Ricinus Communis CH5 triopack

Ricinus communis 5CH triopack je homeopatický liek vo výhodnom trojbalení na podporu tvorby materského mlieka.

Ricinus Communis CH5 triopack

Výhody:

• pohodlné dávkovanie,
  • jednoduché užívanie,
  • je možné užívať opakovane,
  • dĺžka užívania nie je obmedzená.

Použitie:

• na podporu laktácie po pôrode a v období dojčenia
  • po spontánnom pôrode,
  • po cisárskom reze,
  • v období laktačnej krízy,
  • u žien, ktoré nemôžu hneď dojčiť,
  • po viacnásobnom pôrode.

Dávkovanie

• 5 granúl 2x denne nechať voľne rozpustiť v čistých ústach. Prehryznutie alebo rozpustenie v malom množstve vody neznižuje ich účinok.
  • Po zlepšení stavu dávku postupne znižovať. Po nástupe plnej tvorby mlieka je možné liek úplne vysadiť. V prípade obnovenia problému je možné liek kedykoľvek znovu nasadiť.

Ricinus communis 5CH je voľnopredajný homeopatický liek bez schválených terapeutických indikácií na vnútorné použitie. Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára alebo lekárnika. Zdroj: Materia medica homeopatica“

FAQ: Lepšie spoznať homeopatiu

Hodnotenia a skúsenosti s Ricinus Communis CH5 triopackom

Máš skúsenosť s Ricinus Communis CH5 triopackom?
katkapetko  11. okt 2023 Overená recenzia

Skvelý pri zhoršenej laktácii

Homeopatiká Ricinus Communis k nám prišli ako na zavolanie. Som po CS a laktácia je u nás boj už 4 mesiace. Prišli aj momenty, kedy citeľne poklesla. Už po dvoch týždňoch užívania som mala pocit, že sa stav zlepšil.
Voči homeopatikám som bola skeptická, ale tieto ma presvedčili, že môžu byť správnou voľbou.
  • Dostupnosť
  • Účinnosť
  • Dávkovanie
nathalya  8. okt 2023 Overená recenzia

Testovanie Ricinus Communis CH5

Homeopatiká hodnotím pozitívne. Naozaj v čase keď máte pocit, že mliečka je menej, zachránia. Teda aspoň mňa, hneď na druhý deň sa mi prsníky nalievali. U mňa malo nevýhodu to, že ak som ich zabudla užiť celý deň, tvorba mlieka bola ako na hojdačke, teda asi je naozaj lepšie pomaly dávku znižovať. Tiež sa zázraky nedejú, keď nemáte vyváženú stravu a dobrý pitný režim ( lebo mliečko sa nemá z čoho tvoriť)
  • Pohodlné dávkovanie, stačí pretočiť uzáver
  • Praktické mini balenie, ktoré sa zmestí do každej kabelky alebo prebaľovacej tašky
  • Príjemná chuť
  • Nezaťažujú žalúdok
23tina23  8. okt 2023 Overená recenzia

Skúsenosti s Ricinus Communis

Homeopatikum Ricinus som začala testovať, keď mal malý 5 mesiacov. Medzi 3. - 4. mesiacom nastal zlom, kedy som začala mať pocit, že mlieka je menej. Hľadala som rôzne podporné čaje pre dojčiace matky + liek Ricinus na prírodnej báze. Beriem 2x denne, som milo prekvapená, lebo tvorba mlieka sa po týždni užívania zvýšila. O čom svedčí aj moje spokojné bábätko.
  • Prírodný Homeopatický liek
  • Zvýšená tvorba mlieka
  • Dávkovač - stačí pretočiť

Veľký pomocník v boji so zníženou tvorbou mliečka

Homeopatikum Ricinus Communis CH5 som testovala presne v hodine dvanástej, kedy mal synček 6 týždňov. Navyše sme v tom čase s malinkým ležali v nemocnici a ja som v dôsledku stresu zo dňa na deň doslova stratila mlieko, Aj napriek zvýšenému príjmu tekutín, pravidelnej výdatnej strave, oddychu a prikladaniu bola tá tvorba naozaj znížená, a preto som vkladala veľké nádeje do týchto homeopatík. Štyri dni. Presne tak dlho sa nedialo nič a ja som už bola zúfalá. Potom to však prišlo, prsia sa mi začali nalievať, mliečko začalo tiecť kade tade a dokonca pri dojčení, keď malý pustí bradavku, tak mlieko doslova strieka 😁. Odporúčam 😊. Naozaj, treba dať tomuto produktu šancu a najmä byť trpezlivý. Laktácia sa možno nerozbehne po požití prvých guľôčok, možno to u niekoho bude trvať dlhšie ako u mňa, ale príde to a tá tvorba bude stabilná a kvalitná 😊
  • Úsporné balenie, vhodné aj na cestovanie, do kabelky alebo len tak do ruky
  • Istý účinok
  • Je to homeopatický prípravok, čiže žiadna chémia
  • Možnosť užívať opakovane, keď má žena pocit, že sa tvorba mlieka znížila
  • Mama spokojná, že je dieťa spokojné a napapané 😊
  • Občas sa nejaká guľôčka odrazila a odskackala preč, príp sa zasekla v dávkovači 😊

Testovanie ricinusu 5CH

Ricinus communis 5CH som vyskúšala, pretože s dojčením sme bojovali už od začiatku. Bylinky, ktoré sú známe na zvýšenie tvorby mlieka u mňa absolútne nezaberali a tak som chcela skúsiť navýšiť tvorbu MM iným spôsobom, nakoľko v období tesne pred menštruáciou a počas menštruácie bolo mlieka citeľne menej a to mi dával najavo aj malý pri každom prisatí.
Ricinus som začala užívať ráno a večer 5 granuliek, rozpustiť pod jazykom.

Citeľný rozdiel nastal už na druhý deň od začatia užívania.
Každým dňom sa to len a len zlepšovalo.
Ricinus hodnotím veľmi pozitívne a vždy, keď bude blížiaca sa menštruácia, nasadím si ho, aby som sa vyhla štrajku zo strany malého.
  • Malinké, spratné balenie.
  • Cena značne nižšia ako za bylinky na podporu MM
  • Účinok sa dostavil už na druhý deň po začatí užívania
  • Žiadne bolesti žalúdka alebo iné tráviace problémy
veronder  8. sep 2023

Zvýšenie tvorby mlieka

Napriek častému prikladaniu, odsávaniu a dopĺňaniu tekutín mám pocit, že tvorba mlieka u mňa nie je dostatočná. Skúšam teda rôzne vitamíny, čaje a doplnky výživy, medzi ktorými je aj ricinus communis 5CH a verím, že to pomôže a bábätko bude plne dojčené.
  • Na homeopatikách oceňujem najviac (okrem účinku ) prevedenie a chuť! Neodrádza to človeka tak ako tabletky.
tinika  7. sep 2023

Skúsenosť

V časoch, keď som skúšala toto homeoatikum som o homeopatii nemala takmer žiadne vedomosti. Konkrétne tento mi veľmi nepomohol ale začala som sa zaujímať a keby mám vedomosti aké dnes, určite by som šla do konzultácie s homeoatom a našla homeopatikum priamo na mieru. Existuje veľmi veľa homeopatík, ktoré pomôžu. Toto je taká prvá pomoc a ak nepomáha, treba skúsiť sa poradiť. Za tie roky nám homeopatiká pomáhajú veľmi často, rýchlo a bez vedľajších účinkov, určite odporúčam a nevzdávať sa pri prvom neúspechu.
  • rýchlo zistíte, či ste zvolili vhodné homeopatikum, ak sa stav nemení, treba riešiť iné homeopatikum
  • nie každému zaberie, treba sa poradiť s homeopatom
adish987  6. sep 2023 Overená recenzia

Pozitívna skúsenosť

Tento produkt mi veľmi pomohol na začiatku dojčenia, jeho účinok bol takmer okamžitý, pri dlhodobom užívaní a dostatočnom pitnom režime som mala veľa mlieka pre moju hladošku 🙂
  • Dobrá cena
  • Výborný účinok
  • Pohodlné užívanie
beazet  6. sep 2023 Overená recenzia

Výborný produkt!

Tento homeopatický liek som užívala na odporúčanie detskej lekárky pri oboch deťoch a môžem ho len odporúčať. Pekne pomáha pri podpore tvorby mliečka a tak isto zlepšuje tok mliečka čo moji nenásytní savci potrebovali. Všetkým mamičkám, ktoré siahajú po podpore laktácie Ricinus odporúčam, pretože je to veľmi účinný a cenovo prijateľný pomocník.
  • Rýchly účinok
  • Zlepšuje tvorbu mliečka
  • Zlepšuje tok mliečka
barbior  5. sep 2023 Overená recenzia

Podporilo laktaciu

Momentálne ricinus užívam a mám s ním len kladne skúsenosti.
  • Rýchle rozpustenie
  • Mini balenie
  • Rychly nastup
  • Nemáme zle skúsenosti
nicol21  4. sep 2023

Podpora kojenia s ricinusom

Moja skusenost je pozitivna. Mliecko sa mi tvorilo akosi pomenej. Uz po par dnoch sa krasne rozbehla tvorba mliecka.
jaruss571987  4. sep 2023

Nespokojnost

Kedze som len odsavala tak sa mlieko aj tak nerozbehlo, tak tam nepomoze nic, mozno ak zena koji,