Prázdny gestačný vak a slabé krvácanie v 5. týždni

jozefina30
14. jan 2020

Ahojte,
V nedelu po prebudeni som mala mierne jednorazove krvacanie, po utreti uz nic. Bolesti ziadne. Radsej som utekala na pohotovost, predpisali mi duphaston 2x1 tbl denne, odvtedy ziadne spinenie. Podla kalendara som bola v nedelu 5+3tt (max mozna odchylka 2dni kedze takmer urcite viem termin ovulacie). Sluzbukonajuci lekar videl na utz len gestacny vak o velkosti 14.6mm, bez zltkoveho vaku. Nepovedal k tomu nic,iba najblizsie nech pridem na dohodnuty termin vstupnej prehliadky (8+0tt) a v pripade krvacania na pohotovost. HCG mi nebrali. Neviem co si mam o tom mysliet, nemal byt zltkovy vak uz vidno pri takej velkosti gestacneho vaku??? Diskusie a clanky na internete su rozne. Bojim sa, ze plod sa nevyvija ako by mal. Mam ist k mojmu lekarovi na kontrolu skor? Mam za sebou jedno biochemicke tehotenstvo.

lenka1209
14. jan 2020

@jozefina30 ahoj ono je to velmi skoro este takto hodnotit presne ako povedal dr.v 8tt uz bude mudrejsi vtedy uz by malo aj to srdiecko bit. Ale ak sa velmi bojis pockaj tyzden a behni k nemu skus zavolat a poprosotncinby ta nepozrel ze si velmi z toho nervozna pripadne behni na pohotovost ze ta brucho tlaci spravia ultrazvik a budes pocit nazor aj ineho lekara propadne behni inemu na konzultaciu...v tom 7dmom uz je lepsie vidiet ...duphaston ak ma pomoct pomoze 😉 pisat ti nestresuj nebudem ja som taka ista 🤦‍♀️

jozefina30
autor
14. jan 2020

@lenka1209 no moj lekar ordinuje len stvrtky cize rozmyslam ze tam zbehně teraz vo stvrtok, to budem mat presne ukonceny 6tt.. ten psychicky stres je najhorsi, ale ked mne sa ten gestacny vak zda skutocne velky cez 14mm😞a vsetci pisu ze v 6tt uz aj srdce bije dakedy

lenka1209
14. jan 2020

@jozefina30 no tak zbehni hned teraz vo stvrtok budes kludnejsia...no vies co je to individualne vsade pisu ze by uz malo pomalz bit srdiecko qle mneho pri malom bolo pocut az v 7tt a niektore zeny dokonca pisali ze koncom8 tt takze mohlo sa to cele spojit trosku neskor ako si myslis a je to teda cca 2 az 3 dni pozadu...behni vo stvrtok budes kludnejsia

mimiqa
14. jan 2020

@jozefina30 mne bolo vidno vak bola som 6t plus 3dni o dva dni uz bilo srdiecko...klud...inak hcg je zaklad ze sa bere nechapem..teda krv na hcg

jozefina30
autor
15. jan 2020

@mimiqa a zltkovy vak ti vidno tiez nebolo? Este mam obavy, ze sa zltkovy mihol tym krvacanim vyplavit a ostal tam len gestacny:/

miskamilka
15. jan 2020

@jozefina30 ahoj, ked som ja "skumala" moje vysledky prvych ultrazvukov v tehotenstve, nasla som na webe viacero zahranicnych clankov, kde sa uvadzalo, ze sanca na "dobre" tehotenstvo je do velkosti prazdneho gestacneho vaku 25mm. Povodne udavali studie 19mm, ale potom sa objavilo par vynimiek, ze aj pri 20mm sa objavilo nakoniec embryjko + odchylka merania tak malych velkosti, ze to stanovili na tych 25mm... cize sanca stale je 🙂 ak vies po anglicky, mozes si tie studie vygooglit

jozefina30
autor
15. jan 2020

@miskamilka ano presne tie studie som citala 😊len na internete je tolkov nazorov ze potom uz clovek nevie kde je pravda..kazde telo je ine tak si radsej nerobim plane nadeje

miskamilka
15. jan 2020

@jozefina30 to ano, triezvy postoj, netreba si robit nadeje, ale na druhej strane, este to nie je celkom stratene 🙂 uhol pohladu.. ;)

jozefina30
autor
16. jan 2020

@lenka1209 dakujem🤗tak som dnes bola a uz je vidno plod 2mm, akciu srdiecka este nie

mimiqa
16. jan 2020

@jozefina30 gratulujem ver že zajtra už bude bit 😘😘😘😘😘kedy ides

jozefina30
autor
16. jan 2020

@mimiqa 30.1. az, tak dufam, vtedy uz bude musie s istotou bit ak je vsetko ok🤗

mimiqa
16. jan 2020

@jozefina30 je papať vitamíny a oddychuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre