Má zmysel životné poistenie po 50-tke?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom životného poistenia po 50-tke. Momentálne nemáme žiadne hypotéky, len menšiu pôžičku. Vlastníme nehnuteľnosť, máme nejaké investičné sporenie. Manžel má 4 roky do dôchodku. Väčší pravidelný finančný výdavok nás čaká najbližších 3 - 5 rokov - synovi na vysokú školu v zahraničí. Obaja máme zatiaľ stabilný - štandardný, teda príjem v stabilnej firme.

Má zmysel riešiť životné poistenie po 50-tke?

Ak áno, aký typ poistenia by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto otázku som zodpovedal v mojom článku o životnom poistení:

https://relyon.sk/poistenie/zivotne-poistenie/

Životné poistenie odporúčam v prípade, ak môže nastať taká zdravotná situácia, ktorú by ste bez poistenia nezvládli.

Ak máte nasporených napríklad 50 000 eur a nepotrebujete ich využiť na žiadny konkrétny účel, tak poistenie nepotrebujete. Ste zabezpečení a keď sa niečo stane, viete tieto peniaze použiť.

Ak nasporené peniaze nemáte, alebo ich potrebujete na iný účel, napríklad na školu pre syna či na dôchodok, určite životné poistenie odporúčam minimálne na tie najvážnejšie udalosti a hlavne na správne sumy. A to preto, aby ste si vedeli pokryť v prípade nepriaznivej situácie celú liečbu a v prípade smrti, aby bolo o vašu rodinu dostatočne postarané po finančnej stránke.

Cenovo sa poisťovne pri starších poistencoch dosť odlišujú, čiže odporúčam ich porovnať všetky. A to preto, aby ste náhodou neplatili oveľa viac v jednej poisťovni ako v inej.

Ak potrebujete, viem vám toto poistenie namodelovať a porovnať aj ja. Takisto to odporúčam vyriešiť ešte do konca roka, lebo od 1.1.2023 vám cena výrazne stúpne. Každým novým kalendárnym rokom stúpa aj technický vek poistených osôb a teda banka bude rátať s tým, že ste o rok starší a rizikovejší, preto vám dá vyššiu cenu za to isté krytie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk