Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

majusiffy33
2. jún 2014

@dhabaida no my sa akože oficiálne nesnažíme, ale ochranu nepoužívame žiadnu...už som sa takto veľakrát sklamala, no ale tento cyklus som mala plodný hlien, preto som myslela, že by som mohla zostať tehotná...no zatiaľ sa to nepotvrdilo, tak som sa rozhodla prerušiť dopovanie duphastonom a ak tam niečo je, tak dúfam, že žlté teliesko je silné... držím palce s tou ovu..nie je to nič jednoduché...ja ani neviem, či som ju niekedy mala, takže tak..predpokladala som, že keď už sa u mňa raz za rok objaví plodný hlien, tak by to mohla byť ovu, ale ktovie...test som si robila skoro...mala som ešte počkať... 😒

dhabaida
2. jún 2014

@majusiffy33 ved aj práve tomu sa aj ja chcem tento mesiac odsledovat, nech viem na com vlastne som.... Nech sa nesklamem....

majusiffy33
2. jún 2014

Tak sledujes hlien aj bazalnu?

majusiffy33
2. jún 2014

@dhabaida tak sledujes hlien aj bazalnu?

lienka93
2. jún 2014

Ahojte, chcem sa vás opýtať som z toho trosku v šoku ako to môže byt zrazu takto. 3 mesiace sme sa snažili o bábätko a na 3 pokus sa nám podarilo ostala som tehotná, lenže hneď nato som dostala kiahne a v 6 týždni som potratila. Absolvovala som kyretaz. Teraz sa zase snažíme a dr. Mi robil hormonalny profil a mám zrazu veľmi nízke hodnoty. Môžu až tak enormne klesnúť? Povedal mi že sa mi vajíčko neuvoľnuje a že nemám ovulaciu. Ale mne sa zdá že ovulaciu mám. Cyklus mám presne na 28 deň.

dhabaida
2. jún 2014

@majusiffy33 ano sledujem hlien aj meram bazalnu teplotu. Bt treti mesiac a hlien prvý mesiac. A skuim si to tento mesiac potvrdiť aj ovu testami... Tak uvidím.

majusiffy33
2. jún 2014

@lienka93 ak mas aj nadalej 28 dnive cykly,tak ovulqcia musela byt...povedali by ti to aj v reprodukcnom centre...anovulacne cykly byvaju pri trvani nad 40 dni..zhruba..aj to nie vzdy..a tie hormony si mala ktore nizke?

majusiffy33
2. jún 2014

@dhabaida tak drzim palce.. mne ovu testy nikdy nic neukazali..ale pri mojich 70dnovych cykloch som to ani necakala..ty mas ake dlhe cykly?

lienka93
2. jún 2014

Robili mi test v 10 dni cyklu. A nezapamatala som si presný názov lebo som ostala v šoku a hlavou mi prešlo veľké sklamanie. boli to prvé dve na papieri povedal že norma je 15 v oboch prípadoch a ja som mala v prvom 4 aj dačo a v druhom 6 aj dačo. Mužské hormóny a aj hormóny štítnej žľazy mám v poriadku.

dhabaida
2. jún 2014

@majusiffy33 mam 28 dňové, ale beriem duphaston na úpravu. Bez neho by som nemala, mozno pár krat do roka....

serenna30
2. jún 2014

@eruuuska @stellamaris @evkag kočky jak jste na tom, kolikaty jste DC? 😀

eruuuska
2. jún 2014

@serenna30 @stellamaris @evkag Ahojte ja som momentalne 14dc a dnes som bola v car na folikulometrii a krvi, mala som tam folik 12mm a v piatok idem zase, tak snad bude rast a nieco z toho bude, mavam 35 dnove cykly, vraj je to adekvatne....brali mi dnes aj krv na zrazanlivost krvi kvoli MA vo februari....

stellamaris
2. jún 2014

@serenna30
@eruuuska ja som 31.DC,za chvilku mam dostat mrsku,tak sa tesim 🙂 17.6.ideme do CARu ,tak dovtedy bude zase po nej....................

evkag
2. jún 2014

@eruuuska super, drzim prsty nech to dobre doapdne

evkag
2. jún 2014

@serenna30 no dievky ja mam 14DC a nejak ma pobolieva brucho, ale asi si len namyslam......predpokladam, ze ovulka to nebude

serenna30
2. jún 2014

@evkag třeba bude, aby ses nedivila, nemeris BT?

serenna30
2. jún 2014

@eruuuska jaj tak to držím pěstičky, at roste. S tím mám taky problém, jsou tam, jeden nebo dva ale nedorostou:-/ ja půjdu az přes týden na UTZ. 🙂

serenna30
2. jún 2014

@stellamaris a co vy mate naplánováno v Caru, hormony nebo napřed vyšetření. Sak metformin nezabírá? 😠 😉

serenna30
2. jún 2014

@evkag a uz zobes ty vitaminy?

stellamaris
2. jún 2014

@serenna30 my ideme do CARu na vysetrenie,hormonalny profil,...............metformin zabera,znizuje mi cukor,ale nemam ovulku.Chce to vyssiu davku,tak budeme to tam preberat.Od prveho tehu mam 10kil naviac a cukrovku k tomu.............zatial detoxujem 😉 chcem 1000mg davku a som presvedcena o uspechu liecby 😉

serenna30
2. jún 2014

@stellamaris ja budu chtít taky po té doktorce testy na cukr a inzul. Rezistenci, ted bude jen horm. Profil, to az potom.

serenna30
2. jún 2014

@stellamaris a jsem zvědavá jestli třeba nebude ovulka, metmorfin beru 6.den a jsem 2Dc

stellamaris
2. jún 2014

@serenna30 nechaj si ten test urcite urobit.Mne ho robili dost neskoro,na vyslovnu ziadost.Skor mi lekat nukal hormony ako urobit glukozovy test 😖

serenna30
3. jún 2014

@stellamaris áno, nechám, dnes mi brali test na HP a ještě na AMH - prej ho nehradí pojištovna, tak jsem vyplázla 660,- Kč. A neboj nechám, chci se s ní na té konzultaci domluvit na test na cukr (C-peptid), inzulínová rezistence a Ca125 (endometrióza) - nechci ponechat nic náhodě...a až potom se nechám ukecat do nějakých hormonů 😎

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

stellamaris
3. jún 2014

@serenna30 ides na to velmi dobre 🙂 u nas AMH v teste plati poistovna,ale tusim iba v CARE.Tak tam mi urobia novy hormonalny profil aj s AMH. Na hodnotu som zvedava,ako su na tom moje vajecniky 😉

serenna30
3. jún 2014

@stellamaris díky 🙂 snad nám to k něčemu bude. Mě dělali AMH už cca před 2 roky a mám prej vajíček na rozdávání. Ale u PCO to tak je, máme jich hodně ale nedozrávají. Všude se uvádí, že při PCO je hladina AMH vyšší...no jsem zvědavá i na sebe, hlavně porovnání hodnot ted a před 2 roky...

stellamaris
3. jún 2014

@serenna30 ono AMH sa meni,po case,takze je dobre to sledovat. 😉

ivanya
3. jún 2014

Baby, otazocky ohladom sledovania ovulky. Tiez mam PCO a nemala som zatial nervy sledovat ovulky, ale uz mam 🙂 Okrem merania bazalnej teploty (vzorec poznam, minimalne 2-3 dni za sebou zvysena bazalka o cca 0,5 stupna) sa sleduje hlien? Akoze zvysena intenzita a hustota pocas ovulky? Su tieto dva priznaky 100 % prejavom ovulacie, aj toho, ze vajicko aj naozaj dozrelo a uvolnilo sa? Ci jedinym 100 % potvrdenim je folikulometria kazdy mesiac?

evkag
3. jún 2014

@serenna30 nemeriam, uz ma tie niezke teploty deprimovali. Rekord bol 36,5, takze som sa na to vyprdla.....