Ebík a Edko – Nielen ľudské srdce potrebuje lásku

Ebík a Edko nie je iba taká hocijaká knižka či rozprávka. Má v sebe obrovské posolstvo a myšlienky, ktoré by sa mali dostať nielen ku každému dieťaťu, ale aj ku každému dospelému.

Zvažujete si zaobstarať štvornohého kamaráta? V tejto knihe sa dozviete všetko, na čo by ste sa mali ako rodina pripraviť. Okrem tohto edukatívneho charakteru sa kniha zaoberá aj rozvojom detskej empatie a zmyslu pre zodpovednosť. Deťom je prostredníctvom príbehu Ebíka a Edka prirodzene vysvetlené, akú veľkú zodpovednosť obnáša domáci miláčik.

Ebík a Edko podporte psíkov v útulkoch

Dedko Edko sa rozhodne svojmu vnukovi Ebíkovi vyrozprávať príbeh o tom, ako získal svoju rodinu, ktorú ľúbi z celého svojho psieho srdca. A čo je na Edkovi výnimočné? To, že on, i celá jeho rodina, sú z útulku. Táto kniha však nerozpráva iba príbeh dedka Edka, ale aj ďalších psíkov. Niektorí mali šťastie a svoju rodinu si našli ihneď, iní však také šťastie nemali.

Kúpou tejto knihy, v ktorej je citlivo a vhodne pre detských čitateľov znázornený problém opustených psíkov, podporíte útulky na celom Slovensku. Knižka vznikla ako reakcia na smutnú realitu opustených a týraných zvierat. Preto sa vydavateľstvo FemCode rozhodlo, že celý čistý zisk z predaja bude venovaný práve psíkom v útulkoch.

Plánujete svojim ratolestiam zaobstarať domáceho chlpáčika? Zaobstarajte im predtým knižku Ebík a Edko – Nielen ľudské srdce potrebuje lásku a oboznámte ich so všetkým, čo starostlivosť o psíka so sebou prináša.

Hodnotenia a skúsenosti s knihou Ebík a Edko – Nielen ľudské srdce potrebuje lásku

Máš skúsenosť s knihou Ebík a Edko – Nielen ľudské srdce potrebuje lásku?
nicol_hreg  31. máj 2021

Kúpu neľutujeme

Nádherne ilustrovaná, písmo dosť veľké a číta sa ľahko. Deti sa ma po prečítaní veľa pýtali a páčilo sa mi, že v nich vzbudila zvedavosť a záujem.

Naučili sme sa aj niekoľko nových slov a samozrejme sme si potvrdili, že zvieratká nie sú veci a tiež potrebujú lásku, lebo aj oni nás ľúbia :) Za mňa veľmi vydarené dielo!
  • Ilustrácie deti zaujmú
  • Dosť veľké písmo na čítanie aj pre menších
  • náučná
2 ľudia považujú za užitočné
martina_42m  31. máj 2021

Krásna knižka

Veľmi pekne spracovaná knižka, deťom (a aj dospelým) pripomenie, že zvieratká nie sú veci, ale rovnako ako my ľudia všetko vnímajú a cítia. Odporúčam pre rodičov, ktorých deti sa dožadujú psíka. Knižka je pekne ilustrovaná a dej rýchlo odsýpa. Dieťa sa nenudí a niečo si z príbehu aj odnesie.
  • Pekné ilustrácie
  • Dojímavý príbeh
  • Knižka v človeku veľa zanechá
lejlicka  31. máj 2021

Prenádherna myšlienka knihy 👍

Ja aj deti sme nadšení z krásnych príbehov .
Veľmi krásne napísané , zrozumiteľne aj pre dcérku ktorá má poruchu porozumenia .
Do budúcna by som uvítala aj viac knižiek takéhoto typu ak by to bolo možné .
  • Za veľké + tejto knižky pokladám to že za každým príbehom nasledujú otázky na ktoré deti vždy radi odpovedajú .
tammi26  31. máj 2021

Kniha očarila nie len moje dieťa, ale aj mňa

Veľmi výstižne a jednoducho napísaná kniha, nie len pre detičky, ale aj nás rodičov. Odporúčam, nie len tým ktorí sa chystajú mať doma psíka, ale aj pre všetkých milovníkov zvierat.
  • Jednoduché čítanie
  • Otázky na čítanie s porozumením
  • Výstižné zhrnutie starostlivosti o psika
siera1990  31. máj 2021

Kniha nielen pre deti

Kniha je krásna a veľmi sa mi páči, že sú za každou kapitolou otázky. Chváli si ju aj synova pani učiteľka. Deti si totiž precvičia, čo si z prečítaného textu zapamätali.

S deťmi by si ju mali určite prečítať aj rodičia. Je skutočne veľmi pekne napísaná a deti vedie k empatii a zodpovednosti. Taktiež ich zaujme. Moji o nej stále rozprávajú.

Tešíme sa na pokračovanie.
  • pútavý príbeh
  • zrozumiteľná aj pre menších
  • otázky na konci každej kapitoly, deti si precvičia pamäť a schopnosť čítať s porozumením
  • odovzdáva deťom pekné hodnoty
  • žiadne
2 ľudia považujú za užitočné
22bosorka  31. máj 2021

Krásna kniha

My sme knižku Ebik a Edko prečítali za pár dní a dcere sa veľmi páčila. Je poučná roztomilá . Ak by mala pokračovanie určite si knihu kúpime . Ďakujeme