Aké nezrovnalosti sa mohli ukázať z histológie, keď ma každý týždeň kontrolujú?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

na začiatku septembra som musela podstúpiť kyret po MA v 11. týždni.

Minulý týždeň volala sestrička od gynekológa, že prišla histológia a sú tam nezrovnalosti a musím ísť na krv na kontrolu beta hCG, ktoré bolo 9. Dnes po týždni hodnota 5.

O aký problém môže ísť?

Aké nezrovnalosti tam mohli výjsť z histológie, keď ma každý týždeň kontrolujú?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že by mohlo ísť o molu hydatidosu. Bez toho aby som videla výsledok však môžem iba predpokladať. Je nutné kontrolovať hodnotu hCG až do negatívnych hodnôt. Hodnoty však bývajú oveľa vyššie ako uvádzate. Preto predpokladám, že bude všetko v poriadku.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník