Nízko položená placenta v 20tt - mali ste niektorá podobný problém?

manali
7. apr 2021

Maminky mala ste niektorá taký problém? Končim 20tt a stále mam nizko placentu, vytiahla sa vam vyssie alebo nie? Aky je porod ked je placenta stale nizko ?

zitulina
7. apr 2021

Ja som mala nízko a mala som cysárský.

kulumulu123
7. apr 2021

@manali ja som mala nízko a nakoniec sa dala do normálu mala som rodiť vaginálne ale nakoniec predsa len sekcia po takmer 15h som ukecala mudr 👍

sonicka96
7. apr 2021

Ja som ju mala nízko položenú + iné vážne komplikácie. Všetko sa dalo doporiadku nechali si ma v nemocnici a rodila som v termíne a prirodzené 🙂

090255
8. apr 2021

No mne to zistili v 20tt a musela som ísť len na ďalšiu kontrolu a no v 25tt už bola kusok hore a v 29tt ešte viac. Ale tak aký stupeň máš? Ja som mala druhý.

manali
autor
8. apr 2021

@090255 neudal ktorý stupeň len povedal ze mam nizko placentu ze to musime sledovat na dalšej poradni , do knizky len napisal placenta nízko! .

090255
8. apr 2021

@manali ja som mala 2stupen ale už je pekne hore

mery1990
8. apr 2021

@manali mala som to pisane od zaciatku tehotenstva.. Nevytiahla sa mi absolútne vyssie.. Porodila som skor o 3 tyzdne.. Z nicoho nic mi praskla voda a isla som cisarom...

manali
autor
8. apr 2021

@mery1990 a dieťa bolo v poriadku?

mery1990
8. apr 2021

@manali ano len bol podla nich velmi malicky.. A prvy mesiac bol problém s papanim nechcel sa prisat na prsník ani na flasku len spinkal... Inak mu nic nechýba 🙏

stanislavkostlivy
16. apr 2021

@manali v tomto týždni gravidity, je bežným nálezom nízko nasadajúca placenta, avšak vysoké percento takto uložených placent sa do pôrodu vytiahne s rastom maternice a už nebudú položené nízko, takže je veľká šanca, že sa to zmení.

lukasko12
7. mar 2023

@manali aj ja to tak mám a teraz neviem či sa mám bát o život alebo nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre