Ako vyzerá odchod hlienovej zátky?

Zodpovedané
23. dec 2021

Dobrý deň,

bola som niekoľko týždňov hospitalizovaná pre skracujúci sa krčok a tvrdnutie brucha. Pár dní som doma, poctivo dodržiavam kľudový režim na posteli.

Predvčerom som bola na kontrolu a cervikometria bola 31 mm. Pri prepustení z nemocnice vaginálne hrdlo 1,5 cm, na špic prsta. Dnes ráno som bola v sprche a všimla som si biely hlien do 1 cm - dva kúsky. Som v 31. týždni a pred hospitalizáciou som mala hustý biely výtok vodnatý.

Keď mi pred rokmi pred pôrodom odišla zátka, tak to bolo hnedastej farby a husté.

Môže byť toto len klasický biely hlien v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne sa jedná o úplne fyziologický tehotenský výtok. Hlienová zátka je presne taká ako popisujete pri predošlej gravidite.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník