Vyvolávali vám menštruáciu a vy ste boli tehotná?

manamani1
1. nov 2011

Stalo sa niektorej z Vás, že ste dostali vyvolávačku, ms ani napriek tomu nedošla (a poprípade ste boli aj tehuľka)????

stvura
1. nov 2011

Prva cast otazky ano...kedze som mala od zaciatku problemy s menzesom som pravidelne chodila na injekcie na vyvolanie ms. I tak mi ale chodil ms hocijako (na vine som bola ja, nakolko som si cely organizmus "zmagorila" zlou zivotospravou a extremnym vegetarianstvom, skoro veganstvom). Odkedy mam upravenu stravu a po uzivani antikoncepsie mi ms chodi ako hodinky.

gledis
1. nov 2011

ano mne sa to stalo, snažili sme sa vyše polroka môj doktor tam stále videl len cysty a cysty a vždy mi pichol vyvolávačku až raz tam zase videl cystu tak mi pichol vyvolávačku a mala som ísť aj na druhú ale išiel na dovolenku tak som išla k inému doktorovi ktorý ho zastupoval a ten mi už nič nepichol lebo zistil že som 6 týždňou tehotná takže tej cyste narástli ruky a nohy a máme krásne dievčatko ani si nechcem pomyslieť že sme mohli o ňu prísť keby nešiel na tú dovolenku a pichol by mi ešte jednu injekciu pretože jednej mojej známej sa to tiež stalo a potratila

katka1981
1. nov 2011

@gledis, takže tej cyste narástli ruky a nohy a máme krásne dievčatko, nadherne si to napisala 🙂 k lekarovi sa nevyjadrujem.

gledis
1. nov 2011

@manamani1 a ty si teraz ako na tom? dostala si vyvolávačku a čakáš na menzes?Kým si to dáš pichnúť radšej si urob aj dva tehutesty

manamani1
autor
1. nov 2011

@stvura takze tebe vdaka antikoncepcii mavas pravidelnu mrchu? Lenze ja chcem byt tehulka, takze antikoncepciu asi brat nebudem 😉

zdevar001
1. nov 2011

Mne ms chodí celý život ako sa jej chce - gynekologička nijaký dôvod nezistila - tak som to ďalej ani neriešila. Akurát keď sme sa snažili o bábo, tak som bola nervózna, či ms príde neskôr alebo som tehu. Na vyvolávačkach som niekoľkokrát bola a ms som do dvoch týždňov dostala. Raz som bola u gyn. preto, aby mi zistila, či nie som tehotná alebo mi to zas len ako obyčajne mešká- bola som chorá a chcela som vedieť, či si môžem dať lieky. Urobila mi sono a nič nevidela, tak mi pichli vyvolávačku. Nedostala som to ani potom, tak som išla znovu tam- a vtedy dr. už na sone videla, že čakám bábo. Našťastie som neužívala silné lieky- len podobné ako paralen a dr. ma utvrdzovala v tom, že ani tá injekcia nemôže bábu ublížiť.

manamani1
autor
1. nov 2011

@zdevar001 aj ja viem tak,ze ta injekcia len plod posilní🙂)

zdevar001
1. nov 2011

@manamani1 Malý má 2,5 roka, je zdravý, tak sa tešíme, že všetko dobre dopadlo - ja som sa skôr bála tých liekov - konkrétne Coldrex -na ňom je napísané, že sa v tehotenstve nesmie-ale sesternica-teraz už lekárka ma upokojila, že tento liek neobsahuje nič strašné- je podobný ako paralen, len každá firma sa istí, ak by náhodou niečo -aby boli chránení.

manamani1
autor
1. nov 2011

@zdevar001 aha, tak jasne🙂

gledis
1. nov 2011

píšem píšem a nedošlo to sem asi to príde skôr poštou 😀 niekde to zablúdilo 😀 😒

lenka_da
1. nov 2011

@manamani1 Nuz, ja som tri mesiace nedostala MS, tehotna som nebola a pichli mi vyvolavacku. Asi 100x som sa opytala mudr., ci v pripade, ze by som predsa len nahodou bola tehotna, ci to nemoze ublizit plodu. Ubezpecovala ma, ze prave naopak, zacinajuce tehotenstvo by ta injekcia iba posilnila. Neviem, nie som lekar, ale tejto mudr. doverujem, je velmi uznavana.

gledis
1. nov 2011

@lenka_da no ja neviem ale ta moja známa po dvoch injekciách vyvolávačky potratila a už som to počula viackrát že sa to babám stalo

ani3012
1. nov 2011

@lenka_da tiež som to tak počula

lenka_da
2. nov 2011

@ani3012
@gledis Ja neviem, ako hovorim, nie som odbornik. Ale u tej dotycnej mudr. som sa liecila, nedarilo sa mi otehotniet, tak verim, ze by tak neriskovala...

ani3012
2. nov 2011

@lenka_da tak aby bolo jasné,súhlasila som s tvojím príspevkom 😉 som si to teraz čítala a vyzerá to,že súhlas som dala @gledis ale nie, ja som to počula tak ako si to ty napísala 😉

gledis
2. nov 2011

ja som to našla na nete tá vyvolávačka je vlastne progesterón ale podla môjho názoru je to vyvolávačka takže má niečo vyvolať a nie udržať takže jedna injekcia nemusí vadiť ale ked ich je viac po sebe tak to asi donúti telo tu vystelku maternice odbúrať a tým sa aj potratí-to je len moja dedukcia ani ja niesom doktor ale to je hrozné že už ani doktorom sa nedá veriť a nejak často robia chyby, neuvedomujú si čo to pre tu ženu znamená keď tak dlho čaká na dieťatko a oni to dovrzajú ich lahostajnosťou a nepozornosťou

lenka_da
2. nov 2011

@ani3012 tiez som to dako domotala, ked som klikala, komu odpovedat 😀

adka_pajerska
2. nov 2011

vyvolavacka plod babatka len podpori v ziadnom pripade nemoze sposobit potrat,potrat museli sposobit ine faktory.Ved vyvolavacka takzvany agolutin a to je latka ktora sa v tele zeny vyskytuje bezne.

manamani1
autor
3. nov 2011

@adka_pajerska tak ano,mne povedal lekar ze plod posilni

ludka77
3. nov 2011

@manamani1 ahoj, kamoške pichla doktorka vyvolávačku a aj sa jej slabé krvácanie dostavilo, o mesiac zas nič tak zas išla doktorke a nechala si pichnúť zas vyvolávačku. ms nedošla a kamoška už kašlala na to, proste jej mrcha blbla a hotovo, asi za 2 týždne išla zas k doktorke že mrcha stále nechodí a keď jej milostivá konečne spravila sono zistila že je skoro v 3 mesiaci!! A teraz má krásne už 18 mesačné dievčatko, a samozrejme zmenila lekárku 🙂

lili_mia
3. nov 2011

ako čítam vaše príspevky, nahlodáva ma otázka, vyvolávačka obsahuje hormóny na vyvolanie ms, ale tabletka po hormóny na zabránenie uhniezdeniu? ja som bola stále v tom, že je to to isté .. síce ked nad tým silno pouvažujem, hormóny vplývajúce na ms máme bežne v tele, aj ked mnohé nešťastnice majú aj tie, ktoré zabraňujú tehotenstvu .. mňa skôr zaráža prístup lekárov, ked nie je počuť srdiečko, hned posielajú na kyret, aj ked je pravda, že rozkladajúci sa plod narobí šarapatu v tele ženy

manamani1
autor
3. nov 2011

@ludka77 huha, a vyseetrovat ju nevysetrovala? toto si mi uz myslim pisala...na sone jej nevidela ze je tehotna?

ludka77
3. nov 2011

@manamani1 nie ona ju totiž ani nevyšetrila!

jarra
3. nov 2011

@manamani1 mne sa to už stalo, dostala som vyvolávačku a mrcha nedošla, spravila som si potom test a bol pozitívny. Ja som za svoj život dostala desiatky vovolávačiek lebo mám problém s cyklom aj ovulkou. Určite to nespôsobí potrat, pretože je to čistý progesterón a tie injekcie sa pichajú aj v tehotenstve (myslím do nejakého 16tt), keď má žena málo progesterónu aby sa tehotenstvo udržalo. Ak žena potratí po vyvolávačke, tak to určite nebolo kvôli agolutinu.

ludka77
3. nov 2011

@manamani1 tak som jej písala na FB a že pri prvej vyvolávačke jej robila sono a nič nevidela a pri druhej ju už ani nevyšetrila len jej pichla vyvolávačku 😒

manamani1
autor
3. nov 2011

@jarra a po vyvolavackach ked si nebola tehu kedy dosli kramy?

manamani1
autor
3. nov 2011

@ludka77 dakujem, no mne ak mrcha nedojde tak pojdem k doktorovi v pondelok, predtym vsak testnem urcite.... 😉

dendusa
3. nov 2011

ahoj, ja som bola uz tehulka ked mi pichli vyvolavacku...a mesiaciky nie a nie prist :D doktor mi pichal vyvolavacku, bez toho aby ma pozrel..."ze sak tam aj tak nic nove neuvidi"....

jarra
3. nov 2011

@manamani1 naposledy mi došli na 6. deň po injekcii, ale priemerne tak do 10 dní, a ty si koľko po vyvolávačke? Mne len dva krát po injekcii mrcha nedošla, raz z toho bolo už spomínané tehu a raz cysta.

manamani1
autor
3. nov 2011

@jarra minuly tyzden v stredu som ju dostala.... ☹