Čo znamená výrastok v pošve mesiac po pôrode?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

som mesiac po pôrode a ešte nemám zahojené šitie. Každý deň mi vypadne nejaký steh, ale ešte tam nejaké stále cítim. Keď sa sprchujem, tak vždy si čupnem. Počas umývania som zistila, že na začiatku vchodu do pošvy mám takú guličku. Na pohmat vyzerá ako krčok. Ešte smerom hlbšie na stene pošvy ide taká ako keby kožná riasa, ktorá je asi pol centimetra hrubá. Niekedy cítim ako keby mi tam trošku niečo zavadzia.

Je to ešte hojenie poranenia?

Stiahne sa to ešte?

Môže to byť nejaký výrastok?

Kontrolu po šestonedelí mám o dva a pol týždňa. Mala som údajne ruptúru hrádze prvého stupňa a cca 15 stehov.

Ďakujem

Dobrý deň,

obdobie šestonedelia - teda 6 týždňov od pôrodu je čas na to, aby sa telo ženy zotavilo. Do toho spadá aj hojenie pôrodného poranenia. Nález som nevidela, preto sa neviem vyjadriť či ide o normálny nález - rana v štádiu hojenia alebo o problémové hojenie.

Vypadávanie stehov je v poriadku.

Pokiaľ rana nehnisá, nezapácha, dajte jej čas do kontroly. Potom sa uvidí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník