Bola som na sone a vajíčko bolo v maternici. Je možné, že už bolo oplodnené?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

v pondelok som mala ovuláciu a muž do mňa ejakuoval. V utorok som bola na sone a vajíčko už bolo v maternici.

Je možné, že je oplodnené?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ste mali ovuláciu v pondelok, tak v dutine maternice ešte určite nebolo nič vidieť. Gynekológ videl maximálne prebehnutú ovuláciu - voľnú tekutinu za maternicou a známky po ovulácii na vaječníku.

K oplodneniu dôjsť mohlo. Zistíte to až pri meškajúcej menštruácii (pri meškaní aspoň 1 - 2 dni) a to vtedy, keď si urobíte tehotenský test. Snáď bude pozitívny.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník