Aký bolestivý výrastok mám na bradavke?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

som v 19. týždni a mám bolestivý výrastok na bradavke. Bola som na pohotovosti a výsledok je zdurená mazová žľaza a mám ísť na sono. Kúpila som si Cicaderma, ale je to veľmi bolestivé a domov prídem až za týždeň.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru by mohlo ísť o hnisavý absces. Bolo by dobré obsah chirurgicky vypustiť a z hnisu odobrať kultiváciu. Tiež by som nasadila antibiotiká.

Tá belavá oblasť je oslabené miesto, preto predpokladám, že absces čoskoro sám praskne a Vám sa uľaví. Pokiaľ to tak bude a neviete sa dostaviť k lekárovi, kúpte si Betadine roztok, ktorým si miesto dezinfikujte 2x denne, prelepte sterilným krytím. Cicadermou si to môžete následne natierať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník