6tt a prázdny gestačný vak

petulka2903
9. sep 2020

Ahojte, bola som u lekara s tym ze som tehotna. Tehotenstvo aj potvrdil podla sona ale videl len prazdny gestacny vak. Podla jeho vypoctov som v 6+2tt. Dal mi progesteron na udrzanie tehotenstva a objednal ma na kontrolu az na 13.10. Myslite si je to ok ze bolo vidno v tom case len prazdny gestacny vak a ze mam ist az tak neskoro na kontrolu?

zuzka1_zuzka1
9. sep 2020

@petulka2903 aj ja som to tak mala a drobec už má 5 mesiacov 😉 držím palce 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e1i
9. sep 2020

@petulka2903 6+4 nám bilo už srdiečko

petulka2903
autor
9. sep 2020

@e1i no len nam 6+2 nebolo este nic vidiet len gestacny vak ale lekar sa usmieval

lucia30lucia
9. sep 2020

@petulka2903 Ahoj aj ja som to tak mala tiež mi dala doktorka tabletky na udržanie ale kázala mi prísť tak za 3tt na kontrolu aby vedela co sa deje a našťastie všetko ok teraz som 28tt a všetko super. Hlavne kľud a oddychuj užívaj vitamíny a tie tabletky na udržanie a verím ze všetko dobre dopadne. Držím palce ✊✊🤗🤗🤗

selest
9. sep 2020

Tak isto nevidel nic v 6tt iba vak. Pogratuloval k tehotenstvu a kazal prist o 2 tyzdne. To uz bolo pekne vidiet aj srdiecko.

petulka2903
autor
9. sep 2020

@selest no len mne kazal prist az 13.10 co je o mesiac

thoughtfulweirdo
9. sep 2020

U mňa pred týždňom plod zodpovedal 6+1 a už bolo srdiečko. Ale podľa menzesu to už bolo 7+3, takže plod o 9 dní zaostáva, čo pravdepodobne spôsobila oneskorená ovulácia. Takže ak si aj ty mala neskôr ovuláciu, nie tabuľkovo na 14ty deň cyklu, ešte môže byť všetko v poriadku a plod sa ukáže aj so srdiečkom neskôr, len bude podľa tabuliek menší. Mne Dr vravela, že sa to stáva veľmi často 🙂 takže ak nemáš ťažkosti, ešte sa nestresuj.

petulka2903
autor
9. sep 2020

@thoughtfulweirdo no nemam zatial ziadne, ani spinenie ani bolesti nic

selest
9. sep 2020

@petulka2903 tak to uz budes 10tt to uz urcite bude nieco vidiet neboj. Dal ti lieky viac aj tak nemoze spravit. Ak nemas bolesti nekrvacas tak predpoklada ze tehotenstvo bude pokracovat tak ako ma a o ten mesiac tam uz bude to co ma byt. Isla si dr prilis skoro mozno keby si zavolala objednal by ta rovno na toho 13 a ty by si nemala dovod stresovat. A inak aj keby tam nieco teraz videl tak to nieje zaruka nicoho.

thoughtfulweirdo
9. sep 2020

@petulka2903 Tak potom buď v kľude. Zbytočne by si chodila na kontrolu často a stresovala, čo vidno a nevidno. Viem, že to čakanie je hrozné, ale o mesiac už bude všetko jasné 🙂

petulka2903
autor
9. sep 2020

@thoughtfulweirdo ak by som v marci nemala samovolny potrat tak by som tak nestresovala, len teraz som strasne opatrna, kedze je to vytuzene

nini1010
9. sep 2020

O mesiac???Velmi zvlastny postup.

petulka2903
autor
9. sep 2020

@nini1010 ano preto mi to bolo divne, ze ma dal az o mesiac a sestricke povedal nech ma napise do poradne o mesiac

thoughtfulweirdo
9. sep 2020

@petulka2903 Chápem, ale toto doktor ani ty neovplyvnite. Ani keby si chodila na kontrolu každé dva dni, potratu by to nezabránilo, ak by sa tak telo rozhodlo. Ja ležím a mám lieky kvôli hematómu a krvácaniu, kontrolu som dostala o dva týždne a tiež sa mi to zdalo neskoro, že dva týždne teraz nebudem vedieť, či tam ešte je aj bábo alebo už sa vyplavilo, ale je fakt, že ani častejšie kontroly žiaľ neudržia tehotenstvo, ktoré príroda nemieni udržať.

miskooo1987
9. sep 2020

To sme mali pri druhom, videla len vak v 6t... ale vtedy nás objendala o týždeň, a už videla a ten vak už má 4roky... takze držím palce...

nini1010
10. sep 2020

@miskooo1987 Chlape ty musis mat strasne nudny a prazdny zivot ked travis tolko casu na zenskom fore.Nepamatam sa ze by som ta v nejakej teme nevidela vyjadrovat sa.Si evidentne odbornik na zenske zalezitosti.

cookie29
10. sep 2020

No ja som bola včera, lebo som krvacala. A videla váčok a miniplodik. 4mm. Takze tam pár dni hore-dole všetko zmení. Stačí že si mala posunutú ovulaciu o deň-dva alebo je menej Vykonnny prístroj. Takze pokial nekrvacas je všetko ok 🍀

astina
10. sep 2020

Pri prvom tehotenstve, ktore nedopadlo dobre, ten plodik zaostaval uz od zaciatku, teraz pri druhom bolo plodik aj srdiecko vidiet uz cca 6+3. A sedelo mi to s ovu aj menstruaciou. Musis len pockat, mozno si len neskor ovulovala. Drzim palce🤗

petulka2903
autor
10. sep 2020

@astina ovulaciu som mala niekedy na 15 16 den kedze som si ju odsledovala

astina
10. sep 2020

@petulka2903 moze byt naozaj este skoro, vyckaj. Lahko sa mi to hovori ja viem, ale presla som si tym istym, hlavu hore, vsak sa nic zle nedeje. Aj stroje mozu klamat. Druha vec je, ze zeny uz dnes chodia zeny velmi skoro k lekarovi, co sa da pochopit, ale potom pri kazdej nezrovnalosti su nervozne a vystresovane. Ked sa ti cokolvek nebude zdat, kludne skoc na pohotovost, tam spravia aj sono urcite. Neboj sa nic, daj tomu cas, budem drzat palce 😉

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
javiemneviem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulka2903
autor
10. sep 2020

@zara1357 no mne to akurat tak vychadza kontrola v tom 10tt

petulka2903
autor
11. sep 2020

@zara1357 a mozem este vediet aky si mala gestacny vak v akej velkosti myslim, ja som mala 13,54

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulka2903
autor
11. sep 2020

@zara1357 nevadi 😊

lucikee
23. sep 2020

Ahoj, možno už píšem aj neskoro :D ja som bola v 5+1 keď nevidel vak, a potom kvôli už ani neviem čomu som išla na ďalší deň na kontrolu a teda 5+2 sme videli prazdny vak.... potom 6+3 už bolo aj srdiečko 🙂 a babatko malo 4,51 mm 🙂

petulka2903
autor
23. sep 2020

@lucikee ahoj, nepises neskoro v pondelok som skocila na pohotovost lebo som si nasla taky hnedy hlien, tak ma to vylakolo ci to nie je zase potrat ale ako mi urobila sono tak uz tam krasne bilo srdiecko, ten hlien neviem z coho je, mam ho len dnu a nevyteka

mrkvicka26
24. sep 2020

Ahojte žienky, chcem sa spýtať či má niekto tiež také skúsenosti, utorok som išla ginekologovi že ma bolia prsia bradavky, a ze občas ma dole pod bruško boli ale hlavne pichá niekedy, tak mi spravil sono a bolo vydno gestacny vak tak som sa tešila ale Brave že je to veľmi malinke ma to 6mm,tak mi zobral odber krvy a tam bohužiaľ test bol negatív, 😪😪😪 tak mi včera sestrička povedala ze o týždeň mam prísť na vyšetrenie strašne sa bojím ci bude všetko ôk, menzes mi nemeska včera som troska spinila a prešlo to, už som zúfalá neviem co si mam o tom myslieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre