Je bezpečné podstúpiť štvrtý cisársky rez?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

s partnerom sa pohrávame s myšlienkou na 4. dieťa. Zatiaľ sa bavíme len v teoretickej rovine. Doma máme skoro ročné dieťatko, no dve staršie deti sú už veľké a nám sa akosi "pýta do hry" ešte jeden súrodenec.

Aký máte názor na štvrtý cisársky rez?

Ak by teoreticky prebehol v roku 2025, tak by som mala 37 rokov. Prvá sekcia bola 18 rokov dozadu. Druhá 15 rokov dozadu a tretia by mala od štvrtej odstup 3 roky.

Počas tretieho pôrodu mi pani doktorka s úsmevom povedala, že maternicu mám pekne zahojenú, takže kľudne môžem mať aj štvrtý cisársky. Rada by som poznala viac názorov.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi individuálne. Pokiaľ sa Vám pani doktorka po sekcii vyjadrila, že bol nález pekný, tak je to teoreticky možné.

Prečítajte si tiež odpoveď na otázku nižšie:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník