Čo znamená špinenie v 20. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

som v 19. týždni + 4 dni a od začiatku tehotenstva som mala problémy s hnedým výtokom pri toalete. Užívala som Duphaston. Keď už vraj nemal účinok, tak sa vysadil. Ale za neho som dostala náhradu iba Magnosol. Špinenie pokračuje vždy z noci do rána.

Môj gynekológ povedal, že už nevie z čoho to môže byť. Krčok ok, placenta ok, všetko ok. Nenamáham sa, oddychujem v rámci možností (som zdravotná sestra).

Dnes do rána špinenie až do takej bordovej farby. Počas dňa toustálo a objavilo sa k večeru v menšom množstve. Môj gynekológ vraj netuší z čoho to môže byť. Dala som si Ascorutin jednu ráno a jednu večer.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať bez vyšetrenia. Lokalizácia placenty? Nie je príliš nízko? Pošvová infekcia je vylúčená? Netvrdne Vám často bruško?

Magnosolv nie je náhradou progesterónu. Ascorutin je podľa mňa správnou voľbou, kľudne aj 3x1. Uvidíte či pomôže. Stabilizuje cievnu stenu drobných ciev, aby nepraskali.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník