Dá sa otehotnieť i napriek tomu, že mám vnútromaternicové teliesko?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom otehotnenia pri vnútromaternicovom teliesku Mirena. Mirenu mám rok a už týždeň mám bolestivé a navreté prsníky. Dnes ma bolelo podbruško, kríže a bolo mizle. Dva týždne dozadu som špinila.

Je možné otehotnieť i napriek teliesku?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výnimočných prípadoch, aj keď zriedkavo, sa to stať môže. Zrealizujte si pre istotu tehotenský test.

Druhou možnosťou je aj vznik jednoduchej cysty na vaječníku, ktoré pri hormonálnom vnútromaternicovom teliesku občas vznikajú, ale vo väčšine prípadov aj sami miznú.
Preto kontaktujte svojho gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník