Je normálne, ak idú menšie zrazeniny počas menštruácie po šestonedelí?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

som 9 týždňov po pôrode, aj napriek kojeniu som dostala menzes.

Chcem sa ale opýtať, či je normálne, že občas idú menšie zrazeniny?

Vôbec si nepamätám, či som to mala aj pred tehu. Na kontrole po šestonedelí bolo všetko ok, mala som ešte “pár očistkov”. Po pôrode som dostávala injekcie Mether na sťahovanie, nakoľko malá mala žltacku a dávali ju pod svetlo (štandard v nemocnici). Predpokladám, že mám aj suchú pošvu, nakoľko ma svrbela, ale výtok som nemala. Dali mi Gynoflor, no keď som ho brala dlhšie ako 3 dni, pálilo ma to.

Doktorka povedala, že si telo s očistkami poradí samo. Tiež mi predpísala Zlyndu, pri ktorej je vraj špinenie časté. Čo sa týka menzesu, zatiaľ je primeraný, na 3 - 4 vložky denne. Ani nijak silný, ale s klasickými menštruačným bolesťami. Zatiaľ ho mám 4. deň. Trošku sa obavám tých zrazenín, neviem či mám kvôli tomu navštíviť lekára.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak je krvácanie primeranej intenzity a vložiek miniete toľko koľko píšete, drobných zrazením sa neobávajte. Pravdepodobne sa krv chvíľu zbiera v pošve, zrazí sa a následne vychádza vo forme zrazenín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník