Do ktorého týždňa musím dodržiavať režim ležania?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

minulý týžden som bola na poradni v 31. t týždni a doktorka mi povedala, že synček tlačí na krčok a už je hlavičkou v pôrodných cestách. Krčok mám 16 mm a otvorená som na prst. Poslala ma do nemocnice, kde mi podávali infúzie mágneziové + 2x 200 Utrogestan + 3x 2tbl magnézia + 4x8 mg injekcie na dozretie malého pľúc.

V piatok ma pustili s tým, že Utrogestan a magnézium brať naďalej a ležať.

Je to až také zlé?

Do ktorého týždňa by som mala dodržiavať tento režim ležania?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález je skutočne veľmi pokročilý na daný týždeň tehotenstva.

Do ukončeného 36. týždňa je určite potrebný prísny kľudový režim + ordinovaná terapia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník