Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nastrelenie náušníc

9 skúseností

Nastrelenie náušníc u detičiek je vhodné po šiestom mesiaci veku a neskôr. Nevhodným obdobím je obdobie separácie.

Priebeh

Najskôr si matka posadí dieťatko na kolená. Potom sa pristúpi k dezinfekcii ušných lalôčikov. Špeciálnou fixkou sa označí miesto, kde bude dierka a pristúpi sa k nastreleniu.

Nastreľovacia pištoľ ucho rýchlo a bezbolestne prepichne, nasadí náušnicu a uzavrie ju. Nastreľovacie náušnice sú vyrobené zo špeciálneho kovu, potiahnuté 24-karátovým zlatom – žltý kov, alebo paládiom – biely kov. Všetky potrebné hygienické požiadavky sú splnené.

Môžné komplikácie

Dierka môže niekedy hnisať. Niektoré náušničky môžu dráždiť pokožku.

Video (EN): Nastrelenie náušníc

Súvisiace články

Viac o nastrelení náušníc na modrykonik.sk:

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20150110172622/http://www.beautycenterkomarno.sk/nastrelovanie-nausnic/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s nastrelením náušníc

Máš skúsenosť s nastrelením náušníc?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
kejtka84
4. apr 2019

Nastrelenie v nemocnici

My sme boli dať nastreliť, keď mala 10 mesiacov, boli ste v súkromnej klinike - Ústav lekárskej kozmetiky. Spokojnosť. Jedno uško síce na druhý pokus (malá sa mykla, síce ju silno držali), aby boli narovnako. Jedine takto, určite by som jej to nedala v nejakom salóne alebo v zlatníctve. Tu bola maximálna hygiena, lekárka jej to robila.
2 poďakovania
kornelliap
26. jan 2015

Prepichnuté ušká na dva krát.

Najprv som malej dala prepichnúť ušká u doktorky na ORL , no hojenie neprebiehalo ako som si predstavovala.

Najprv sa jej zapálilo jedno uško, potom druhé a tak dookola. Napokon sa jej zapálilo tak, že tam mala hnisavú hrčku a pani doktorka mi dala ichtyol na zahojenie, že "Náušničku nevyberajte to prejde". Keď už malá mala naušničku až zarezanú v ušku tak som ju dala von a dala som jej to doporiadku sama. Dva krát som jej to musela prepichnuť a vytlačiť hnis a bolo to. To mala jeden rok aj nijaké drobné.
Teraz som jej to jedno dala ešte raz, no teraz už prestreliť (má už 2 roky a 5 mesiacov.) Pred tým som jej rozprávala čo jej bude teta robiť a že potom bude krásna princezná. Malá ani neplakala, len povedala" jau moje uško" a bolo to. Pozrela sa do zrkadla a potom tej pani povedala " vidíš ja som princezná Fiona". Nasledovali samé pochvali, od všetkých tetušiek čo tam pracujú, lebo tam majú aj kozmetický salón.

Tak ja len doporučujem nastreliť a ľutujem že som nedala na priateľa a neurobila som to hneď na prvý krát, ale som ju tak dala potrápiť..
A
0 poďakovaní
j.a.n.e.7
28. máj 2014

Nastrelenie náušničiek

Ja som dávala dcérke náušničky prestreliť v 3 mesiacoch v kozmetickom salóne. Bolo to rýchle, ani veľmi neplakala. Aj preto som sa dokonca rozhodla jej nechať jednu krivo nastrelenú dierku zarásť a dať jej to prepichnúť znova..... Ak by som videla, že trpí, určite by som jej to nedala nanovo prestreliť. Ale malá skôr plakala od zľaknutia ako od bolesti. Nič jej našťastie nehnisalo a pekne sa jej to zahojilo.

Ešte doteraz mi behá mráz po chrbte, keď som u pediatričky počula vrieskať malé bábatko, ktorému ihlou prepichovali dierky. Podľa mňa by to mali zakázať, lebo to je 1. podstatne bolestivejšie 2. dierka sa zrastie krivo (napr. do oblúka podľa tvaru náušníc) a môžu s tým byť problémy.
1 poďakovanie
jaruska118
21. okt 2013

Nastrelenie náušníc

My sme dali nastreliť náušnice malej, keď mala jeden mesiac. Bolo to rýchle, plačkala asi minútku. Bola som veľmi spokojná, nehnisalo jej nič. Náušnice mala až do 8. mesiacov, potom sme dali zlaté. Ak by som si mala vybrať, urobím tak zas.
1 poďakovanie
erzulik
21. okt 2013

Nastrelenie náušníc

Moja dcérka mala cca. 8 mesiacov a už nikdy nechcem počuť taký plač ako vtedy. Boli sme v zlatníctve. Prvé uško v pohode, trochu plaču. V druhom ušku sa jej zasekla pištoľ a nevedela jej ju vybrať z dcérkinho uška. Trvalo to cca 5 minút pokiaľ to vybrala. Bolo to strašné. Toľko bolesti a kriku. Pani nebola skúsená. Doteraz ľutujem, že som jej za to aj zaplatila. Peťka sa až zajakávala. Bola som zlá a nahnevaná, čo som jej dala aj pocítiť. ]-(
0 poďakovaní
zdenin
18. okt 2013

Nastrelenie náušníc

My sme dali nastreliť náušnice až keď mala 7 mesiacov. A ľutujem, že som ich nedala skôr, bo malinká strašne plakala a mykala sa.

Dali sme ich u našej dr., ktorá nám povedala, že je to vhodné až po prvom očkovaní. Na ďalšej poradni povedala, že až po druhom. Asi sa jej nechcelo.

Naznačila nám bodky na uškách. Malú sme držali, aby sa nemykala (preto plakala a aj jej bolo teplo). Samotný nástrel bol rýchly. Ani nám to nehnisalo, všetko v poriadku. Len malá bola z toho úkonu v strese.

Nabudúce by som volila dať náušničky ešte v pôrodnici, ked je bábo ešte v kľude(ja som nevedela, že je táto možnosť, tak som ani nemala náušnice. Preto som nedala v pôrodnici prepichnúť) alebo trvať na skoršom nastrelení. |-|
2 poďakovania
sharlotta
18. okt 2013

Nastrelenie

Sama mam nastrelené 3 náušnice a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to nebolí. Dcére sme dali nastreliť náušnice u našej pediatričky, keď mala 3 mesiace. Trošku sa zľakla tej pištole, tak chvíľu plakala, ale inak bez komplikácií. Samozrejme, dezinfikovali sme asi 2 týždne potom každý deň.
0 poďakovaní
ladyzs
18. okt 2013

Nastreľovanie

Dcérke sme dali nastreliť ušká v treťom mesiaci. V pôrodnici som sa rozhodla, že ju nebudem trápiť tak skoro a uško bolo predsa len maluškavé. A tak sme a rozhodli pre takúto neskoršiu dobu. A neľutujem. :-)

Nastreliť sme boli v Šali, keďže v Nitre v salónoch robia až od 6 mes. V salóne sme si vybrali náušničky z chirurgickej ocele kvôli tomu, aby sa nazapálili ušká a už sa išlo na to. Pani kozmetička si pekne všetko nachystala, dezinfikovala a presne si naznačila kde uško strelí. Malú som si posadila na nohy, chytila jej ručinky a otočila hlavinku k sebe. Prvé uško bolo prestrelené raz dva. Malá sa zľakla, ale najskôr nič a tak druhé uško. Tiež to bolo behom sekundy a až vtedy mi začala plakať. Po 10 min. sa ukľudnila, ale to sme už boli na ceste domov.

Som maximálne rada, že som dala dcérke prestreliť ušká. Bolo to naozaj behom niekoľkých sedkúnd, skoro bezbolestne. Myslím si, že sa viac zľakla ako by ju to bolelo a žiadne problémy. Ušká sme dezinfikovali, točili s náušničkami a za týždeň už boli pekné. :-) ;-)

Takže ja môžem len odporučiť :)
1 poďakovanie
wnelia
15. okt 2013

Nastrelenie náušníc

Moja dcéra mala vtedy čerstvých 5 rokov, keď sme sa rozhodli jej dať nastreliť náušnice. Chcela to už sama a dlhšiu dobu. Tak sme počkali do jari. Trochu sme sa obávali čiapočky na čerstvo nastrelených náušničkách. Prišli sme do zlatníctva, vybrala si srdiečka. Pani predavačka jej ukázala pištoľ a tam to začalo....stres, panika, nechcem atď.

Po 4 hodinách si dala prestreliť jednu dierku, viac nechcela ]-( Už som bola riadne napálená, tiež som už mala ja sama poprepichované uši (motivácia). Na šťastný koniec som ju ukecala aj na ďalšiu náušnicu. :-p Nemali sme žiadne komplikácie, je to super, malá sa teší. :-D
0 poďakovaní