Snaženie sa o bábo po kyretáži

natik25
1. aug 2021

Ahojte chcem sa spýtať po koľkých dňoch/týždňoch po kyretáži ste sa snažili znovu o bábätko? A po akom čase ustúpili bolestí?

e1i
1. aug 2021

@natik25 v car mi odporúčali po 3 m. Moj gyn sa mi snazil nahovoriť az 6 m. Na druhe ivf sme isli po 3m a vyšlo. Kyretaz som nemala ale MA v 9 tt a vycisitila som sa sama. Min tie 3 m by som cakala.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada337
2. aug 2021

@natik25 po 3 mesiacoch sme sa začali snažiť

patusss
2. aug 2021

@natik25 počkala som do prvej menštruácie, išla na kontrolné sono (Dr.povedal, že sliznica zareagovala ukážkovo, akoby ani žiaden zákrok nebol) a ten týždeň som otehotnela znovu. Začínam tretí trimester.

pininka1
2. aug 2021

Tiez po troch mesiacoch

natik25
autor
2. aug 2021

@e1i
@bambulienka25
@dada337
@patusss
@pininka1
Ďakujem baby a čo sa týka samostatného styku tak tiež až po 3 mesiacoch?

dada337
2. aug 2021

@natik25 tuším cca po mesiaci som bola na kontrole a všetko bolo ok , takže cca po 4-5 týždňoch. 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natik25
autor
2. aug 2021

@dada337
@bambulienka25 pretože v prepúšťaciej správe mám napísané že mesiac bez pohlavného styku a otehotnieť mám najskôr až o tri mesiace

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natik25
autor
2. aug 2021

@bambulienka25 pretože som čítala aj to že niektoré otehotneli po kyretáži hneď a nedostali ešte ani prvú ms tak som chcela vedieť 🤔

bambulka1010
2. aug 2021

@bambulienka25 lebo v každej nemocnici píšu do správy niečo iné 😀 a aj niečo iné radia . Niekde 3 mesiace a niekde odporúčajú 6 mesiacov …

@natik25 Áno v TO v nemocnici radia mesiac bez sexu a 3 mesiace neotehotnieť . Teda po 3 mesiacoch sa až snažiť .
Ale sama lekárka keď ma prepúšťala mi povedala , že to sú rady , ale taktiež mi povedala že maju dve ženy na oddelení čo otehotneli po prvom cykle , a tehotenstvo mali bezproblémové 🙂 tak sa len tak pousmiala 🙂

natik25
autor
2. aug 2021

@bambulka1010 ďakujem a áno tiež som počula o Tom tak preto som sa chcela spýtať 😊

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natik25
autor
2. aug 2021

@bambulienka25 veď jasné pre istotu počkám 😊

klarss
4. aug 2021

@natik25 Ahoj ja som mala potrat v 23tom týždni čiže 6 mesiac ale bolo to skôr po fyzickej stránke ako pôrod aj z môjho pohľadu. Sex sme mali asi po 2 týždňoch aj keď to neodporúčajú (strata bábätka vo mne akosi spôsobila potrebu sa zblížiť s partnerom aj intímne) a neplánovane som otehotnela po pol roku ale hneď na začiatku som potratila a nebolo nutné čistenie. Takže pre moje telo to bolo asi príliš skoro aj po polroku a teraz je to rok a pol po tom prvom potrate a neplánovane sme už v treťom mesiaci. Takže za mňa je to asi u každého inak a sama sa musíš cítiť či na sex alebo aj na ďalší pokus. A brala by som do úvahy aj partnera pretože viem, že môj to prežíval veľmi ťažko. Pre niektorých mužov je to také osobné sklamanie, že to nezvládli (ochrániť matku a dieťa, splodiť potomka atď.) Treba to vykomunikovať a všetko bude ako má byť.

natik25
autor
4. aug 2021

@klarss je mi ľúto tých potratov a zároveň gratulujem a prajem veľa zdravia a síl ❤️ a po tých dvoch týždňoch ťa to pri sexe nebolelo? A hej cítime sa už nato len zas nechcem niečo pokaziť alebo tak

klarss
5. aug 2021

@natik25 ďakujem ❤ ..čo si ja tak spomínam tak asi nie, bolesť nie ale určite to bolo iné ako predtým. Pôvodne som mala v pláne čakať 6 týždňov ako to býva po normálnom pôrode ale to nešlo. Po psychickej stránke absolútne by som to nevydržala. Takže verím, že každý sa hojí inak a je schopný mať sex po inom čase. Ak sa bojíš môžete pre istotu prvý krát použiť kondóm (proti infekcii, miernejší pocit dnu, menší strach že otehotnieš príliš skoro..) ja som na toto nemyslela a veru som bola po tom taká v strese že som si išla kúpiť tabletku po. A ak sa napríklad obávaš, že čo potom ak to bude bolieť alebo niečo určite by som prestala a ak by si partnera nechcela nechať v štichu tak mu pomôcť potom inak a skúsiť zas niekedy znovu po čase keď si budeš istejšia.

natik25
autor
5. aug 2021

@klarss hej jasne no uvidím skúsime 😊 a ďakujem ❤️

bambulka1010
5. aug 2021

@natik25 my po 2,5 týždni , tiež sme nevydržali viac 😂😂 a všetko v pohode . Nebolelo vôbec . Ale to je asi individuálne .

sardinka32
5. aug 2021

pockala som mesiac a od druhého mesiaca po kyrete uz sme sa pokusali a aj som otehotnela...

simbatko
5. aug 2021

@natik25 kyretaz som absolvovala 7.7a po dvoch týždňoch kontrola ..A mám nakázane čo najskôr otehotnieť...mám problémy so sliznicou...tak snáď sa podarí čo najskôr otehotnieť..🙏🙏

natik25
autor
5. aug 2021

@bambulka1010 no veď to poznám preto sa pýtam 🤣

natik25
autor
5. aug 2021

@simbatko tak držím palce nech sa čím skôr podarí ❤️🙏

monulka205
26. aug 2021

@natik25 styk po kyretazi sa odporúča po 6tyzdnoch, tak ako po pôrode. Mne teda povedali, že po 6 týždňoch, ale treba byť po kontrole (sono).

ludmilka2407
2. sep 2021

Prisla som o babo v 15tt, v januari...brala som este potom atb, nestahovala sa mi maternica tak som cakala co bude po prvej ms...v marci uz bolo vsetko ok a dr.povedal ze sa kludne uz mozme snazit ..a 2 ciarky som si nasla v juli, v mesiac ked sa ten predchadzujuci drobec mal narodit😌

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre