Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvá kontrola po odbere krvi až o dva týždne

becyn97
6. dec 2020

Baby prosim Vas,
v utorok (1.12) som bola u gynekologa kvoli tomu ze mi meska mrcha a mam pozotivne tehotenske testy.
Brali HCG na druhy den som volala,potvrdili tehotenstvo.
Lekar mi hovoril ze mam prist na kontrolu o 2 tyzdne,ale ako tu citam diskusie tak vidim ze niektore zeny chodili kazdy 3-4 dni na odber krvi na hcg..
Ako je to teraz?Nemala by som ist pre istotu buduci tyzden na odber krvi?Dakujem

diaalex
6. dec 2020

@becyn97 podľa mna si mala dosť vysoké HCG a zato ti povedal aby si prišla o 2 týždne, podľa mna už bude vidieť srdiečko 🙂 ale ženy čo nemaju vysoké HCG zato chodia každé 2-3 dni aby lekár vedel či to bude tehotenstvo alebo nie... ony nemali dosť vysoké HCG na určenie tehotenstva

mogaa
6. dec 2020

@becyn97 nie nemala....kontroly nie sú presne dané , dávajú sa podľa stavu pacientky....

mogaa
6. dec 2020

@becyn97 a hlavne kontroly určuje lekár a nie pacienta

mogaa
6. dec 2020

*pacientka

petamich
6. dec 2020

@becyn97 lekar ta zavolal o dva tyzdne preto, aby tam uz nieco uvidel, ultrazvuk zachyti tehotenstvo aj to zvycajne (iba) gestacny vak ak je HCG vyssie ako tisic, skor nic nevidi lekar, HCG sa v spevifuckych pripadoch, tak casto meria ak zena spini alebo je podozrenie na mimomaternicove, v opacnom pripade sa bezne chodi na kontrolu jednak neskor (na prvu) a potom kazde 2-4 tyzdne (opat podla toho co si vyzaduje stav pacientky), cize zrejme nema podozrenie na nieco nedobre a preto ta takto objednal 🙂

zojanka
6. dec 2020

@becyn97 dokonca aj po ivf ak je hodnota hcg dostatocne vysoka tak sa nerobi opakovany odber ale len sono po 2tyzdnoch.

denden77
6. dec 2020

@becyn97 mne nebral krv na HCG ani raz 😁

majamat
6. dec 2020

mne ani raz pri 2 tehu HCG nebrali. a to som mala rozdielnych dr.

jaskolka
6. dec 2020

Hcg sa berie na potvrdenie tehotenstva bud úplne na začiatku, keď doktor ešte nič nevidí, alebo opakovane, ak žena je rizikova, po potratoch, a podobne. Nemá zmysel, aby ak nemáš nijaké problémy, si behala teraz každé 3 dní na odber.O 2 týždne už doktor uvidí aj srdiečko, ak všetko bude v poriadku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli