Úzka panva a tlačenie bábätka

1sandricka1
7. nov 2020

Dobre ránko maminky budúce maminky 😊 mam takú otázku sú tu baby ktoré mali úzku panvu a v pohode vytlačili bábo? Na poradňi mi vravela Dr. že malinký je otočený dole hlavou a som otvorená na 1prst a ze určite ho vytlačím som 38tt a dohľad malého je 2700g. A v piatok tam bola iná Dr. v nemocnici a tá mi povedala ze určite ho nevytlacim keďže mam také úzke panvy..😏 Cisárskeho sa veľmi bojím najradšej by som prirodzene.. 🤔..

0silvia0
7. nov 2020

@1sandricka1 mam uzku panvu, sice som rodila naposledy pred 16timi rokmi, ale moje deti mali 3660 a 3300 g a rodila som vaginalne. Syn mal sice hrbatu sisatu z toho tlaku, bol vacsi, ale inak v pohode, casom sa mu hlava upravila. Po porode som cca rok mala celkovo panvu rozsirenu, kym sa mi vratila do povodneho rozmeru.
Inak velmi "mily" gynekolog mi povedal pri pohlade na mna a moju mini panvu: ja nechapem ako zeny ako vy mozu porodit🙄, fakt velmi profesionalne...

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@0silvia0 ja som tiež taka útla malinká a už neviem čo si mám myslieť jeden Dr mi povie tak druhý tak 😏

bavlnka92
7. nov 2020

to nie je o panve. ja som mala boky cez 90 (aj keď vážim málo) a pomohlo mi to prdlajs. trvalo to dlho a nepostupovalo až skončilo cisárskym. vôbec nezáleží na tom akú máš panvu 😉

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@bavlnka92 no tak uvidím co mi povedia o týždeň ako to vidía 🙂 🙈 len oni stále tu panvu riešia 🤣🤣

iriska13
7. nov 2020

@1sandricka1 tiež mam uzku panvu a dr povedal hned , že to vidí na cisarsky a tak aj bolo....

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@iriska13 a v kolkatom Tt si šla na cisárak?

meluela
7. nov 2020

@1sandricka1 mna tiez ta vystrasila dr. na poradni ze mam uzku panvu, dieta je velke a asi bude treba cisarsky. no a potom 3900g dieta vyslo v pohode von prirodzene 🙂 hlavne nech sa potom nechaju sa aj trocha pohybat, poprachadzat nech dietatko ma sancu tam spravne zrotovat .. nie len na chrbte vkuse lezat s pasmi

iriska13
7. nov 2020

@1sandricka1 normalne som šla na termín, no ja som sa bohužial vobec neotvarala.....

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@meluela oh ja len dúfam ze pôjdem prirodzene lebo toho cisárskeho sa veľmi bojím 😏..

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@iriska13 a tiež si mala také kontrakcie, únik plodovej vody a tak? Ja len že či žena aj keď sa neotvora ma také bolesti a všetko

iriska13
7. nov 2020

@1sandricka1 ano, uplne všetkým som prešla....ono ked ma prijali, bol tam druhý dr a ten o cisarskom nechcel ani počuť, ale nakoniec som aj tak zbytočne čakala, ked som sa vobec neotvarala...nechal ma vytrapiť poriadne...

meluela
7. nov 2020

@1sandricka1 Drzim palce aby to pekne slo. A nie je ziadna tragedia ani keby to musel byt cisarsky. Je uzasne, ze dnesna medicina uz ma take moznosti bezpecne pomoct mamicke a dietatu aj v pripadoch, ktore boli v minulosti beznadejne.

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@meluela nieje to tragédia určite my ženy všetko vydržíme mne sa jedná iba oto aby som mala malého hneď pri sebe nechcem čakať po tom cisárskom a mat katéter a tak 😕😵 ale keď budem musieť tak nič stým nenarobim no

hradnapani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki9871
7. nov 2020

@1sandricka1 ahoj, ja som mala ten najdilezitejsi rozmer panvy hranicny a porod perfektny a rodila som prirodzene. V 37tt ale mala bola male babo 2750g

kiki68
7. nov 2020

Tu v Rakusku panvu nemeraju, iba ak vidia pocas porodu, ze to nejde , tak sa robi cisarak. Ja mam velmi uzku panvu a dala som knap po 1,5 hodiny drepovania 3660g dieta prirodzene. Ta panva pracuje aj v priebehu porodu a da sa tomu prirodzene pomoct. 2700g dieta je mala babika, to prejde len taky fukot. Skoda sa dat rezat

kiki68
7. nov 2020

@1sandricka1 ved skus prirodzene, ked to nepojde tak spravia urgentne cisarak. Ja som mala aj mensi krcok a ten tiez vydrzal, bez skrabanca

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@kiki68 podaj by si mala pravdu 😊 že to prejde jak nič 😇🙏🏼 ja som vôbec ani nato nemyslela ze pôrod že by som sa bála ale teraz keď mi Dr. Povedal ze to nevytlacim tak mam strach aby neboli nejaké komplikácie 😕

ja_mama
7. nov 2020

Ja som mala tiez hranicne rozmery panvy na velkost babatka....ale dr mi az po porode (vaginalnom) povedal, ze stastie ze bolo babo o 300 gramov mensie, lebo ze na moju panvu bol ten odhad kg tak natesno....aspon ma dopredu nestresoval, ale na druhej strane vdaka tomu ze to vsetko pomeraju vedia s cim mozu pocitat a predist tak komplikaciam...tvoje babo vyzera ze nebude ziadny obor, tak to snad pojde bez problemov aj klasicky 🙂 alebo ta aspon nenechaju zbytocne trapit ak by to nahodou neslo..naozaj sa dopredu nestresuj, hlavne aby ste boli obidvaja v poriadku ci uz to pojde tak alebo tak 🙂 a kateter mozes mat kludne aj po vaginalnom, to by som ako extra komplikaciu nevidela, aj ked je to neprijemne...nuz nenavyberame si ten priebeh porodu, ale zvladneme vsetko 😉 cim vo vacsej pohode budes tym lepsie bude aj ten porod prebiehat, pri strese sa ti vylucuju hormony, ktore ten porod skorej zastavuju...ked uz to pride, skus sa tesit na babatko a nemysliet na komplikacie a aj tie porodne cesty sa lepsie pripravia 🙂

susedaberta
7. nov 2020

@1sandricka1 mne to tak povedali.. Videli to na Sone... Nie len tak z brucha... A povedali mi to preto lebo meranie to potvrdilo... Som šťastná a veľmi vďačná že ma vyšetrí niekto kto sa tomu rozumie... Nikdy by som neriskoval normálny pôrod keď skúsený lekár vidí že to nie je možné.. Nie je nič viac ako zdravé dieťa.. A nič horšie ako žiť s pocitom že si ho,, sama,, poskodila

1sandricka1
autor
7. nov 2020

@susedaberta ahoj, ja som nepovedala ze silu mocu ho chcem porodiť prírodzene ja som aj za cisársky ak bude treba 🙂 len o to mi šlo že aj môj gyndoš aj Dr.v nemocnici povedali ze pohode by som ho vytlačila a teraz keď som bola na Posledy bola tam mladučká doktorka ktorá mi povedia ze určite cisársky tak to ma vystrašilo..

bessdonna
12. aug 2022

@1sandricka1 ako si nakoniec rodila?

cicuca
12. aug 2022

@1sandricka1 nemusíš sa báť. Ženské telo, nech je akékoľvek je na pôrod predurčené. Panva ako taká je poskladaná z viacerých kosti, ktoré sú pospájané veľmi pružnými chrupavkmi a tie majú schopnosť rozostupovat kosti, aby malo bábätko dostatok miesta a mohlo byť prirodzene porodene.

emasss111
12. aug 2022

Ahoj....mňa keď počas pôrodu vyšetrovala sestrička, tak len zhíkla, že jaaaaj vy ste strašné úzka...akože bohovsky mi to dodalo na odvahe :D ale dcérku som vytlačila na 2 zatlačenia a vôbec som necítila, ako zo mňa ide von.....je pravda, že mala len 2600 g, lebo sa narodila 3 týždne pred termínom.....a aj doktor po pôrode povedal, že sa bál ako porodím a milo som ho prekvapila...vraj moje telo nie je stvorené na rodenie detí, lebo som dosť úzka heh...takže neboj, kľudne môžeš porodiť prirodzene...budeš v nemocnici a tam sa o teba aj bábo postarajú, nech už budeš rodiť akokoľvek ;)

0silvia0
12. aug 2022

@emasss111
@bessdonna
@cicuca autorka uz nema ucet na modrom koni, uz si to asi neprecita. Je to stara diskusia.

0silvia0
12. aug 2022

@emasss111 toto bolo povedane aj mne stylom, ze sa mudr. na mna zapozeral a vyriekol: ja nechapem ako zeny ako vy mozu porodit... a pritom som pri tlaceni ziadne problemy nemala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre