Čo zahrnúť novorodencovi do životnej poistky?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

pred týždňom sa nám narodil syn a chceli by sme mu urobiť životné poistenie aj so sporením, nech dostane na konci nejaké peniažky.

Čo by ste nám odporúčali mu poistiť?

Rozmýšľame, že by sme mu poistili hospitalizáciu, úrazy a popáleniny.

Je ešte niečo, čo by sme si mali vybrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite si nesporte cez poistku. Tie produkty sú predražené, máte tam veľa poplatkov a veľký výstupný/odkupný poplatok v prípade, ak by ste to chceli zrušiť skôr. Jednoznačne si to rozdeľte na 2 produkty: sporenie a poistenie zvlášť.

Čo sa týka poistenia dieťaťa, určite by som odporúčal smrť na pohrebné náklady, kritické ochorenia, úrazy s trvalými následkami a prípadne aj denné odškodné pri úraze.

Hlavné je, aby ste vy ako rodičia boli správne poistení, keďže vám by vypadol pri úraze/chorobe/smrti aj príjem, ktorý rodina potrebuje. Dieťaťu nie.

Návod na správne nastavenie poistenia nájdete v mojom článku o životnom poistení: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk