Problém so stolicou v tehotenstve

3. okt 2023

Ahojte, trpím týmto problémom už asi 2 týždne. Som 8tt a mám problém ísť ráno na wc, nakoniec síce idem vždy čiže o zápchu nejde ale dosť sa tam trápim. Na začiatku tehotenstva som špinila, takže užívam aj duphaston ale špinenie pominulo. No po takom trápení na veľkej potrebe vždy mám akoby zvýšený výtok alebo ako to nazvať, nie je to špinenie, skôr taký výtok do žlta. Mám sa obávať? Gynekologičke som to spomenula, povedala, že to je spôsobené tým tlačením počas veľkej potreby. Aj som si čítala vraj má veľa žien tento problém, mali ste to niektorá? Ako tomu predísť? Zaradila som už aj viac vlákniny do stravy ale zatiaľ nepomohlo. Dnes ráno som asi 20min v kŕčoch strávila na wc a aj tak nič :( už sa tam bojím ísť. Môžem takýmto tlakom ublížiť bábätku? Ďakujem.

minenkak
3. okt 2023

Skús ubrať vlákninu tá môže spôsobovať kŕče a zavádzať ju postupne ,menej cukru a na záchod choď až keď naozaj musíš a hlavne veľa vody,na zápchu si dávaj pozor v tehotenstve

autor
3. okt 2023

@minenkak ďakujem pekne, tak skúsim menej vlákniny…cukor nepapam žiaden :( dosť sa bojím, aby som nejako neublížila plodu, môže sa niečo stať? Ďakujem

autor
3. okt 2023

@minenkak ďakujem, dúfam že sa nič nestane 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre