Union zdravotná poisťovňa

Union zdravotná poisťovňa pôsobí na slovenskom trhu už viac ako desať rokov, pričom čerpá zo skúseností holandskej materskej spoločnosti Achmea s päťdesiatročnou tradíciou.

Benefity zdravotnej poisťovne Union

🟢 Príspevok na zuby až 150 eur ročne.

Príspevok 150 eur na zuby ročne od Union zdravotnej poisťovne

4 skúsenosti

Union zdravotná poisťovňa terat prispieva na zuby až 150 eur ročne. Z toho je 100 eur určených na ošetrenie u zubára a ďalších 50 eur na dentálnu hygienu.

🟢 Doplatky za lieky a dietetické potraviny Union prepláca deťom v neobmedzenej výške.

Vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny bez obmedzenia deťom do 18 rokov od Union zdravotnej poisťovne

1 skúsenosť

Aj s obyčajnou chrípkou, či virózou často v lekárni doplatíte desiatky eur. Union zdravotná poisťovňa vaše doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti bude preplácať bez akéhokoľvek finančného limitu. Ide o všetky lieky a dietetické potraviny, ktoré:

🟢 Prevencia je základ zdravia a preto v Unione dbáme na prevenciu a našim poistencom poskytujeme preventívne vyšetrenie navyše.

Programy zamerané na prevenciu v Union zdravotnej poisťovni

Chorobám je najlepšie predchádzať. Aj preto je mimoriadne dôležité zaradiť do svojho života pravidelné preventívne prehliadky, ale aj vyšetrenia, ktoré dokážu odhaliť ochorenia a onkologické choroby v ich počiatočnom štádiu.

🟢 V sieti kliník Agel SK máte dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť a môžete využívať extra hodinu navyše.

Výhody pre Union poistencov v AGEL SK

V spolupráci s AGEL SK Union zdravotná poisťovňa pre svojich poistencov pripravila množstvo výhod vo vybraných zdravotníckych zariadeniach AGEL SK.

🟢 Párom, ktoré majú problém s počatím dieťaťa, prispievame na dôležité výkony a vyšetrenia pri liečbe neplodnosti vo výške až 1 200 €.

Príspevok na umelé oplodnenie až do 1 200 eur od Union zdravotnej poisťovne

Cesta k rodičovstvu nie je vždy priama a jednoduchá. Ak sa vám nedarí počať bábätko prirodzene, Union zdravotná poisťovňa vám prispeje až do 1 200 eur na vyšetrenia a výkony súvisiace s liečbou neplodnosti metódami asistovanej reprodukcie, ktoré ste si doteraz museli financovať sami.

🟢 Sto eur pre bábätko

Balík v hodnote 100 € pre bábätko od Union zdravotnej poisťovne

2 skúsenosti

Rozumieme, že príchod bábätka je v živote ženy dôležité a citlivé obdobie. Preto vám venujeme pozornosť ďaleko presahujúcu povinnosti zdravotnej poisťovne.

Využívajte množstvo výhod

Do Union zdravotnej poisťovne sa môžete pridať rýchlo, jednoducho a navyše aj z pohodlia domova. Vďaka online prihláške môžete zmeniť zdravotnú poisťovňu už do troch minút a vybrať si spôsob doručenia prihlášky, ktorý vám vyhovuje najviac.

Meníme životy k lepšiemu

Riadime sa heslom “Meníme životy k lepšiemu” a aj preto našim poistencom ponúkame množstvo výhod a snažíme sa im zabezpečovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Máme najkratšie čakacie doby a zazmluvnených až 21 500 lekárov.

Video: Meníme životy k lepšiemu

Mám záujem o množstvo výhod53

Sme aj na koníku

Ak by si sa chcela vedieť viac tak nás môžeš kontaktovať aj tu na koníku, pod názvom profilu @union_zp.

Hodnotenia a skúsenosti s Union zdravotnou poisťovňou

Máš skúsenosť s Union zdravotnou poisťovňou?
heisenberg94  6. mar 2024

čaká na kontrolu

Celé zle

Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú. Jedna zlá skúsenosť za druhou. Nikdy viac. Bol som v Unione rok a odchádzam. Neodporúčam 👎🏻
tinadzeladin  30. sep 2023

Negativna skusenost

V ba ,negativna skusenost, pani neochotna, po hodinovom riesení problemu,nam dala nepravdivé informácie, ..urcite podam staznost na pani co nás vybavovala..všetkeho sa musíte dožadovat, o ničom vás sami neinformujú..!!
reilav  6. aug 2023 Overená recenzia

Nie som spokojena

Ked prvy krat v zivote ziadast o nieco poistovnu, a oni nie len ze ti nevyhovia, pri dost zavaznej diagnoze, ale ani ti nenapisu spravne meno, A kebyze len raz , ale 2x uplne ine a ani raz to spravne, to chce vela sustredenia... som sklamana, nie z toho mena, to uz bola iba ceresnicka na torte...
lubosmihula  10. mar 2023

Zhoršujúce sa podmienky v Union

Do Unionu som prestúpil zo Všzp pre nepriaznivé a komplikované podmienky uplatnenia benefitu na zuby. Napr. povinná prehliadka u urológa, alebo preventívna prehliadka u všeobecného lekára.
Tieto podmienky, ktorých rok čo rok pribúda, majú jedinú úlohu. Odradiť klienta od žiadosti o benefit.
Union od roku 2022 postupne preberá rovnakú filozofiu.
Všetko to, čo sa mi páčilo (zubný benefit 150,- bol podmienený iba preventivkou u zubára a dentálnou hygienou, dokonca ak ste neminuli benefit, preniesla sa čiastka do budúceho roku) už neplatí a to je rok 2023.
Už potrebujete preventívku od všeobecného lekára, muž aj od urológa, dentálnu hygienu musíte absolvovať u svojho zmluvného zubára a ak ju náhodou nevykonáva, tak potrebujete celý štós papierov a potvrdení (lebo cez appku z pohodlia domova v tomto smere nevybavíte nič). A aj to je otázne či vám tých 50,- na dentálnu hygienu schvália.
A to som dal do Unionu poistiť dve deti, manželku, seba a auto.
Zistil som, že som prešiel z dažďa pod odkvap.
  • Dva krát do roka pribúdajúce a zhoršujúce sa podmienky na uplatnenie benefitu
  • Napriek vysokej inflácii benefit na zuby už pomaly prestáva byť benefitom
  • Filozofia "brať čo najviac a dávať co najmenej" sa stala hlavnou myšlienkou poisťovne
  • "Papierovanie" a behanie na pobočku lebo cez appku služby u nezmluvného dentálneho hygienika, alebo stomatológa nevybavíte (napr. ak potrebujete stomatológa chirurga na komplikovaný zub)
mima1608  28. feb 2023

Spokojnosť

S poisťovňou som spokojná, aj benefity vždy vyplácajú ako majú, jediné mínus je, že to vždy trvá nehorázne dlho (naposledy takmer 2 mesiace)
  • Preplácanie benefitov
  • Super komunikácia s prac. poisťovne
  • Dlhé schvaľovanie benefitov
elvirar  17. okt 2022

Negatívna skúsenosť - príspevok na zuby

Sľubujú poskytnutie príspevku na zuby, ale...
Poistila som tam dcéru (15r.) a dostala som info, že ak nikto z rodičov nie je poistený v Union, nemá nárok...
tak posúďte sami... je poistencom, a nárok NEMÁ
  • neplnia sľuby, že poistenec má nárok na príspevok na zuby
Elvirar, ďakujeme za komentár. Príspevok 150 eur na zuby je poskytovaný nad rámec verejného zdravotného poistenia ako benefit pre našich poistencov a poistenky. Všetky podmienky na jeho uplatnenie uvádzame vo verejnom prísľube a transparentne komunikujeme a aktualizujeme na našom webe. To platí aj v prípade príspevku pre dieťa: pre jeho uplatnenie je dôležité, aby bol minimálne jeden zo zákonných zástupcov poistencom alebo poistenkou Union zdravotnej poisťovne alebo mal aspoň podanú platnú prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne. Všetky informácie nájdete tu: https://www.union.sk/prispevok-na-osetrenie-u-zubara/. Ďakujeme za pochopenie. Váš Union
janka211278  10. sep 2022

Benefit na zuby

V unione sme tri roky, áno pre platia benefit ale teraz keď nemáte spravenú preventívnu u obvodneho vám ju neuhradía. A peniaze prichádzajú po vyše mesiaci , dentálna trvala dokonca dva mesiace pokým uhradili peniaze na účet.
celtic  5. sep 2022

Za mňa dobrá vec

Zubný bonus som využil minulý rok
miska0016  5. sep 2022

Ja som s Unionon veľmi spokojná, preto sme tam celá rodina. Využívame množstvo benefitov.

Zubný benefit, elektrická kefka oral-b zadarmo a príspevok na okuliare
dietatko  4. sep 2022

Príspevok na oluliarový rám

Príspevok som využila prvý krát tento rok. Jednalo sa o sumu 70 eur. Peniaze som mala do týždňa na účte z čoho som bola veľmi príjemne prekvapená.
  • Žiadne zbytočné naťahovanie času. Za mňa TOP.
  • Žiadne.
skupkavrabelova  4. sep 2022

Benefit na zuby

Využívame a sme veľmi spokojný
lionelka  3. sep 2022

Benefin na dentálnu hygienu

Spokojná s prístupom a vybavením
mapa  3. sep 2022

Zubný benefit

Využívam od začiatku aj pri ošetrení zubov aj na dentálnu hygienu.
  • Rýchlosť podania žiadosti vďaka aplikácii
  • Minuloročňá novinka - nutnosť doložiť potvrdenie o absolvovaní dentálnej hygieny
roxana123  3. sep 2022

100 eur pre babatko

My sme vyuzili 100 eur pre babatko na plavanie aj nakup veci a hodnotim pozitivne
lenuska30  3. sep 2022

Zuby

Využívame benefity na zuby😉je to veľmi fajn a hodnotím to ako veľmi pozitívne😉
ivusa3  2. sep 2022

Príspevok na zuby

Tento príspevok využívam každý rok a hodnotím ho velmi pozitívne.
martina374  2. sep 2022

Benefit na zuby

Je to dobrá vec, aspoň niečo si človek môže dať preplatiť keď ide opravovať zuby. Zatiaľ som s preplácaním spokojná a využívam to.
  • -pomoc pre rodinu
  • -rýchlosť vybavenia žiadosti
ursulienka1  2. sep 2022

Príspevok na okuliare pre deti

Príspevok na okuliare sme využili minulý týždeň.bola som veľmi milo prekvapená sumou aj rýchlosťou výplaty
  • Výška sumy
inguska3  2. sep 2022

Príspevok na okuliare pre deti

Využili sme tento rok znova a veľmi nás potešila správa, že sa zvýšil až na 70 eur.
  • -rýchle preplatenie
scyry  2. sep 2022

Benefit na zuby

Super vec, pretože je to obrovská finančná pomoc pre rodinu s malými deťmi.
moravcikovalucia  2. sep 2022

Zubný benefit

Skúsenosť dobrá, požiadala som o preplatenie zubného ošetrenia ktorý mi bol vyplatení. Len škoda že sa to nedá tak že pri druhom ošetreni si môžem žiadať o časť doplatku keďže pri prvom žiadaní to nebola suma 100€.
  • Rýchlosť
  • Nedá sa vyčerpať celý benefit.
sisajojo  2. sep 2022

Dentálny benefit

U nás všetko išlo bez problémov, predložili sme všetky dokumenty ktoré boli žiadané, bez problémov boli peniaze vyplatené.
eleanor23  2. sep 2022

Benefit na zuby

Obaja s manželom využívame. Nikdy sme s ničím nemali problém.
  • Ochota
  • Škoda, že sa nevyužitý benefit nedá presunúť na člena rodiny.
76california  2. sep 2022

Zubny benefit 1x negativna skusenost

Zubny benefit - 1x negativna skusenost, kedy som zaplatila za dentalnu hygienu u zubara, kt.nemal zmluvu so ziadnou z poistovni a moja ziadost o preplatenie bola zamietnuta.

Katarina Gavalier
2 ľudia považujú za užitočné
blbovina  2. sep 2022

Zubný benefit

Využila som len časť benefitu na zuby a som spokojná. No čo má nahnevalo, detský zubár mi nechcel dať bloček, teda ani mi ho nedal.
  • Preplatenie
  • Dôvera
  • Neochota na pobočke
igiana  2. sep 2022

Príspevok na zuby + skúsenosti

Union zdravotnú poisťovňu máme už dlhé roky celá rodina, vlastne takmer úplne od začiatku ich pôsibenia na Slovensku, ešte vtedy neexistovali žiadne takéto benefity, ale ja som s touto poisťovňou zažila jednanie na vysokej profesionálnej úrovni, keď vyriešili jednu moju nepríjemnú záležitosť s jednou lekárkou. Napísala som im a oni sa mi takmer okamžite telefonicky ozvali, milé profesionálne jednanie, informovali ma o výsledku vyšetrovania situácie, nie malé peniaze sa mi vrátili. Aj čo sa týka pobočiek a prístupu zamestnancov ku klientom, klobúk dolu.
Momentálne najviac využívame príspevok na zuby, vďaka e-pobočke je to rýchle, peniaze za 2 týždne na účte. Ale veľmi ma potešil aj príspevok na okuliare, keďže synovi sme menili sklá.
Chcem aj touto cestou poďakovať poisťovni Union, lebo málokedy sa s takýmto spoľahlivým, profesionálnym a ľudským prístupom človek u nás stretne.
  • Profesionalita
  • Úroveň
  • Benefity
matejkoo  2. sep 2022

Spokojnosť s union

V Unione sme poistená celá rodina, využívame benefit na zuby i dentálnu hygienu a ako VIP klient i fyzioterapiu a rehabilitáciu Škola chrbta v sukr. centre. Muž ako bezplatný darca krvi už dostal i vitamínovy balicek :) dakujeme
  • Dobré benefity
dena883  2. sep 2022

Príspevok na zuby a okuliare

Využila som čiastku 100€ na opravu zubov, ale aj tak to, žiaľ, nestačilo, keďže zubár je drahá záležitosť. Synovi som požiadala o príspevok na okuliare a tiež sme využili aj časť príspevku na opravu zuba.
  • Rýchle spracovanie
  • Platba na účet
  • Podanie cez aplikáciu na zuby
  • Žiaľ, sa nedá podať cez aplikáciu príspevok na okuliare
  • Skôr by som si uplatnila voľbu celých 150€ na opravu zubov ako na dentálnu, radšej by som bola za voľbu klientom.
ifana23  2. sep 2022

Príspevok na zuby

Naposledy som využila príspevok na ošetrenie zubov. V dnešnej finančne náročnej dobe to pomohlo :)
  • Jednoduché a rýchle nahodenie cez internet
  • Vyplatenie na účet
  • Byrokracia (keďže v deň vyšetrenia opravovali zubárke kasu, bločik bol vystavený v iný deň...poisťovňa si nevedela overiť danú skutočnosť napr. telefonicky alebo zaslaním mailu, musela som znovu ísť k zubárke, aby mi to potvrdila písomne a to som posielala mailom do poisťovne)
andrea0710  2. sep 2022

Monitor dychu

Využili sme síce viaceré benefity,ale tento bol asi ako prvý.Mali sme zapožičaný monitor dychu,pán nám ho doviezol,vysvetlil,super prístup a čo bol pre nás najväčší bonus tohto, keďže dcérka sa narodila predčasne, predĺžili nám zapožičanie po pol roku na ďalšie obdobie,kým sme potrebovali.
  • Seriózne, ústretové jednanie
  • Nemám.
abby11  2. sep 2022

Očný balíček

Využila som preplatenie dioptrických okuliarov pre syna
  • Rýchle spracovanie žiadosti
  • Rýchle preplatenie
  • Žiadosť sa nedala podať online, ako pri iných benefitoch, musela som navštíviť pobočku.
leovamamina  2. sep 2022

Doplatky za lieky.

Je faj,že existuje aj takýto benefit a v dnešnej dobe,keď je všetko stále drahšie a drahšie je to ako taká pomoc určite.Takže spokojnosť.
  • Všetko ako má byť ❤️
  • Zatiaľ žiadne nedostatky 🙂
zena159  2. sep 2022

Spokojnosť s benefitmi

S poisťovňou som veľmi spokojná, prehľadná aplikácia našla som tam všetko, čo som potrebovala k preplateniu príspevku na zuby, jednoduché podanie žiadosti aj peniaze prišli do 2 týždnov. Rovnako spokojná som bola s zapožičanim monitoru dychu.
  • Príspevok na zuby
  • Požičanie monitoru dychu pre novorodenca
  • Finančný príspevok pri narodení dietata
  • Preplácanie liekov pre deti
selya  2. sep 2022

Príspevok na zuby

Využila som príspevok na zuby, určite využijem aj na dentálnu hygienu.
  • Rýchle preplatenie
  • Zatiaľ žiadne
veronia9  2. sep 2022

Vyborne benefity!

Union benefity som vyuzila hlavne pri narodeni babatka a to 100€ benefit pre babatko a zapozicanie monitor dychu, tento benefit sa nam velmi hodil a naplno sme ho vyuzili. Dalsi skvely benefit je na zubnu starostlivost a dentalnu hygienu velmi jednoducho sa da zaziadat cez aplikaciu ktora je prehladna a peniazky su rychlo na ucte. Celkovo sme ako rodina s Union spokojny.
  • Prehladnost Union aplikacie
  • Rychle podanie ziadosti
  • Preplacanie liekov
  • Plno inych zliav a benefitov
  • Ziadne
erika91  2. sep 2022

Dentálny benefit

Najlepšie hodnotím dentálny benefit. Zvýšenie hodnoty benefitu hodnotím veľmi kladne nakoľko veľmi pomôže keď poisťovňa uhradí návštevu zubára, keďže starostlivosť hlavne vo väčšom meste je dosť drahá. Ja osobne by som uvítala keby sa balíček ešte navýšil.
  • Pridanie badžetu na dentálnu hygienu
  • Bezstarostné zaevidovanie dokladu o úhrade od zubára
  • Žiadne evidovanie sa vopred
  • Uvítala by som zvýšenie, keďže suma 100€ postačí na jednu prípadne dve opravy zubov. Na preventívnej prehliadke sa však stane, že Vám zubár oznámi, že zuby si vyžadujú návštevu nie len raz, či dva razy. A to sa o zuby príkladne starám.
1tomi2  2. sep 2022

Rychle
martinape85  2. sep 2022

Príspevok na zuby

Využila som príspevok na zuby, onedlho využijem aj na dentálnu hygienu
Potešilo ma jednoduché a rýchle požiadanie o príspevok, mesačná lehota a peniažky na účte do 2 týždnov.
Určite odporúčam
  • Jednoduché a prehľadné požiadanie cez appku
  • Rýchle vybavenie
minesasubu  2. sep 2022

Union naša skúsenosť :)

S union sme velmi spokojní nakoľko sme vyuzili pozkaz 40e v mimulo a vsetky ostatné benefity ktoré nám ponúkaju a ponukli :) dakujeme union
  • top služby, zlavy pre rodiny a vela benefitov :)
  • žiadne
natalia0902  2. sep 2022

Doplatky za lieky pre deti od Union

Je fajn vedieť že poisťovňa myslí hlavne na deti . Využívame vrátenie doplatkov za lieky u oboch detí a využili sme aj príspevok na potreby pre novorodenca tiež benefit na zuby je výbornou pomocou od poisťovne. Poisťovňu by sme nemenili sme spokojný.
miiichala  2. sep 2022

Doplatok za lieky

Nikdy som nemala ziaden problem, s union som velmi spokojna
  • Rychle preplacanie za lieky
  • Preplacaju aj AR umele mlieko
snezka225  2. sep 2022

Dieticke potraviny

Synovi zistili celiakiu nebol žiaden problém z preplatením dietickych potravín.
  • Dietické potraviny
  • Dentálna hygiena
  • Rýchlosť preplatenia
natjur  2. sep 2022

Zubný benefit

Bezproblémové rýchle preplatenie za ukon,vybavene cez super apku takže nemusím nikde chodit s papiermi.
Super,s poisťovňou som spokojna aj čo sa týka mojej dcéry-
Preplatenie očkovacích látok rýchle a bezproblémové
menoruze  2. sep 2022

Preplatenie zubnej hygieny

Kazdy rok poziadam po navsteve zubara o dopatenie za zubnu hygienu al. osetrenia zubov, vacinou do mesiaca to nabehne. Zatial spokojnost.
  • spolahlivost
  • vyplatenie do 1 mesiaca
  • ziadne
jojka92  2. sep 2022

Balíček 150€ na zuby

Vždy po ošetrení u zubára som dostala bloček, ktorý som si zaplatila. Išla s ním na pobočku a tam mi ho prefotili a do cca 15 dní som mala peniaze na účte. V plnej hodnote.Teraz sa to dá aj elektronicky a nemusím chodiť až na pobočku.Som veľmi spokojná.
  • Rýchle vybavenie žiadosti ohľadom preplácania bločkov.
  • Informovanosť mailom
  • Elektronické vypĺňanie žiadosti z pohodlia domova
  • Zatiaľ žiadne
vanilka7777  2. sep 2022

Prispevok na umele oplodnenie

Financna pomoc v tejto procedure ktora je velmi draha aj s doplatkom poistovne,ale aspon co to, to isto pomoze.
  • Preplatenie casti liekov aj procedur
  • Chcelo by to spolupracu s preplacanim aj dalsich procedur ktore su drahe
kkaciatko  2. sep 2022

Doplatky za lieky

Super
  • Rychle vybavenie
  • Ziadne
bibancs  11. aug 2021

Union poisťovňa

Ja som s Union poisťovňou spokojná, a dúfam že budem aj naďalej. 😊👍
misqkua  1. aug 2021

Spokojnosť a určite by som nemenila.

Nikdy som nemala problém s vyšetrením u nejakého doktorka, že by nebol zazmluvnený. Využívame aj benefity na zuby. Potešila knižka alebo aj poukaz pre bábätko. A som spokojná, že si môžem všetko pozrieť v online pobočke.
  • Rýchle preplatenie benefitov
  • Benefity
  • Vždy informujú emailom
lucylucka  31. júl 2021

Zuby

Za každý jeden úkon, čo som si dala preplatiť v Unione za zuby, mi preplatili a vybavilo sa to rýchlo cez internet. Žiadne vybavovačky cez pobočku.
  • Rýchle vybavenie
  • Preplatenie úkonov bez problémov
  • Žiaden
zuzka1902  11. júl 2021

Doplatky u zubára preplatia do niekoľkých dni

Po ošetrení u zubára som dostala bloček, ktorý som si zaplatila. Elektronicky vyplnila žiadosť (+kópia dokladu) a do cca 10 dní som mala peniažky na účte. V plnej hodnote.
  • Rýchle vybavenie žiadosti ohľadom preplácania bločkov.
  • Informovanosť mailom
  • Elektronické vypĺňanie žiadosti z pohodlia domova
  • Asi nemám zatiaľ
miriammiroslava  2. jún 2021

Spokojnosť s benefitmi

K poisťovni Union nemám žiadne výhrady.
  • Vždy preplatia, čo je sľúbené.
  • Informujú, ak zabudnem doložiť potvrdenie (zvyčajne od zubára),
  • Prehľadný online systém, kde si môžem pozrieť stav a vybavenie požiadaviek,
  • Nikdy som nemala problém, že by lekár s nimi nebol zazmluvnený.
  • Využívam benefity 100€ na zuby a preplácanie rozšírených gyn. vyšetrní.
  • Zatiaľ žiadné nedostatky.
juror  11. máj 2021

Výborne, všetko klape