Celoročná pneumatika Continental AllSeasonContact 2

1 skúsenosť

Počasie neovládneš. Ale môžeš sa naň pripraviť. Novinka minulého roku AllSeasonContact 2 dokonale spája najlepšie vlastnosti letných a zimných dezénov nemeckého výrobcu pneumatík.

VIDEO: Celoročné pneumatiky = bezpečnosť na cestách, úspora financií, paliva aj času 👇

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Vďaka vylepšenej zmesi si celoročné pneumatika Continental AllSeasonContact 2 zachováva velmi dobré vlastnosti pri akejkoľvek teplote, poskytuje lepšiu prilnavosť bez ohľadu na ročné obdobie a je zárukou absolútnej istoty a bezpečnosti pri jazde.

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Adaptívny dizajn behúňa s inovatívnou technológiou c-block dodáva pneumatike AllSeasonContact 2 väčšiu tuhosť. Otvorené ramená pomáhajú pri odvode vody. To znamená lepší handling v zákrutách a hladšiu jazdu na rovných cestách, takže z nej budeš mať za každého počasia radosť.

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2 je vyrobená z pokročilých materiálov a má vylepšený dezén, ktorý znižuje valivý odpor. To má za následok nielen obmedzenie oteru, ktoré pneumatike zaistí dlhšiu životnosť, ale aj zníženie strát energie — co je klúčom k minimalizácii spotreby paliva a dlhšiemu dojazdu.

Prečo si vybrať túto celoročnú pneumatiku?

• Ušetrenie paliva vďaka našej pokročilej technológii materiálov a behúňa.
  • Bezpečná jazda za každého počasia vďaka lepšej ovládateľnosti a brzdeniu.
  • Užite si náš nový adaptívny design behúňa pre hladký a pohodlný zážitok z jazdy po celý rok.

Výsledky nezávislých testov

Nezávislý online magazín a youtube kanál "Tyre Reviews" zverejnil test celoročných pneumatík, kde sa pneumatika AllSeasonContact 2 umiestnila na 1. mieste ako víťaz testu. Testovaná pneumatika mala rozmer 205/55 R16 94 V a bola použitá na vozidle VW Golf.

Test vykonala spoločnosť Tyre Reviews na nasledujúcich testovacích miestach:

• Skúšky na snehu a ľade v Arvidsjaure, Švédsko
  • Skúšky za mokra a za sucha: Contidrom, Jeversen, Nemecko
  • Test opotrebenia Continental, Otrokovice, Česká republika

AllSeasonContact 2

➕ Veľmi dobrá manipulácia v suchu
➕ Najlepšia jazda na mokre s krátkym brzdením na mokre
➕ Najlepšia trakcia na snehu
➕ Najlepšie na ľade celkovo
➕ Najnižšie opotrebenie pri teste
➕ Najlepšie hodnotená pneumatika v teste
➕ Nízky valivý odpor
➖Tendencia k nedotáčavosti

Kde kúpim pneumatiky Continental AllSeasonContact 2?

Hodnotenia a skúsenosti s celoročnou pneumatikou Continental AllSeasonContact 2

Máš skúsenosť s celoročnou pneumatikou Continental AllSeasonContact 2?

Spoľahlivé a bezpečné riešenie, bez ohľadu na ročné obdobie

Keď príde na bezpečnosť mojej rodiny, pri výbere pneumatík pre naše auto, nechcem robiť žiadne kompromisy. Manžel je často v zahraničí a tak je prípadné medzisezónne prezúvanie často na mojich pleciach. Hľadali sme preto pneumatiky, ktoré by nám s dcérkami poskytli spoľahlivosť a bezpečnosť bez ohľadu na ročné obdobie.

Stávalo sa mi, že mi manžel prezul pneumatiky pred odchodom do zahraničia a o pár dní sa vrátili nečakane ranné mrazy, alebo naopak, odchádzal, keď bolo ešte teplo, no v priebehu pár dní napadol prvý sneh. Na západnom Slovensku, kde žijeme, už snehové kalamity nepoznáme. Na miestne klimatické podmienky a aj našu rodinnú situáciu, kedy musím veci okolo auta riešiť sama, sú preto celoročné pneumatiky ideálnym riešením.

Moja voľba nakoniec padla na Continental AllSeasonContact 2. Hoci nie som technicky založená, snažím sa aspoň základne rozumieť tomu, čo kupujem. Jazdné vlastnosti a bezpečnosť pneumatík sú pre mňa na prvom mieste. Výrobca deklaruje, že pneumatika AllSeasonContact 2 ponúka vynikajúci výkon na mokrej aj suchej vozovke, čo bol pre mňa kľúčový faktor. Ako matka, ktorá denne šoféruje – či už do školy, na krúžky, za nákupmi alebo na výlety – potrebujem pneumatiky, na ktoré sa môžem spoľahnúť a neprekvapí ma prípadná zmena počasia.

Pneumatiky sú deklarované ako energeticky efektívne, čo znamená, že by mali prispieť k nižšej spotrebe paliva. Čo je pre rodinný rozpočet vždy dobrá správa, každé ušetrené euro sa počíta. Manžel mal strach z hlučnosti pneumatík. S týmito predsudkami sú všeobecne spájané celoročné pneumatiky. Neviem, ako je to u iných značiek, no Continental AllSeasonContact 2 sú naozaj tichučké a v ich prípade je ide naozaj iba o zbytočné predsudky.

Pneumatiky dobre sedia na ceste - aj v zákrutách, či pri vyšších rýchlostiach. Testoval ich aj časopis Auto Bild. Ja si pred kúpou vždy hľadám recenzie o daných produktoch a výsledky tohto nezávislého testu boli pre mňa poslednou bodkou, prečo som sa pre Continental AllSeasonContact 2 rozhodla. Vychválené boli aj za dlhú životnosť, alebo ako to odborne nazvali „vysoký kilometrový výkon”. To však budem vedieť osobne posúdiť až po dlhšej dobe.

Ide o druhú generáciu celoročných pneumatík od Continetalu z radu AllSeasonContact. Na webe som sa dočítala, že vďaka pokročilej technológii materiálov a behúňa majú ešte lepšiu ovládateľnosť a brzdnú dráhu. Jeho vzor, dizajn a materiál má totiž kľúčový vplyv na vlastnosti pneumatiky, ako sú priľnavosť, odolnosť voči opotrebovaniu, schopnosť odvádzať vodu a znížiť tak riziko aquaplaningu, ale aj na hlučnosť a spotrebu paliva.

Pre našu rodinu sú Continetal AllSeasonContact 2 ideálnou voľbou. Aj keď sú drahšie, stále vyjdú lacnejšie, ako kupovať dve sady, na leto a na zimu zvlášť. Cítim sa bezpečne, jazdné vlastnosti majú super a som rada, že sme sa rozhodli práve pre ne.
  • nová, vylepšená generácia
  • bezpečná pre celoročné jazdenie
  • nie je nutné obávať sa prvých mrazov
  • víťaz viacerých testov vo svojej kategórii
  • kvalitné materiály
  • dobre sedí na ceste
  • krátka brzdná dráha aj na mokrej vozovke
  • certifikovaná ako plnohodnotná zimná pneumatika
  • tichá
5 ľudí považuje za užitočné