Je normálne, ak mi vynechala resp. bola slabá menštruácia?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň prajem,

mám 38 rokov, cyklus väčšinou v rozpätí 22 - 27 dňový. V piatok na 22 DC som mala mierne krvácanie, skôr akoby len jednorazovo, cez víkend nič a včera opäť mierne špinenie. Dala som si tampón s tým, že sa asi spúšťa menzes konečne ale do večera nič a aktuálne stále bez krvácania. Ešte sa mi to nikdy nestalo, v podstate nemôžem ani povedať, že by mi meškala menštruácia vzhľadom k tomu, že stále som v časovom okne kedy sa môže spustiť. Ale toto sa mi stalo prvýkrát, že takto zvláštne krvácam/špiním. V podbrušku cítim taký tlak, ako keby sa má každú chvíľu spustiť ale nejako sa nevie rozbehnúť. Tehotenstvo neviem úplne vylúčiť, mali sme nechránený styk posledný deň predchádzajúcej menštruácie ale plodné dni mám odsledované ovu testami a väčšinou je to tak 12 - 13 DC, čiže pravdepodobnosť tehotenstva je minimálna z môjho pohľadu ale na test je ešte asi príliš skoro.

Je normálne, že by takto vynechala resp. bola taká slabá?

Vždy mám 2 dni veľmi silné krvácanie. Mala som aj mykózu 2 - 3 dni minulý týždeň z liekov, nakoľko som bola chorá.

Mohlo to ovplyvniť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

menštruačný cyklus pravdepodobne ovplyvnilo prekonané o ochorenie. Neobávajte sa, najskôr o nič nepôjde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník