Jasle, škôlky, školy

Ak z akéhokoľvek dôvodu musíte do práce a vaše bábätko ešte nedosiahlo vek, kedy ho vezmú do škôlky a strážiaca babička nie je po ruke, môžete využiť jasle. Jasličky sú väčšinou súkromné ​​a prijímajú bábätka už od 6 mesiacov a deti tam môžu zostať až do 3 rokov.

Ak chcete dať vaše dieťatko od 3 rokov do škôlky, je dobré, aby ste sa v predstihu začala obzerať, aká škôlka vám vyhovuje a zistiť si, aké sú podmienky prijatia. Bohužiaľ je väčšina škôlok dosť obsadená a na voľné miesta existuje dlhý poradovník. Nenechajte preto nič na náhodu.

Prejavuje vaše dieťa nejaké špeciálne nadanie pre určité činnosti? Alebo sa proste len doma nudí? Existuje veľa záujmových krúžkov pre deti v každom veku. Niektoré sú dokonca pre mamičky s deťmi.

Od zhruba 5 rokov je dobré venovať pozornosť tomu, či už vaše dieťa prejavuje známky tzv. školskej zrelosti1. Prípadne sa s ním pomaličky začať prípravovať. A dajte si pozor! Ponovom majú rodičia povinnosť dávať dieťa do škôlky od 5 rokov aspoň na 4 hodiny denne, aby si zvyklo na školský režim.

<<Späť do kategórie Výchova

Súvisiace články

Pomohol ti tento článok?
 / Nie