Mali ste trikrát cisársky rez?

jerrynus
20. dec 2017

Ahojte, som tehotna a som v 10 tt. Mam dve sekcie zasebou jednu pred 8 rokmi a druhu pred 11 mesiacmi. Myslite ze tehu bude Ok aj ked je to tak skoro po porode a este ktomu po druhej sekcií ? Bojim sa tejto dalsiej ktora bude v lete.
Mam sekciu zo zdravotnych dôvodov.
Su mamičky ktore maju tri sekcie a su Ok?
Dakujem ❤️

hankaop
20. dec 2017

Ja som mala dve a pri kazdej ma informovali,ze najmenej dva roky by som mala pockat,nez zas otehotniem. Vas gynekolog vam co povedal? Ide najma o to,aby sa nezacala rozchadzat jazva...

jerrynus
autor
20. dec 2017

@hankaop
Ak mozem tak budem tykat a ak to nebude vadit.

O tomto sa somnou doktorka vobec nebavila... ani náznak reci... a toto tehu prislo tak necakane.... chceli sme este jedno ale nie tak skoro. Ja sa hlavne bojim zd neviem co sa moze stat... lebo nieje sranda mat sekciu pred 11 mesiacmi a teraz znovu o 7 mesiacov...
bojim sa

joanina23
20. dec 2017

Ahooj...ja som po prvej sekcii,ktorú som mala min.rok v novembri a teraz ma caka dalsia v januári....bude to po 14mesiacoch...tiez sa obávam ale nezostáva mi nič iné len verit! 🙂

snehuuulienka
20. dec 2017

@jerrynus tiež ma čaká tretia sekcia,posledná bola v 9/2016 ,.....čiže otehotnela som presne po 12 mes.ale vedome,keďže nám naše druhorodene zomrelo

hankaop
20. dec 2017

Ja som mala rozostup medzi 1. a 2. porodom,oba sekciou, presne 24mesiacov a bez komplikacii. Len teda druhu som zvladala tazsie ako prvu a viem,ze sa tazsie sila rana. Ale tak,kazdy sa hoji inak. Drzim ti palce,aby ste to zvladli

mmmj
20. dec 2017

mam kamosky po styroch sekciach, tri mali podobne tesno ako Ty a su v poriadku. Jedna z nich neplanovane caka piate, takze piata sekcia. To je uz trosku privela, ale poznam minimalne dva mamicky s piatimi sekciami a su obe v poriadku.
V Europe sa zvycajne kvoli tomu az tak nepanikari, aj tak je vsetko individualne. Niekto ma problem aj po jednej sekcia a niekto je v pohode aj po styroch. Drzim palce a prajem vela zdravia 🙂 Bude to v poriadku.

adusik8
20. dec 2017

Medzi prvou a druhou mám 22 mesiacov a budem mať tretiu v lete otehotnela som neplánovane 4mesiace po druhej sekcii a zatiaľ je toto najlepšie tehu okrem rastúceho bruška žiadne príznaky tehu 🙂 cítim sa super 🙂

renicica
20. dec 2017

Ja som mala 3 sekciu a bolo vsetko ok,v juli bude stvrtu sekciu a aj poslednu.

jerrynus
autor
20. dec 2017

Dakujem vam vsetkym, len mna strašia stym ze mi hrozí ruptura maternice alebo ze to nemusim stihnut do nemocnice a pod. 😞

baby2
20. dec 2017

@jerrynus Na Slovensku je porod cisarskym uz casty, tym padom surodenec je skoro vzdy automaticky cisarskym . My 🙂 tretorodicky sme povacsine spravou o 3 tehu necakane zaskocene, a teda z toho vyplyva ze porodov - 3x cisarsky je uz na SR dost. Moje tehu sa navzajom nelisili , akurat som na zaver porodila dievku 4,6kg - maternica to zvladla. Porod si naplanujes s porodnikom 2 tyzdne popredu - nech oslabena maternica nejde nadoraz.
Drzim palce. 🙂

novaavon
20. dec 2017

@jerrynus ahoj, ja som mala tretiu sekciu 11 dni dozadu a mala som rupturu maternice. Viac v IP ak chces

jerrynus
autor
20. dec 2017

@novaavon
Ak mozes kludne mi napis budem len rada ❤️

kitty88
20. dec 2017

@jerrynus ja som po druhej sekcii otehotnela presne po roku (snazili sme sa viac ako pol roka), tehotenstvo bolo bezproblemove, ani som nebola rizikova, porod uz automaticky opat sekcia, takisto bez problemov, zotavovanie super, uz po tyzdni som bola viac-menej fit... Pre mna najlepsie zo vsetkych, co sa tyka tehotenstva aj zotavovania 😉

miska333
20. dec 2017

Ja s mala v january 3 sekciu a v pohode. Medzi detmi mam vyse 3 roky rozdiel

lindusss2016
20. dec 2017

@mmmj
Presne takto mi to vysvetlila moja gynekologicka 👍 tiez ma coskor caka druha sekcia po 20 m, teraz ku koncu uz ale staru jazvu dost citim, no.zatial je vsetko v poriadku

jerrynus
autor
20. dec 2017

@miska333
No ja mam 11 po poslednej sekcií .. takze preto sa pytam

majusik1305
20. dec 2017

poznam zenu,ktora ma 5deti, vsetky sekciou. je ok.

jany149
20. dec 2017

@jerrynus mám kamošku čo mala tri sekcie a je ok medzi druhým a tretím v poradí má rok aj trištvrte🙂neboj bude to ok

pribinak
20. dec 2017

moja kamoska ma 4 sekcie, vsetko ok, bola viac sledovana kvoli jazve, musela viac odpocivat, ale ona aj deti su ok.
dnes je uz modernejsia technika, lepsie pristroje, vsetko sa da lepsie sledovat ako v minulosti
vela zdravia

jerrynus
autor
20. dec 2017

Dakujem vaaaam vsetkym velmi pekne 😘

cmulinko
20. dec 2017

@jerrynus za 14 dní mám plánovanú štvrtú sekciu. Moja tretia sekcia bola najlepšia a najjednoduchšia zo všetkých predošlých. Najrýchlejšie som sa aj zotavila.

vikieva
20. dec 2017

@mmmj za som mala teraz lete 3 sekciu a doktorom to vobec nie pacilo poriad mi navrchli aby som dala odvazat vajicniki lebo 4 bysom nie musela do zit ja alebo babo mozeme zomret podla mnia to stranda nieve.

jerrynus
autor
20. dec 2017

No ja plánujem si uz podviazať vaječníky... lebo uz to nieje sranda 4 sekcia potom... teraz mam mat tretiu a lekar z toho nieje nadseny ...

mmmj
20. dec 2017

@vikieva to oni casto navrhuju uz po druhej sekcii. Treba sa vzdy pytat aj na iny nazor, vyhladat aj ineho lekara na konzultaciu. Ale ako pisem, je to individualne

carmenuska
20. dec 2017

Pozri,nik ti to nepovie dopredu.Jazva sa hoji cca 5-6 mesiacov a potom je uz jedno ci cakas 1,2,10 rokov,ci otehotnies hned.Tak mne vysvetlil moj gyn a zaroven kamarat.Napr ja som po prvej sc rodila po 2 rokoch presne,zrastene bolo dobre a mala som dehiscenciu jazvy,dcera sla vonv 37 tt hrozilo rupnutie.Bola som na magnetickej rez.Teraz sme chceli este jedno,ale jazva nie je ok.Som 18 mes po porode a drzi mi to poa magnetickej na 4 mm a ma by vraj az 1,5'cm cize ak by mi rastlo brucho,ruplo by mi to.V rodine mame jednu,co ma 5 deti sekciou bez akehokolvek problemu....je to upl.e indivindi,musis verit.Toto su rizika sekcie.I ked loa niektorych mudrch zien tu na mk,si to prespis a je to bezbolestny porod.

miska333
20. dec 2017

@jerrynus neboj , vsetko bude v poriadku. Ja za seba mozem povedat ze co dalsia sekcia tym som ju lahsie znasala a lepsie sa zotavovala.
Dr mi jazvu stale kontrolovala, hlavne nic tazke nezdvihat a setri sa

danielads
20. dec 2017

Možno porodis aj prirodzene
Neboj sa ako ma byt bude nezmením e to. Hlavne treba myslieť dobre. Pozitívne doktor ta bude informovať. Ja chcem rodiť po 2 sekciách prirodzene je to možné bud to vyjde alebo nie ale ak bude všetko ôk tak aspoň skúsim. Veľa robí psichyka.
@carmenuska inak mne nikto nikdy jazvu nemeral.

momof3
20. dec 2017

Ja som po 3. A vsetko ok. Akurat posledné 2 mesiace mi merali často jazvu. Deti maju 7,5 rokov a posledny 3 mesiace. Ale bolesti pri zotavovani boli najhoršie , plakala som ako male decko od bolesti tri dni. Potom to Prešlo. Neboj, ale viac nechod. Ja som si dala rovno sterilizáciu

jerrynus
autor
20. dec 2017

@miska333
Dvíham iba malu 11 mesačnú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre