Aké komplikácie môžu nastať, keď je gestačný vak menší ako by mal byť?

Zodpovedané
18. feb 2023

Dobrý deň,

som v 7. týždni + 3 dni, čo sedí s menzesom a aj veľkosťou plodu. Dnes namerané CRL 11,6 mm. Srdiečko krásne bije. Lekárka povedala, že gestačný vak sa jej zdá byť menší ako by mal byť. Nepovedala mi koľko meria.

Aké prípadne komplikácie by sa z toho mohli vyvodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález som nevidela, preto sa bližšie neviem vyjadriť.

Pre začiatok je však výborné, že bola viditeľná akcia srdiečka. Nález sa skontroluje s odstupom času a uvidí sa. Najskôr bude všetko v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník