Čo by mi pomohlo na zvýšenie AMH?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, robili mi vyšetrenia, keďže za pár mesiacov to bude 7 rokov, čo sa mi nedarí otehotnieť. Vyšlo mi AMH 0,91.

Je možné, že kvôli tomu sa mi nedarí otehotnieť?

Existuje niečo, čo by mi pomohlo na zvýšenie AMH?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

AMH - nám hovorí o ovariálnej rezerve a teda, akú rezervu vajíčok má žena. Hodnota 0,91 je veľmi nízka a je vhodné v prípade plánovania gravidity vyhľadať centrum asistovanej reprodukcie. Už aj vzhľadom na fakt, že sa snažíte otehotnieť 7 rokov. Nie je načo čakať, pretože môže byť neskoro.

Nijako sa navýšiť hodnota nedá. A časom klesá.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník