Knihy

Hľadáte tipy a inšpirácie na knihy? Či už chcete siahnuť po oddychovke, romantike, detektívke, alebo hľadáte inšpiratívnu a náučnú literatúru, na tomto mieste nájdete množstvo tipov na knihy pre deti i dospelých. Prečítajte si odporúčania na tie najlepšie knižky rôznych žánrov a zameraní. Nechajte si poradiť od mamičiek a žien. Pretože kto by vám rozumel a poradil lepšie? ;) Nech sa páči, vstúpte do sveta kníh, ktorý vám otvára dvere nekonečných možností.

Najnovšie články

Hodnotenia a skúsenosti s knihami

Máš skúsenosť s knihami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
Najnovšie hodnotenia

Fitness diár® 2022

sabusik321  12. máj 2022

Všetko dôležité vždy po ruke a omnoho viac

Už z názvu je jasné že nejde o klasický diár. Nájdete v ňom recepty, motivačné citáty, výzvy na každý mesiac, či inspirujúce články. Mňa napríklad potešili aj strany s omaľovánkami 😊. Nájdete v ňom tipy na cviky, informácie o bylinkách ako prírodnej lekárni, či tipy na výlety. V diári je dostatok miesta na poznámky a plány, miesto na značenie svojho progresu, alebo si v ňom ľahko vytvoríte vlastnú vision board.

Kubko hovorí prvé slová

basska_b  29. apr 2022

Ked sa dieta uci prve slova...

V case, kedy dieta zacina rozsirovat svoju slovnu zasobu (spravidla okolo roku a pol), moze sa mu hodit knizka Kubko hovori prve slova. Obsahuje mnoho vyjavov z bezneho zivota dietata - ranne obliekanie, narodeninovu oslavu, nakup v obchode, kupanie v bazene, vecerne ukladanie...

Ako aj pri prvom dieli - Kubko sa uci rozpravat - na seba jednotlive strany len malo navazuju... suvisly pribeh najdete az v dalsich dieloch Kubka: Kubko vie rozpravat a Kubko na prazdninach. V jednom je Kubko na zimnej a v druhom.na letnej dovolenke.

Kubko na prázdninách

basska_b  22. apr 2022

Kubko pre velkacov

Tuto knizku mame velmi radi, pre fanusikov Kubka je prijemnym prekvapenim. Kubko rastie a s nim aj knizka... uz nehovori "aha, pes", ani sa neuci pomenovat loptu a ponozky, ale vyrazil s celou rodinou na zaujimavu dovolenku "na Mazury i nad morze" - v slovenskej mutacii na Balaton a do Chorvatska. Velmi informativny bol pre mna spodny riadok, kde je uvedene, co by malo dieta vo veku 3+, 4+ a 5+ vediet, ked postupne opusta detsku "maznavu" rec a zacina hovorit cisto, aby bolo pripravene do skoly; uci sa R a L, sykavky a tazsie vyslovitelne skupiny spoluhlasok. Kniha je naozaj prepracovana a sita na mieru slovenskej reci podla logopedie. Na mojej dcerke tento progres vidim 100%, nielen vdaka Kubkovi, ale aj inym kniham, co citame a ze ma od narodenia taky sikovny tensi obratny jazyk. Kniha ma pevne strany, cize "prezije" aj ataky mladsieho surodenca a pady. Deti zvycajne zaujme natolko, ze sa ani nedostaneme na koniec, lebo kazdu dvojstranu dlho studuju. Na rozdiel od Kubkov predtym je v nej uz na kazdej strane pomerne vela textu. Urcite kazdemu odporucam

Hravá škôlka GRAFOMOTORIKA

kubicova161  18. mar 2022

PZ pre dcérku

Kúpila som tento PZ pre svoju dcérku. Som nadšená! Pracovny zošit je krásne ilustrovaný, úlohy sú pekne spracované a ako bonus sú informácie pre rodičov,ktorí budú mať budúcich prváčikov.

Rok v lese

kate_cs  17. dec 2021

Moje deti ju milujú

Toto je kniha, ktorú deti vytiahnu z knižnice niekoľkokrát denne. Miluje ju 1 ročný syn a aj 3 ročný. A to ju máme doma už rok.
Je krásna, plná detailov, zvierat a stále sa dá s ňou pracovať. Na začiatku sú mená všetkých zvierat a syn sa tak naučil, ako vyzerajú lesné zvieratá a na každej dvojstrane sú rovnaké zvieratá, ale zobrazené, čo v daný mesiac robia. Je teda vidieť ktoré sa ukladajú kedy na zimný spánok a kedy sa budia, čo jedia, kedy a ako sa rozmnožujú, kam kladú vajíčka. Ja ju môžem len odporúčať. Krásne ilustrovaná.

Kubko sa učí rozprávať

kate_cs  17. dec 2021

Odporúčaný vek: 1 rok, ale syna vôbec nezaujala

Uvádza sa odporúčanie- pre deti od 1 roka. Mne sa kniha veľmi páči, veď ju odporúčali aj logopedičky a má veľmi pekné ilustrácie.
Ale môjho ročného syna kniha vôbec nezaujala. Vyberá si z knižnice úplne iné knihy a túto čítam s 3 ročným, tomu sa páči.

Rok v čarovnej krajine

nikelca  30. nov 2021

Zabaví a vydrží

Je úžasné, ako dokáže zabaviť. Sebi si ju číta sám, so sestrou, so mnou - každému ju ukáže vybere si jednu postavičku, a potom ju hľadajú na každej strane.
Poprípade aj ako súťaž - každý má svoju postavu, a kto ju nájde skôr... A keď skončí kniha? Výberú ďalšiu postavu a hrajú ďalej. :)

O Guľkovi Bombuľkovi

basska_b  27. okt 2021

Milá knižka

Tak toto je krásna knižka, moja dcérka 3-ročná to vždy chce prečítať celé od začiatku do konca. Určite ideálne pre škôlkara. Veľa zvieratiek a malý guľko z vlny, ktorý utiekol pred štrikovaním a žije so zvieratkami na dvore. Je dobrák a obetuje kúsky svojej vlny pre dobrú vec.

Vietor vo vŕbach

basska_b  27. okt 2021

Nádherná kniha plná fantázie a emócií

Táto knižka ma upútala od prvej stránky. Edícia Stonožka je záruka kvality, ponúka veľa kvalitných kníh s klasickými príbehmi, až má človek pocit, že v takejto dobe už nikto niečo také nenapíše. Dlhé súvetia, slovná zásoba na úrovni. Pre deti veľmi obohacujúce. Sledujeme príbeh potkana a krta a ich kamaráta žabiaka, ktorý je tak trochu svojský a svojhlavý a zažíva veľa dobrodružstiev. Zvieratá personifikujú mnohé ľudské vlastnosti. Moja 3,5-ročná dcérka knižku miluje a sleduje ju od prvej do poslednej stránky napriek tomu, že odporúčanie je, tuším, 5+.

Pritúľ si ma!

nikelca  20. okt 2021

Najroztomilejšia zo série

Túto knižku som si zamilovala ja aj deti. Staršia, v tej dobe 7-ročná, ju čítala 2-ročnému bratovi, spolu plnili úlohy, aby tučniačikovi pomohli. :)
Naozaj krásne ilustrácie, a jednoduché úlohy, pri ktorých sa zabaví každá generácia (odskúšané - deti rodičia aj starí rodičia :) ).

Žabiatko

tratatundra  19. okt 2021

Riekanka môjho detstva

Túto knižôčku som mala ako malá, ešte vo vydaní zo začiatku 90. rokov. Dodnes ju deťom recitujem. Milá, hravá riekanka o žabkách. <3

Žabiatko

marthuska  18. okt 2021

Perfektné čítaníčko

Kto rastie v parku

myzma  18. okt 2021

Kniha, ku ktorej sa radi vraciame

KTO RASTIE V PARKU sa nám zo serie knih "Kto rastie" páčila najviac. Pravidelne sa k nej vraciame. Zaujme deti rôzneho veku - predškolákov, ale i mladsich školákov. Je to kniha na prvé čítanie pre prvákov, druhákov. Staršie deti podľa nej môžu robiť herbár listnatých stromov. Knihu určite odporúčam.

Stretni sám seba

hnhnhn  10. jún 2021

Veľmi dobrá

Prečítaná na jeden dych. Nevedela som ju odložiť. Poučná, príbeh pútavý, pomôže si veľa vecí uvedomiť, hlavne ľuďom, ktorí sa dokážu nechať využívať a vôbec nevidia, že ich niekto využíva...

Stretni sám seba

martina_42m  8. jún 2021

Super kniha

Príbeh ma milo prekvapil, zasmiala som sa a aj som tam uvidela seba... Pekné rozprávanie ženy o jej vzťahu, z ktorého sa poučila. Nebolo to len také plakanie nad rozliatym mliekom, veľa som si z toho zobrala. Dobre sa čítali aj iné pasáže - svet celebrít a priateľstvo, ktoré skoro zahodila pre lásku. Môžem iba odporučiť, bolo mi ľúto, keď som to dočítala.

nicol_hreg  31. máj 2021

Kúpu neľutujeme

Nádherne ilustrovaná, písmo dosť veľké a číta sa ľahko. Deti sa ma po prečítaní veľa pýtali a páčilo sa mi, že v nich vzbudila zvedavosť a záujem.

Naučili sme sa aj niekoľko nových slov a samozrejme sme si potvrdili, že zvieratká nie sú veci a tiež potrebujú lásku, lebo aj oni nás ľúbia :) Za mňa veľmi vydarené dielo!

martina_42m  31. máj 2021

Krásna knižka

Veľmi pekne spracovaná knižka, deťom (a aj dospelým) pripomenie, že zvieratká nie sú veci, ale rovnako ako my ľudia všetko vnímajú a cítia. Odporúčam pre rodičov, ktorých deti sa dožadujú psíka. Knižka je pekne ilustrovaná a dej rýchlo odsýpa. Dieťa sa nenudí a niečo si z príbehu aj odnesie.

lejlicka  31. máj 2021

Prenádherna myšlienka knihy 👍

Ja aj deti sme nadšení z krásnych príbehov .
Veľmi krásne napísané , zrozumiteľne aj pre dcérku ktorá má poruchu porozumenia .
Do budúcna by som uvítala aj viac knižiek takéhoto typu ak by to bolo možné .

tammi26  31. máj 2021

Kniha očarila nie len moje dieťa, ale aj mňa

Veľmi výstižne a jednoducho napísaná kniha, nie len pre detičky, ale aj nás rodičov. Odporúčam, nie len tým ktorí sa chystajú mať doma psíka, ale aj pre všetkých milovníkov zvierat.

siera1990  31. máj 2021

Kniha nielen pre deti

Kniha je krásna a veľmi sa mi páči, že sú za každou kapitolou otázky. Chváli si ju aj synova pani učiteľka. Deti si totiž precvičia, čo si z prečítaného textu zapamätali.

S deťmi by si ju mali určite prečítať aj rodičia. Je skutočne veľmi pekne napísaná a deti vedie k empatii a zodpovednosti. Taktiež ich zaujme. Moji o nej stále rozprávajú.

Tešíme sa na pokračovanie.