Spánok

1 skúsenosť

Spánok je pre človeka nevyhnutný, pretože sa pri ňom uvoľní. Potreba spánku sa vekom mení. Najviac musia spať malé deti, pretože v priebehu spánku rastú. Školáci potrebujú asi 10 hodín spánku a dospelým stačí už iba 8 hodín.
Spiace dieťa

Video (CZ): Poruchy spánku

Súvisiace články

Viac o spánku na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti so spánkom

Máš skúsenosť so spánkom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
lucanka49
3. mar 2015

Detský spánok

Chcem napísať aj moju skúsenosť s detským spánkom a spaním aj cez deň...

-pri prvej dcérke bolo spanie cez deň ťažšie, ale v kočíku sme povinne uspávali o 10:00 a potom o 15:00, pohojdali a spinkávala asi 30 minút
-keď mala viac ako rok, spávala len poobede a sama sa naučila v postieľke, asi 2 hodiny. Teraz už spinkáva v škôlke. Večerný spánok bol problém zo začiatku a hlavne keď bolo leto- dlhšie bolo svetlo- ja som bola zástanca spinkať po večerníčku a tak sme sa aj naučili postupne, ale od tej 20:30 spinkáva aj teraz..Viem že iný jej rovesníci chodia aj neskôr a aj podľa toho ako sa dojde z návštevy a tak. No my sme sa s mužom vždy dohodili, že keby bola aj neviem aká návšteva ideme kvôli spánku detičiek domov a oplatilo sa.Teraz večer spinkajú obidve, každá pekne vo svojej postieľke.

-pri druhej dcérke denný spánok bol lepší a aj je doteraz. Spinkáva nám pekne od 10:00 do 12:00 a potom od tej 15:30 až do maximálne 17:30, vždy som vedela, že keby dlhšie spinká musíme budiť- večer by bol problém zaspať.. podľa mňa to nebolo ani kruté, lebo denný spánok je len na malý oddych a nie, aby dieťa úplne tvrdo zaspalo.. Takže keď sme si takto určili pravidlá spánku nemáme teraz žiadny problém ani so spaním ani s plačom večer.
A ešte jedna vec, ak bolelo niečo -zúbky,bruško ..nikdy som nenechala dieťa len tak, že nech sa vyplače to prejde- podľa mňa dieťa má ísť spať bez bolesti- keď bolo najhoršie dali sme nejaký sirupček a pekne pokojne zaspalo..
Toľko môj názor, dúfam že pomôže :)
1 poďakovanie