Ako dlho mám čakať na prasknutie folikulu?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

minulý týždeň som išla gynekologičke so silnými bolesťami v podbrušku. Povedala mi, že mám neprasknutý folikul vo veľkosti 3 cm a dva týždne mi kvôli tomu mešká menštruácia. Vraj ju ten folikul blokuje.

Pichla mi injekciu a týždeň po injekcií sa nič nedeje. Akurát mám silné bolesti hlavy. Po spustení a ukončení menštruácie mám prísť na kontrolu.

Ako dlho mám čakať na prasknutie folikulu?

Ďakujem

Dobrý deň,

približne do 7 -10 dní by sa menštruácia mala dostaviť. Pokiaľ sa nedostaví do 14 dní, vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník