Môže folikul neprasknúť?

leuskanova
14. júl 2020

Ahojte, chcem sa spýtať či je možnosť že mi folikul nepraskne ak mal veľkosť 22mm na 13DC , mala som nasadený clostilbegyt a vďaka nemu vlastne tak narástol, bez neho som take nikdy nemala, vzdy mali veľkosť cca 15mm..lekár mi chcel pichnúť aj pregnyl keď som bola na kontrole 13DC (pondelok) lenže v lekárni sme ho nezohnali, tak ma trochu ukludnil s tým že to do stredy praskne aj tak same že ten pregnyl nie je tak dôležitý, tak som to neriešila. Lenže dnes som sa Dočítala aj take veci že folikul nepraskol sam od seba a už mám v hlave chrobáka pochybnosti že čo ak to bude aj moj prípad a tým padom tešenie sa z pekného folikulu bude zbytočne. Dnes síce pociťujem jemne bolesti v podbrušku ale nie take ako väčšinou baby píšu že pri ovulke pociťujú. Ďakujem. 🙂

veronikaa006
14. júl 2020

áno môže sa stať že nepraskne. Veď chod za gynekologom nech sa pozri či praskol alebo nie.

leuskanova
autor
14. júl 2020

@veronikaa006 Ja som sa ho pýtala že či mám prísť na kontrolu a povedal mi že nie že to určite praskne do stredy. Tak teraz neviem :(

macko1007
14. júl 2020

@leuskanova ja som mavala dlho anovulacne cykly...bola som aj na laparke lebo mi brali velku cystu...mala som cysty stale a stale mi aj praskali..jedla som vsetko mozne aj vitaminy a nepomahalo...nakoniec som sa nato vykaslala...a asi po 5mesiacoch co som nic neriesila sme sa rozhodli ze to skusime a vyslo na prvy pokus..teraz mam 5mesacnu dcerku 🙂

lauritka
14. júl 2020

Keby si merala BT,tak tam by si videla ci praskol alebo nie. Kazdopadne mohol ta odsledovat a zobrat potom krv na progesteron,ci by sq potvrdila ovulka

leuskanova
autor
14. júl 2020

@lauritka asi mu skúsim zavolať nech ma predsa len opäť pozrie, len už sa cítim jak krava že mu volám za všetko .. ale tak nato snáď lekárov mame 🙂

sim_sis14
14. júl 2020

@leuskanova sama si privolavas že nepraskne a psychika pracuje a máš stres. Nemaj stres bud rada ze je väčší ten folikul a len sa z toho teš 😊vieš ako sa ja teším ze konečne mám vôbec ovulaciu? Aj keby to tento mesiac nevide tak viem ze ju aspoň mam a radujem sa 😂 držím palce 🍀

83bambulka83
17. júl 2020

@leuskanova ja som mala pekný veľký folikul ale nepraskol. Dr. mi povedal že to sa stáva (a že vlastne sa ten neprasknuty folikul usadí a to sú vlastne cesty), ale že my musíme zistit, či to bola náhoda alebo je to tak u mna pravidelne a že mám tento mesiac čakať ms na 99% a budúci mesiac mi pichne injekciu aby praskol folikul. Celou cestou domov som plakala, že ja nikdy neotehotniem. Nooo a budúci mesiac sa nekonal, lebo ms neprišla, bola som tehotná a ja mám dnes takmer 8-mesačného Jakubka 😉 ozaj, odporučil mi kúpiť si inofolic, ja som v ten mesiac zjedla cca 9 tabletiek, tak neviem čo ten praskol folikul, ale lekár to zle videl na sone.... takze hlavu hore, držím palce🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre