Je diagnóza "Vas-L-s a napriamená lordóza" dôvod na sekciu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

aktuálne som v 34. tt a kvôli bolesti chrbta (resp. blok pri ležaní na chrbte nad ľavou stranou zadku) som navštívila ortopéda, ktorý mi určil túto diagnózu: Vas-L-s a napriamená lordóza, osová odchýlka. Taktiež povedal, že mám úzku panvu a odporúča cisársky rez.

Je táto diagnóza dostatočne vážna na cisársky rez?

Bude to môj druhý pôrod, 1. bol prirodzený.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ ste už raz porodili spontánne bez komplikácií, tak panva bude dostatočne priestranná aj pre ďalší spontánny pôrod.

Čo sa týka ostatného nálezu, záleží od Vašich subjektívnych ťažkostí a od vyjadrenia ortopéda, ktorý musí v závere jasne uviesť doporučený spôsob vedenia pôrodu. Pôrodník sa následne riadi jeho doporučením.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník