Oplodnenie a fyzická námaha. Môže ho prerušiť?

mimusik
23. sep 2007

Chcela by som vedieť či bezprostredne po oplodnení (prvých 5 - 7 dní) môže zvýšená fyzická námaha spôsobiť, že oplodnené vajíčko sa neuhniezdi a teda v čase očakávanej MS sa spontánne potratí? Alebo fyzická aktivita v takom skorom štádiu na to nemá žiaden vplyv? Je mi jasné, že v čase očakávanej MS je dobré sa šetriť, ale platí to i prvých niekoľko dní po oplodnení. Vopred ďakujem za všetky Vaše odpovede.

anngie
23. sep 2007

tohle by ti asi řekl nejlépe lékař mimu....mám třeba kamarádku která byla v době v začátku těhu v chorvatsku na kurzu a serfovala, tahala lodě atd. a dnes má krásného kluka 😀

luucia
23. sep 2007

Mimusik, já sem podstoupila inseminaci a protože sem nevěřila, že nám hned 1.IUI vyjde, chodila sem normálně na aerobic (posilovala břišní svaly), na spinning, prostě sem dělala všechno jako dřív!! Mimi se udrželo a za chvíli už bude s námi!! 😵

jankajs
23. sep 2007

No a mne po IVF-ku lekár vyslovene povedal: "šetriť sa". Po odbere vajíčok som však ešte riadila otcovi byt a umývala okná (z rodiny to nikto nevedel a nemohla som sa prezradiť), ale nič extra mi nebolo. No po transfere som sa šetrila akurát vo dvíhaní ťažkých vecí. Mali sme akurát šteniatka, tak som sa venovala im. Pomohlo mi to veľmi sa na seba nesústrediť a vyšlo to. Všetkým prajem toľké šťastie 😉

pavlinka3
24. sep 2007

mimu já jsem otěhotněla po 3.IUI a pokaždé mi dr. řekl, že bych se měla tak 3 dny šetřit, že můžu dělat to, na co jsem zvyklá a co dělám pravidelně (jestli jezdím pravidelně na kole, tak můžu jezdit na kole, ale jestli kolo vytáhnu tak 2x do roka, tak ať na něj po IUI zapomenu) - abych to shrnula, tak dělej to, na co jsi zvyklá (třeba cvičení, ale v kratších sériích), ale nijak se nepřepínej

kili
24. sep 2007

keď som si prečítala názov témy, tak ma napadlo úplne niečo iné 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre