Je tam ešte šanca, ak bol gestačný vak prázdny?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

4. 1. 2023 som mala KET, hCG na 13. deň 539, včera kontrolné hCG na 19. deň 4353. Včera som začala masívne krvácať doobeda, tak som išla večer na pohotovosť urobili mi uzv, kde videl lekár prázdny gestačný vak. Som 5 + 3.

Je možné, že keď nevidel žĺtkový vak a plod, tak sa ešte ukáže?

Povedal, že hCG je dosť vysoké, že už by malo byť niečo vidno v gestačnom vaku.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

keďže ako popisujete, krvácanie bolo masívne, je vôbec zázrakom, že bolo v dutine videť gestačný vak. Podľa môjho názoru je vhodné ešte počkať. V úvode gravidity (5+3) ešte nemusí byť jednoznačne vidieť štruktúry vo vnútri vaku. Je potrebné nasadiť liečbu na zastavenie krvácania a podpornú liečbu (doporučujem konzultovať lekára z CAR, ktorý dávky upraví) a kľudový režim.

Skontrolovať ultrazvuk s odstupom pár dní (ideálne o týždeň).

Veľmi Vám držím place!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník