Tehotenské príznaky po kyretáži

mells
22. okt 2013

Ahojte zenusky,
chcela by som sa vas spytat tych co maju kyretaz za sebou, kolko po kyretazi ste mali este tehotenske "pocity" a priznaky ???
Ako dlho trvalo kym sa vam HCG hormon upravil a po akej dobe ste boli na kontrole ultrazvukom ? mne nakazali medzi 4-6 tyznov po zakroku ale citala som tu na fore ze uz zeny uz po 2 tyzdnoch boli. A hormon HCG po kolkych dnoch ste boli na kontrole ? a klesol ? ci sa najdu aj take co neklesol 😖 a co potom nasledovalo ???

mia005
29. okt 2013

@leamax asi si zajtra kupim ten domaci test,lebo mam uz intoleranciu na mlieko a jedine z coho mam bolesti brucha je biela muka.mna z tych intolerancii uz asi svihne 😀

leamax
29. okt 2013

@mia005 fuuu a ty co chces vlastne jedavat? 😀 mlieko mozes nahradit bezlaktozovym - maju ho normalne aj v tescu, je take mierne sladkaste. alebo kozie, to tusim tiez maju v tescu. niekomu to kozie nechuti a smrdi, mne chuti uplne normalne a nejaky pach vobec necitim.
s tou intoleranciou psenice by si to mala asi trosku stastie, to by si musela byt na bezlepkovej diete a tych bezlepkovych potravin je trosku pomenej. ale da sa isto aj s tym v pohode najest.
neviem, ci ten test u vas v lekarni normalne drzia, mne ho objednavali. potom sa nezlakni, tam treba pichnut do prsta a vytlacit par kvapiek krvi, nakvapkat na tester a vyjde ti bud /, alebo // - princip ako u tehu testu. ja som si preto skocila radsej k svojmu gyndovi a sestricka mi ho urobila 😉

mia005
30. okt 2013

@leamax Bezlaktozove mlieko pijem uz takmer dva roky a od soboty sa vyhybam jedlam z bielej muky,lebo tie krce a bolesti brucha boli fakt hrozne.z toho som bola navyse fajn nervozna.vyrobky z bielej muky nahradzam spaldovymi alebo kukuricnymi.dnes vyslem mojho do lekarne.citala som o tom,ze sa treba pichnut do prsta.len mam obavu ci je taky test spolahlivy..ake mas skusenosti?

leamax
30. okt 2013

@mia005 mne vysiel negativny a robila som ho len preventivne, nikdy som nemala hnacku po mucnych jedlach, alebo tak. takze ja som sa tym uz dalej nezaoberala 🙂 ale ak by ti ta druha / vysla aj neviem ako slaba, urcite si to daj preverit u doktora, to tusim tiez robi z krvi 😉 som zvedava, ci ho u vas budu mat

a co ty nemozes spavat? 😀

mia005
30. okt 2013

@leamax Ja som ranné vtáča, dávno som už bola hore a chystala sa do práce 😀 Môjmu som to dala za úlohu kúpiť, ešte som mu opakovala, aby mi zavolal čo v lekárni vybavil. Jasné, že sa doteraz neozval, lebo určite zabudol, že má volať 😀 😀

leamax
30. okt 2013

@mia005 😀 😀 ved zavolaj, ze ja som zvedava 😀

mia005
30. okt 2013

@leamax 😀 nestihal,preto tam nebol.ako pridem domov tak nabieham do lekarne a dam vediet 😀 ozaj to sa musis testovat na lacno?

leamax
30. okt 2013

@mia005 hmm, ale tusim nie, ved to by som ja nezvladla dojst k dokymu na lacno 😀

mia005
30. okt 2013

@leamax 😀
@mells @leamax ozaj,postrehli ste nejake zmeny v mrche po kyrete?bezne som ju mavala 6dni.prvu po kyrete som mala 5dni a tato druha len 4dni.akoze nestazujem sa,ze sa skracuje ale mam obavu aby tretia netrvala len 3dni atd..mozno sa to este upravi..

leamax
30. okt 2013

@mia005 ja na prvu mrchu este cakam, tak ti neviem povedat. ale kedysi som mavala mrchu 7 dni, teraz uz len ledva 6, aj z toho posledne 2-3 dni skor uz len spinim. lenze u mna to zas moze byt tymi hormonmi, co som do seba davala pri IVF. takze neviem. som ti pomohla, co 😀

mells
autor
30. okt 2013

@mia005 ajojcek, no ja som mavala tiez tak 6-7 dni ... po prvej kyretazi tusim maximalne 5 dni z toho prve dva jemnulinke krvacanie, potom jeden den silnejsie a posledne dva zase jemnulinko ... kedysi pred par rokmi som mavala poriadne silne az kusi so mna sli von ... doteraz to bolo take " jemne pohodkove " ... a po tejto kyretazi este tiez nic "taham" na 3 tyzden 🙂 tak este nist ... tiez som zvedava ako to bude teraz ... a neboj upravi sa to urcite 🙂

mia005
30. okt 2013

@leamax
@mells dakujem zeny,snad sa mi to upravi 🙂 pred kyretom bol brufen prve dva dni vzdy moj najlepsi kamarat,mavala som hrozne bolesti,ze som takmer liezla po stenach a teraz nic.prve dva dni krvacam normalne a potom zo dna na den nic moc 🙂 uvidim ako dopadne tretia mrcha.test na celiakiu mi museli objednat,zajtra bude.myslis,ze to ovplyvni ked od soboty nejrm nic z bielej muky?snad nie,to by som musela sa takym jedlam vyhybat aspon mesiac nie? Cii? 😀

mells
autor
30. okt 2013

@mia005 no len nech sa ti to "lozenie po stenach" nevrati 😉 ... takto nech to ostane pekne ako je .... 🙂 ja som ako puboska mavala taketo bolesti ... teraz "len" krize, prsia ako granaty 😀 chytis a ja hned vybuchnem :D NECHYTAT 😀 haha ... a zrava ci co zrava prehnane pazrava chut na sladkeeee 😖 ... a o podrazdenosti ani nehovorim 😀 vtedy so mnou radsej ani nekomunikovat ... dokonca sa na mna nesmie ani nikto kuknut 😠 inak ... 😀 😕 ... tu muku vynechaj 😉 a co telo v sebe ma to ukaze ... teda co nechce a nema ... drzim palce nech testy dopadnu dobreeee 🙂

mia005
30. okt 2013

@mells ja by som tyzden pred mrchou ako sa hovori aj cukrarovi rit oblizala 😀 co sa neviem dozrat sladkeho a o podrazdenosti ani nehovorim.staci ked mi moj rano povie dobre rano a uz mi lezie na nervy 😀 ale inak ho naozaj veelmi lubim 😀

mells
autor
30. okt 2013

@mia005 loool :D ta odvaha :D vobec ti nieco povedat :D:D:D:D ....

leamax
30. okt 2013

@mia005
@mells fuuu, to ja som mavala bolesti len prvy den, aj to len cca 2-3hod a potom bolo uz dobre. a ibuprofen som si nedavala, lebo zabral az za hodku a to mi nestalo za to, nicit si nim pecen len kvoli 1-2hodinam. tak som si to radsej "pretrpela" bez neho
@mia005 myslim, ze to nevadi tomu testu, ze teraz nejes muku. celiakia je autoimunne ochorenie, to znamena, ze si telo vytvara protilatky proti sebe a ten test je zalozeny na pritomnosti tych protilatok v krvi. cize ak by si ju mala, tak by ti vysiel pozitivny aj keby si mesiac nejedla lepok. drzim prsty, nech vyjde negativne 🙂

mia005
31. okt 2013

@leamax Vďaka za profesionálne vysvetlenie 😉 Test je už doma, ja ešte v práci, tak som zvedaváááá. Tuším viac ako na tehu test 😀 😀

mells
autor
31. okt 2013

@mia005 potom daj vediet ako ???!??? 🙂 dopadol .... 😉

leamax
31. okt 2013

@mia005 no aj ja som strasne zvedava ako ti dopadne 🙂

mia005
31. okt 2013

@leamax
@mells nebojte sa, hneď vám dám vedieť. To je napínavé žeee? 😀 😀

leamax
31. okt 2013

@mia005 joooj, ja kukam, ze uz si pisala a hned rychlo otvaram, reku uz mas vysledok 😀 kedy to asi bude?

mells
autor
31. okt 2013

@leamax
@mia005 my cakame 🙂 UZ ??????? 😕

leamax
31. okt 2013

@mells jaaaj, ja som jak na trnoch 😀
@mia005 no cooo???

mells
autor
31. okt 2013

@leamax no pekne 🙂 urobim ti palacinku ? 😀 nech sa ukludnis ???? kde ta nasa mia005 je 😠 pokial si nezobrala sex-volno tak sa jej to neospravdlni 😀

leamax
31. okt 2013

@mia005
@mells mne prave dnes poslali vysledok z histologie - negativne 🙂 cize z toho, co vycistili z maternice, nebolo nic patologicke, vsetko bolo zodpovedajuce gravidite. vidim to ako dobru spravu, ze moje telo, resp. maternica netvori nic proti tehulkovaniu, proti plodu a to je supeeer 🙂 🙂 🙂

leamax
31. okt 2013

@mells robis palacinky? mnaaam, by som si veru dala, hod po mne jednu 😀

mells
autor
31. okt 2013

@leamax draha nevidela si co som si vcera kupila ???? 😕 a sa my cudujes ? 😀 kokso mam schudnut a nie pribrat 😠 ale palacinkam teda lepsie a tak akoze nooobl povedane 😀 robim len CREPE tenulinke lapacinkyyyy 😝 😎 a aku plnku mas najradsej ???? 😝

leamax
31. okt 2013

@mells jaaaj, ano, videla. tak to sa nedivim 😀 ja robim palacinky len ked je muzik doma, lebo viac ako dve nevladzem zjest, aj to len take, ze postrasene plnkou 😀 robievam tvarohove, alebo s dzemom, tie mame najradsej 🙂

mells
autor
31. okt 2013

@leamax mnamkaaa 🙂 presne ako ja ... ani ja viac ako 2 nezjem 😕 ale co je najviac na prd ze moj drahy ten vobec nie je na sladke 😠 cize sa viac menej napchavam len ja sebe sama sa 😕 ale mne to nevadiiii 😀 😀 😀 ja sa napcham aj sama 😀 ze ked ma opusti viem koho zazalujem 😀 spolocnost s panvicami 😀 😀 😀 😕 🤐 😀

leamax
31. okt 2013

@mells 😀 😀 😀 a davas si aj slahacku na ne? ja vacsinou bez a aj tak viac nezjem. moj ich lubi, on je tiez taky maskrtny ako ja, len sa tvari, ze nie 😀 😀 😀