Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pohotovosť

1 skúsenosť

Pohotovosť alebo Lekárska služba prvej pomoci (tiež LSPP) je zdravotná starostlivosť pri náhlom ochorení, zhoršení zdravotného stavu alebo pri ohrození života, ktoré vzniklo v čase mimo riadnej prevádzky zdravotníckeho zariadenia. LSPP zabezpečuje nepretržitú dostupnosť všeobecnej ambulantnej starostlivosti a ambulantnej starostlivosti v špecializačnom odbore stomatológia. Pokiaľ pohotovosť ešte nie je otvorená, pacient bude vyšetrený na centrálnom príjme ktorejkoľvek nemocnice.
Pohotovostný lekár zastúpi vášho všeobecného lekára, pediatra alebo zubného lekára.

V prípade akútnych stavov, ohrozujúcich život alebo ťažkých úrazov voláme záchrannú zdravotnú službu.

Súvisiace články

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20150524031944/http://lekom.sk/files/media/1194_LSPP_P_uprava.doc
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pohotovoosťou

Máš skúsenosť s pohotovoosťou?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
jankabj033
4. mar 2015

Nie vždy je mama hysterka.

Som maminou dvoch detičiek. So starším sme si preskakáli kadečo, tak som pri tej mladšej už tak nepanikárila pri každom zaplakani. Až nastal problém aj u nej.

Každá mama si pozná svoje dieťa najlepšie a ak sa lekár nespolieha na maminy, nemal by byť pediatrom.

Malá začala mať silné hnačky a vracať.Trvalo to dva dni, keď to dospelo do štádia, keď prestala prijímať stravu a tekutiny a nestačila som pod ňou meniť plienky. Vybrali sme sa teda na pohotovosť, kde nás nechali čakať vyše hodiny a pol- za ten čas sa malá asi 6x povracala a prehnalo ju ozaj, že asi 10x. Lekárka sa opýtala, či som jej niečo podala- myslim, že to by dala každá mama HYLAK KVAPKY.

S vreskom na mňa vybehla, že z toho by vracala aj ona a poslala nás domov vyležat a držat dietu. Ja ako správna hysterka som sa nedala a išla klopať na oddelenie-moje takmer dvojročné dieťa prestalo jesť, piť, chodiť, sedieť, smiať sa- prestávala žiť. Tam ju pozrel dr. a usúdil, že je veľmi dehydrovaná a sú nutné infuzie, ktoré malej tiekli 6 dní. Malinká mala rotavirus.

Keby som vtedy nebola hysterka, moja dcérka by to asi nevydržala. Z 15 kg schudla za 4 dni na 9kg. Pani dr., ktorá by sa tiež z hylaku povracala, mala veľké problémy- ale podstatné je, že moja princezná je v poriadku.
4 poďakovania