Ako zmierniť silné krvácanie a bolesť nôh počas menštruácie?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

už roky počas menštruácie veľmi silno krvácam a bolia ma nohy. Hlavne v stehnách. Mám ako keby svalovicu. Bolesť je dosť silná a aj počas noci. Užívam antikoncepciu. Mala som už aj teliesko, no nepomohlo. Mala som viac druhov antikoncepcie, no nakoľko som stále aj počas užívania krvácala, musela som znova zmeniť. Teraz túto súčasnú beriem druhý rok. Upravil sa mi cyklus. Krvácam päť dní, no je to veľmi silné krvácanie. Moja mama a babka tiež tak krvácali.

Je niečo, čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia a odberu podrobnej anamnézy sa jednoznačne nie je možné k ťažkostiach vyjadriť. V prvom rade je vždy nutné vylúčiť objektívnu príčinu ťažkostí.

Skúsiť ale môžete Alchemilkový čaj, ktorý by mohol čiastočne pomôcť či už s krvácaním, tak aj bolesťami. Ide však iba o doplnky stravy, preto zázraky nečakajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník