Beriem antikoncepciu a mám bolesti podbruška. Je nutná návšteva gynekologičky?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

3. mesiac užívam antikoncepciu Teyla a dnes som začala mať také čudné bolesti. Sú ako keby mám ovuláciu, resp. ako keby som mala dostať menštruáciu. Bolia ma vaječníky - ľavý viac, mám aj ružovejši výtok a celé podbruško mám také nafúknuté. Chodím aj často močiť.

Krvácanie z vysadenia som mala normálne silné ako menštruácia od 18. - 22.2.2023. Urobila som si jeden test a je negatívny. Ešte pred užívaním mi zistili polycystické vaječníky cez usg, ale cysty som nemala. Hormonálny profil bol ok.

Je potrebné ísť na gynekológiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvé tri mesiace sa ešte môže vyskytnúť mimomenštruačné krvácanie/špinenie.

Pokiaľ by sa ale ťažkosti stuňovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník