Je bezpečné tretie tehotenstvo po dvoch sekciách?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, chceli by sme s manželom tretie dieťa. Len mám obavy, nakoľko som mala už 2 sekcie, jednu pred 4 rokmi a druhú pred 1 rokom a 8 mesiacmi.

Keby teraz otehotniem, je to bezpečné?

Ešte aby som nezabudla, po prvom bábätku som presne po roku zostala tehotná, no to som potratila a ďalšie tehotenstvo bolo v poriadku. A ešte som mala pri oboch tehotenstvách hypertenziu posledné 2 - 3 mesiace.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pomôže Vám odpoveď na otázku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Po uplynutí 1 roka po sekcii môžete bezpečne znova otehotnieť.

Čo sa týka vysokého krvného tlaku, je pravdepodobné, že s ním budete mať problémy aj pri tretej gravidite. Ak išlo o rozvoj preeklampsie, je možné nasadiť Anopyrin 150 mg na večer počas celej dĺžky tehotenstva (do 34-35gt.) v rámci prevencie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník