Aké vyšetrenia odporúčate pri dvojičkách?

Zodpovedané
19. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v prvom trimestri s dvojičkami.

Chcem sa opýtať aké vyšetrenia (kľudne aj nad rámec) by ste mi odporučili absolvovať? V ktorom tt?

Čítala som že nejaké odbery a výsledky krvi sú skreslené keďže ide o dvojičky.

Ďakujem za vašu radu.

Dobrý deň,

pokiaľ bude tehotenstvo bezproblémové, postačujú bežné vyšetrenia.

Neinvazívne prenatálne testy sú pri dvojičkách obmedzené na základné trizómie, ktoré budete mať vyšetrené pri základnom skríningu.

Určite by som však doporučila morfologický ultrazvuk u špecialistu v 20gt. tehotenstva. Okrem toho, že Vám povie, že sú detičky zdravé, je to aj zážitok a budete mať aj fotky na pamiatku.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník