že možnou príčinou vzniku tohto stavu môže byť aj užívanie určitých druhov Liekov,... Napr. od roku 2006 sa liečim a moja lekárka dobre vedela, že som ešte dievča a predpisovala mi lieky, ktorými mi mohla tento syndróm vyvolať... POINTA: Môžu lekári liečiť svoje predsudky a tak urobiť rozhodnutie za mňa, že veď dieťa Aj tak asi nechcem :/ :( :( :/ SVINSTVO!!! Powedzte Vy ... ???

isabellaa
23. júl 2012

@zana7 akymi liekmi?

zana7
24. júl 2012

antipsychotikami, inak volanými psychofarmaká :( :(

leeena_4
26. júl 2012

@zana7 ahoj, PCO mám a nikdy jsem neslyšela, že by mohlo být vyvolané léky, ono se totiž vůbec neví, čím by být vyvolané mělo. Každopádně tě chci pozvzbudit, já měla formu PCO při které nemáš ovulaci anim menstruaci bez hormonů. Abych měla vůbec ovulaci, píchala jsem si injekce Puregonu a byla na IUI a vyšlo to 😉. Tak to nezvzávej i když máš pocit, že na tebe zdravotnictví kašle, zkoušej a heldej možné cesty, jsou mnohem horší nemoci s PCO se dá otěhotnět 😉

labanka
3. aug 2012

ahojte dievcata, tak som tu zas a znova :( 18 jula mi zacal menzes, skoncil 22 jula.... no a od vcera mam drobulinke spinenie, predvcerom ma straaaasne bodlo v pravom vajecniku...co to moze byt? mam PCO tak neviem kedy je ovulacia a ci vobec je....tak ale toto som este nemala ☹

micak
3. aug 2012

@labanka ahoj 🙂 ms si dostala vdaka liekom ci prirodzene?

labanka
3. aug 2012

@micak neviem beriem Metformin a ms prisla 3 dni skor cize na 25dc 😉 ale to spinenie teraz ma dostalo.... 😖

zana7
5. aug 2012

@leeena_4 Ahojky :D Díky , víš ja každý mesiac strávim u lekárov polku života, v mojom veku... keby som mala 80 rokov a boleli by ma len kolená... to bychom si přála... i když... už anik neviem, čo je pre mňa vhodné... brať fúru liekov abo??? Ale bojujem--- Si zlatá... inak Ty už teda máš bábo? :D

leeena_4
5. aug 2012

@zana7 má se nám narodit za pár týdnů 😉. A znám opravdu hodně holek s PCO co maj miminka 😉. Ta cesta je trnitější, ale určitě se dočkáš 😉

belalinda
7. aug 2012

Baby mali ste alebo mate niektora vysoku hladinu AMH? Ja mam vsetky hormony v ramci ref hodnot, len AMH nad ramec... Co potvrdilo PCO...

isabellaa
7. aug 2012

@belalinda a kolko mas ?
Ja si chcem dat tento tyzden spravit na amh, tak som zvedava....citala som tuto stranku, ale tam radia pripravky iba pri nizkej hladine amh, cize nemaju pco.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

belalinda
7. aug 2012

@isabellaa presne si nepamatam, ale bolo nad 5... A ostatne hormony mas ok?

isabellaa
7. aug 2012

@belalinda praveze neviem, testy mi boli robene pred pol rokom a boli ok, fsh 4,99. Iba testosteron malinko zvyseny na 1,92. Uvidim v piatok, dufam, ze mi ho vezme bez problemov.

A nepovedali Ti, co s tym mas robit? Ako znizit tu hladinu? Beries nieco?

belalinda
7. aug 2012

@isabellaa ani nie, ani nic momentalne neberiem. Idem na chromopertubaciu, kvoli priechodnosti a zaroven drilling aby sme pomohli vajickam sa uvolnovat... Priznam sa, ze sa to vsetko zbehlo tak rychlo, ze som sa nestihla nic povypytovat 😉 Takze mam uz pripravenych kopec otazok na dalsie sedenie... Teraz ani netusim ako budeme postupovat dalej, ale som si ista ze to bude v zavislosti od vysledku LSK... Ty chodis do niektoreho centra?

isabellaa
7. aug 2012

@belalinda nie, este nechodim, ale chystam sa. Ja som po lsk a mam nastastie vsetko ok. Drzim palce, nech to dobre dopadne

belalinda
7. aug 2012

@isabellaa uf, tak Ty si tiez uz kopu vysetreni absolvovala... Tak super ze mas LSK ok. A chystas sa do niektoreho konkretneho CARu? Alebo este vyhodnocujes? Dik za palce, Tebe tiez nech to vyjde 🙂

nienna
8. aug 2012

JUCHÚ tak už aj ja začínam s Metforminom 🙂 konečne po dlhom hľadaní lekára, ktorý mi ho predpíše mi ho nakoniec dala moja nová gynekologička, sa teším, lebo konečne sa to niekam začína posúvať, doteraz sa nič nedialo.....a ked metformin nezaberie ani po mesiacoch, prejdeme na klasiku, čiže Clostilbegyt 🙂

nienna
8. aug 2012

@labanka ahoj, prosím ťa vidím že berieš Metformin tak sa chcem spýtať, či ťa aj nejak sledujú, teda či ti robia pravidelne nejaké vyšetrenia kvôli tomu metforminu, či kontrolujú cukor a tak...bo na tom letáku píšu že treba sledovať obličky. No mne nič z toho robiť nebudú. len to či bude ovulka, či zaberá.

labanka
8. aug 2012

@nienna ahojky, nesleduju mi nic, ziaden cukor....a doktor zatial nesleduje ani ovulku a to ho uz beriem skoro rok....ale chystam sa k nemu tak dufam ze nieco nezanedba :(
inac stym sledovanim obliciek si ma zarazila lebo teraz ked tak rozmyslam v poslednej dobe ich dost citim....ked zatlacim pri curani tak ma bolia ☹ a neviem z coho..... alebo si uz namyslam..... nesleduje sa to len pri diabetikoch?
ja si doma sem tam zmeriam cukor lebo obcas citim, ze mi poklesne ale ked si dam sladke tak je to ok....ty to beries uz ako dlho? ovulku mas?

labanka
8. aug 2012

ahojte kočky, tak mame tu uz konecne nejaku tehulu s PCO?????????? halooo kde ste? zrobte mi radost 😎

nienna
8. aug 2012

@labanka v letáku píšu že posúdenie funkcie obličiek vyšetrením sérovej hladiny kreatinínu sa má vykonať raz za rok alebo častejšie......taktiež je vraj znížené vstrebávanie vitamínu B12....ale to ťa nechcem strašiť, len som chcela vedieť či je to normálne že pacienta nesledujú, ja som dokonca musela doktorke podpísať taký papier že ho idem brať na vlastnú zodpovednosť 😀 lebo je to vraj experimentálna liečba PCO.....ja som si ho vyžiadala lebo mám PCO, mrchu tak párkrát ročne a ovulácia asi žiadna.....ešte len dnes som zobrala prvú tabletku, zatiaľ mám brať len jednu 850mg, čo je dosť málo ale zvýši mi dávku až po mesiaci. ja verím že Metformin nám pomôže, ide len o to, že niekomu pomôže po mesiaci, niekomu po dvoch rokoch, takže to chce trpezlivosť a taktiež nastaviť ideálnu dávku, lebo ked niekomu nezaberá treba zvýšiť.

isabellaa
8. aug 2012

@belalinda ahoj, ak sa do troch mesiacov nezadari po lsk, tak zvazujem Reprofit brno 😉