Skrátený krčok v 34. týždni

raddkka
28. dec 2020

Zdravím,
Som v 33 TT + 4. Dnes na poradni som mala krčok na 1,5 cm. Vnútorna bránka uzatvorená. Gynekológička ma poslala do pôrodnice na kortikoidné injekcie. V nemocnici rovnaké výsledky. Malý je hlavičkou dole ale nenalieha na pôrodné cesty. Pichli mi dnes dve injekcie, dali progesterón. Ešte dve injekcie budú zajtra. Ozvy na pásoch boli ok. Magnézium neberiem. Nerobí mi dobre.
Máte niektorá podobné skúsenosti. Ako to s vami bolo? Poslali vás po vybratí injekcií do pokojového režimu domov, alebo si vás nechali v nemocnici? Prečo si vás nechali v nemocnici, ak sa môžem opýtať?
Nie žeby som sa domov nejako ponáhľala, alebo by mi tu bolo zle. Len som na izbe sama. Je tu len jedna posteľ na izbe. Je mi tu smutno. Inde je plno. A doma je doma

babyttcirl
29. dec 2020

@raddkka dost sa čudujem, som to co ty a mam taky istý krcok a moja porodnicka na antolskej povedala ze to je uplne v pohode. Vsetko je formované a zavrete. Magnezium beriem aj progesterone. Som doma a normalne fungujem. Nechápem prečo si musela ísť do nemocnice na kortikoodne injekcie?? Chuda.. moc to nezavidim

raddkka
autor
29. dec 2020

@babyttcirl akože nie je mi tu zle. Keby mi v pondelok nezačínalo skúškové, je mi to o to viac jedno. Povedali mi, že 1,5 cm je málo a je to na 50% na predčasný pôrod. Zatiaľ to vyzerá ok. Ozvy sú v pohode, malý sa ozýva. Ale aj na príjme po ďalšom sone doktor naordinoval injekcie na vývoj pľúc. Výhody sú väčšie ako riziká. Nechcel ma pustiť ani domov pobaliť sa. Verím, že mi po poslednej injekcii ešte spravia sono, aby si overili, či sa nález nezhoršil a pôjdem až potom. Skôr ma zaujímalo, aké sú postupy v nemocniciach. V noci som nemohla spať a je ten príspevok trochu emotivnejší, než mal byť 🙂
A tie injekcie nie sú taká hrôza. Vpich boli, lebo ide do svalu, látka štípe ešte aj dve hodiny, ale dá sa to. Na ihly som si už v tomto tehotenstve zvykla, beriem clexane. Takže z toho nemám stres, ako by niekto mohol mať.
Ale to, čo si mi napísala pomohlo. Ďakujem. Vidieť, že u nás sú postupy rôzne. A kedy máš ďalšiu poradňu, pri tomto skracovaní krčka?

mongi2010
29. dec 2020

@raddkka aj ja som mala v takom istom tyzdni ako ty krcok na 1cm a otvorená na 2 cm tiež ma poslali na injekcie.polezala som si týždeň a v začatím 36 tt ma pustili domov s tým že sa nemám nejako namáhať aspoň do toho 38 kým babatko nie je celkom vyvinuté 🙂 nakoniec som porodila presne na deň termínu, držím prsty 🍀

pukanec123
29. dec 2020

@raddkka Hm ja sa tiež čudujem, ja som pri prvom tehotenstve mala krčok skrátený od 28tt na 1cm a normálne som fungovala až do pôrodu, doktor z toho nerobil vedu 😱 ale asi vedia čo robia, predsa len sú doktori oni a nie my, a radšej zbytočne ako potom neskoro.

m_o_n_c_a_k
30. dec 2020

Kamoška tiež takto bola v nemocke a do brala injekcie a na druhy deň ju pustili domov do kľudového režimu.

dagmar13
30. dec 2020

@raddkka s krckom som natom rovnako ako ty,dokonca mi už aj nalieha a mám ho tuším polotuhy či ako sa to značí do knižky...keď som sa dr pýtala či je to niečo katastrofálne a nemôžem nič robiť povedala,že nie...mám brať akurát magnerot a aj viackrát denne ...clexane tiež picham...v pondelok idem znova,tak som zvedavá čo má zasa čaká...záleží to asi od lekara

babyttcirl
2. jan 2021

@raddkka chodim kazdy tyzden teraz lebo striedam este moju gynekogicku a aj porodnicku uz.. takze raz za týždeň tam som urcite 🙂 a ty ako to ide?
A tiez picham clexane

raddkka
autor
2. jan 2021

@babyttcirl ešte tu ležím. Uvidia, čo bude v pondelok na sone a čo povie primár. Ja som mala v pondelok aj posličkov, ale nakoniec usúdili, že to bolo zo stresu a z toho, že mi dali jesť o 12tej a od pol piatej som bola 5 hodín na pásoch hladná a smädná. Takže sa nie je čomu čudovať. Takže v pondelok uvidím, čo so mnou bude ďalej, dnes mi doktor na vizite povedal, že sa mám v pondelok po cervikometrii pýtať domov, ak sa nález nezhoršil

aknamorka22
2. jan 2021

Ja som to mala v 32tt. Naliehal hlavičkou na vchod, krcok 1,5cm otvorená na prst, neustále tvrdnutie brucha, mierne zakrvacanie. Nechali ma v nemocnici týždeň, nasadili magnezko, progesteron, kortikoidy. Pustili domov. Potom za cca mesiac znovu mierne zakrvacanie, tvrdnutie brucha, otvorená na 2 cm, polezala som si zase týždeň v nemocnici. Rodila som nakoniec 38+3. Kazali mi kludovy režim, že mám vydržať aspoň do 38tt aby nebolo dieťa brané ako predčasne narodené a podarilo sa 🙂 ale ja som okrem toho mala ešte dvojcievny pupočník a bola som kvôli tomu na rizikovom. Údajne preto si ma v nemocnici nechali až týždeň. Teba predpokladám, ze po troch dňoch pustia 🙂 držím palce

raddkka
autor
2. jan 2021

@aknamorka22 no už som tu od pondelka a v pondelok podľa cervikometrie primár posúdi, či si ešte užijem pobyt alebo ma pustí domov.
Teší ma, že ste zo tak pekne zvládli až do 38 tt. Tak podľa toho, čo si napísala, koľko problémov ťa stretlo, ja som na tom veľmi dobre. Podvihla si vo mne nádej 🙂

iluviel
2. jan 2021

Ja som mala 1,5 cm krčok a porodila som v 33 tt 🤷 Je to naozaj rozne, asi preto si chcu byt lekari isti.

aknamorka22
3. jan 2021

@raddkka ja som do toho 32tt fungovala normálne ale potom som si povedala, že kašlem na všetko a idem sa šetriť. Ani len tašku s nákupom som nezdvihla 🙂 chodila som raz denne na zdravotnú prechádzku a inak som bola len doma a oddychovala. Takže keď ta pustia, doma vyložiť na stôl nohy a nech sa ostatní starajú🙂 silno držím palce 🙂

veronikao84
25. máj 2021

@mongi2010 a to si mala ultrazvukom robene ?

mongi2010
25. máj 2021

@veronikao84 áno ale aj palpačne 🙂

veronikao84
25. máj 2021

@mongi2010 ja to mam podobne , vydržať aspoň do 36tt

mongi2010
25. máj 2021

@veronikao84 a v ktorom ste tt?

veronikao84
25. máj 2021

@mongi2010 34 teraz

mongi2010
25. máj 2021

@veronikao84
@veronikao84 tak ešte pár týždňov vydržať a bude dobre ❤️ držím prsty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre